Vienos medžioklės metu sumedžiojo du vilkus

Asmeninio archyvo nuotr.

Vilkų medžioklės sezonas prasidėjo spalio 15 dieną. Jis tęsis iki kovo 31 dienos, arba kol baigsis limitas. Gelgaudiškio medžiotojai jau gali pasidžiaugti, kad pavyko sumedžioti pirmuosius vilkus.

Šįkart sėkmė neaplenkė Gelgaudiškio medžiotojų būrelio narių Mindaugo Damkaus ir Gintaro Stuko – lapkričio 9 d. vykusios varyminės medžioklės metu Pankliškės miške jiems pavyko sumedžioti po vilką.
Kaip pasakojo G. Stukas, tą rytą nesitikėjo pamatyti vilkų.

„Pasirodė visa šeima, suskaičiavom penkis vilkus. Vienas medžiotojas šovė, nepataikė. Pro kitą vilkas prabėgo. Ir prieš mane išlindo iš tokios tankmės plėšrūnas. Pamačiau – tiesiai į mane atbėga. Ramiai. Atrodo, lyg man būtų skirtas. Paleidau šūvį, jis buvo taiklus. Sumedžioti pavyko maždaug vienerių patiną, – pasakojo 38-erių medžiotojas. – Per 15 medžioklės metų nuolat matydavau vilkų. Šiais metais visą šeimą stebėjau. Miške iš viso septyni vilkai gyveno: du suaugę ir penki jaunikliai.“

M. Damkus sumedžiojo vilko patelę. Tai jau trečias rajone sumedžiotas vilkas. Iki lapkričio 10 d. šalyje sumedžiota 111 vilkų. Pagal limitą šį medžioklės sezoną leidžiama sumedžioti 341 vilką.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Ar matote prasmę jungtis prie Šaulių sąjungos ar karo komendantūrų?

klausimelis 06 02Arūnas iš Ringaudų:

Tokios organizacijos šiandienos geopolitiniame kontekste yra labai prasmingos ir reikalingos. Nors apie komendantūras žinau mažai, trūksta informacijos, bet galvoju, kad jos ypač aktualios šiuolaikiniam jaunimui – mano nuomone, jie kiek išlepę ir mažai ką moka, tad tokia veikla išmokytų didesnės atsakomybės. Kiekvienas pilietis privalo turėti bent minimalias žinias ir aiškiai suprasti, kas yra mūsų priešas. Nors pats auginu vaikus ir laiko trūksta, jei kiltų reali grėsmė, tikrai nebėgčiau į užsienį, kaip kai kurie sako, o likčiau čia. 

klausimelis 06 02 2

Vakaris iš Gelgaudiškio:

Nors apie Šaulių sąjungą ar karo komendantūras kol kas tik šiek tiek girdėjau, žinau, kad tai yra pasiruošimas galimoms grėsmėms. Anksčiau apie narystę jose rimtai nesvarsčiau, tačiau dabar jau pradedu domėtis. Manau, kad jungtis prie tokių organizacijų yra prasminga ir naudinga. Jei iškiltų reali grėsmė, būtų kur kas ramiau būti apmokytam ir pasiruošusiam, todėl tikrai matau prasmę apsvarstyti galimybę prisijungti prie šaulių ar komendantūros.

europos pulsas350px

 
nuoma350px 
 
 BY GPM 350px
 
pasisupkiva drauge 350px
 
sms
tu esi 350px

lt72 3
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.