Jaunimo reikalų agentūra neseniai pateikė 2022 m. jaunimo politikos įgyvendinimo apžvalgą 60-yje Lietuvos savivaldybių. Agentūros duomenimis, praėjusiais metais Šakių r. įgyvendinta 91 proc. (2021 m. – 89,7 proc.) rekomenduotų jaunimo politikos užduočių, savivaldybė atsidūrė septintoje vietoje tarp devynių daugiausiai rekomenduotų jaunimo politikos užduočių įgyvendinusių savivaldybių. Jaunimo politikos įgyvendinimo vertinimo rezultatai praėjusiais metais taip pat gerokai šoktelėjo į viršų.
2022 m. jaunimo politikos įgyvendinimo vertinimas apima keturias sritis – darbą su jaunimu (atvirasis darbas, mobilusis darbas ir darbas su jaunimu gatvėje); jaunimo dalyvavimą, įgalinimą ir atstovavimą; jaunimo savanorišką veiklą; jaunimo politikos veiklos sričių administravimą (faktais ir žiniomis grįsta jaunimo politika).
Darbo su jaunimu srities įgyvendinimo reitinge savivaldybė šoktelėjo į 16-ą vietą (2021 m. buvo 29-oje). Bendras balas – 5,99. Jis susidėjo vertinant du kriterijus – atvirąjį darbą su jaunimu, t. y. atvirų jaunimo centrų skaičių, veiklą, gaunamas lėšas iš savivaldybės biudžeto ir mobilųjį darbą su jaunimu gatvėje. Rekomenduotos užduotys įgyvendintos 88,5 proc.
Lyginant su kitomis savivaldybėmis, neblogai pasirodėme vertinant atstovavimą jaunimo interesams, jaunimo dalyvavimo, įgalinimo skatinimą – surinkome 4,11 balo iš 4,6 galimų (2021 m. – 3,97 balo). Šakių r. savivaldybė kartu su Trakų r. savivaldybe pasidalijo 7–8 vietas.
Atsižvelgiant į akredituotų savanorius priimančių organizacijų skaičių, planuotus ir pasiektus rezultatus savanoriškos veiklos srityje bei kitus rodiklius, jaunimo savanoriškos veiklos srities vertinime Šakių r. savivaldybė pakilo iš 45-os į 37 vietą. Ji surinko 2,63 balo iš 4,45 galimų (2021 m. – 1,42 balo). Rekomenduotos užduotys buvo įgyvendintos 72,7 proc.
Jaunimo politikos veiklos sričių administravimo įgyvendinimo reitinge su kitomis 30 savivaldybių dalinomės 7–36 vietas (2021 m. – 9–32 vietas). Šioje srityje geriausiai buvo vertinamos savivaldybės, atlikusios savivaldybės jaunimo problematikos tyrimą arba jaunimo politikos kokybės vertinimą. Dėmesys buvo kreipiamas ir į planavimą bei atskaitomybę – pateiktas ataskaitas, informacijos viešinimą. Atskirai rekomenduotų jaunimo politikos veiklos sričių administravimo įgyvendinimo ir vertinimo rezultatų palyginimas praėjusiais metais buvo nedarytas.
„Draugo“ inf.