Graži veja sode yra tikriausiai daugelio svajonė. Tai įgyvendinti nėra labai sunku – tereikia specialių darbo įrankių ir priežiūros. Iš tiesų, sodo vejai nėra reikalinga išskirtinė priežiūra – viskas daug paprasčiau, negu kad iš pirmo žvilgsnio atrodo. Skaitykite toliau ir sužinokite praktiškus specialistų patarimus, kaip prižiūrėti sodo veją ir sukurti nepriekaištingą jos grožį be didelių pastangų.
Sodo vejos priežiūra
Tarkime, jau pasodinote žolę ir ji pradėjo augti. Ką daryti toliau ir kokių veiksmų imtis tam, kad žolė augtų sklandžiai, būtų graži ir lygi?
Pirmiausia, reikalingas reguliarus vejos laistymas. Priklausomai nuo vejos ploto, galima rinktis automatizuotą arba rankinį vejos laistymą. Jeigu veja nėra didelė, užteks palaistyti žolę rankiniu būdu ir tai neužims daug laiko bei nereikalaus didelių pastangų. Esant didesniems plotams, vertinga pagalvoti apie automatizuotų laistymo sistemų įrengimą.
Pirmųjų laistymų metu derėtų būti itin atsargiems, kadangi veja dar gali būti silpnai sudygusi, yra grėsmė išplauti sėklas bei netvirtai besilaikančius mažesnių žolelių kuokštus. Parinkite smuklių purslų laistymo režimą, nejunkite stiprios srovės. Laistykite visą vejos plotą tolygiai.
Laistoma turėtų būti reguliariai, tačiau nepersistengiant. Optimaliam vejos dygimui reikalingas pakankamai drėgnas dirvožemis. Geriausia laistyti gana negausiai, bet dažnai, vėliau palaipsniui ilginant tarpus tarp laistymų.
Kitas labai svarbus priežiūros veiksnys yra tinkamas vejos tręšimas. Tręšti reikėtų bent kelis kartus per metus. Pavasarį idealiai tinka kalio, azoto, fosforo trąšos, o rudenį – kalio ir fosforo trąšos. Kiekvieną kartą patręšus veją reikėtų ją ir palaistyti. Trąšos aprūpins veją trūkstamomis mineralinėmis medžiagomis ir paskatins sklandesnį jos augimą, atsparumą žiemos šalčiams ir kitoms sąlygoms.
Galiausiai, reikalingas vejos pjovimas. Pjauti geriausia esant sausam orui, pirmą kartą, kai žolė pasiekia 8-9 cm aukštį, vėliau aukštį palaipsniui mažinant ir pereinant prie standartinio – apie 4cm.
Kruopštesnė vejos priežiūra reikalinga pirmaisiais metais, kuomet žolė dar tik išdygsta. Vėliau, tinkamai prižiūrint – laistant, tręšiant ir pjaunant žolę, priežiūra taps tik dar lengvesnė ir reikalaus mažiau laiko bei pastangų.
d-0007