Pastato ir įrangos atnaujinimui prašo piniginės injekcijos

kriuku ambulatorija
Nuotr. Panemunių ambulatorijos Kriūkų padalinio pastato stogo dangos remonto darbams reikia penkių tūkst. eurų, o elektros instaliacijos sutvarkymui – dviejų tūkst. eurų.


Agnė NAUMAVIČIŪTĖ

Sausio 24 d. Panemunių ambulatorijos vadovas Rimantas Bagdonas Šakių rajono savivaldybei pateikė prašymą dėl lėšų skyrimo. Pinigų reikia ne tik būtiniausiems remonto darbams, bet ir minimaliam įrangos atnaujinimui.

Kiauras stogas

Maždaug prieš trejus metus rajono savivaldybės tarybos nariai pritarė Kriūkų ir Plokščių ambulatorijų sujungimui, įstaigai suteikiant Panemunių ambulatorijos pavadinimą. Po sujungimo Kriūkų ambulatorijos vadovas Mečislovas Švabas liko dirbti šeimos gydytoju, o Panemunių ambulatorijai vadovauti ėmėsi prieš tai Plokščių ambulatorijos vadovu dirbęs R. Bagdonas. Pagrindinė priežastis, dėl ko susijungė šios dvi ambulatorijos, – mažėjantis gyventojų skaičius, o susijungus įstaigoms paprasčiausiai lengviau išgyventi.

R. Bagdonas į rajono savivaldybę kreipėsi prašydamas skirti lėšų įstaigos patalpų remontui bei įrangos atnaujinimui. Problema ta, jog pastatai sensta, savaime suprantama, jiems reikalinga priežiūra. Tokios priežiūros žūtbūt reikia ir kiauram Panemunių ambulatorijos Kriūkų padalinio stogui. Anot R. Bagdono, stogo sutvarkymui reikalingos finansinės investicijos – penki tūkst. eurų.

„Stogo problemos – senos bėdos. Jau daug metų jis yra kiauras, kai lyja, per jį bėga vanduo ir užlieja patalpas, todėl reikia kapitalinio remonto. Ūkvedys vis bando jį sutvarkyti, bet to jau nepakanka“, – pasakojo R. Bagdonas.

Taigi elektros instaliacijos sutvarkymui (ją suniokojo į odontologijos kabinetą per kiaurą stogą bėgantis lietaus vanduo) bei sienų remontui reikalinga dar apytiksliai dviejų tūkst. eurų suma.

 Tiesa, Kriūkų padalinio pastatas nuosavybės teise priklauso rajono savivaldybei. Panemunių ambulatorija šį pastatą naudoja pagal panaudos sutartį.

Nusidėvėjusi įranga

Problemų yra ne tik Kriūkų padalinyje. Anot R. Bagdono, Plokščiuose baigia nusidėvėti kardiografas, jo atnaujinimui reikia apie tūkstančio eurų, odontologijos įrangą taip pat reikia pakeisti, ji atsieitų maždaug dešimt tūkst. eurų. Iš viso Panemunių ambulatorijos vadovas visiems darbams prašo skirti 18 tūkst. eurų.

„Odontologijos įrangą įsigijome 1997 m., vadinasi, jai jau 20 m., verkiant reikia atsinaujinti. Vis remontuojam, remontuojam... Gyvenam vis tik Europos Sąjungoje, gal reikėtų padorią aparatūrą turėti“, – teigė vyr. gydytojas.

Panemunių ambulatorijos vadovas pasakojo, kad šioje ambulatorijoje prisirašę apie 1400 gyventojų, todėl, nors ir verčiamasi gana sunkiai, uždarymas šiai įstaigai, bent jau kol kas, negresia. Ambulatorijoje dirba 12 žmonių.

„Ir tie patys darbuotojai dirba po pusę etato, gauna minimumus. Tikrai vargstam... Žmonių mažėjimas akivaizdus, kainos auga ne tik už paslaugas, bet ir apskritai. Žmonės miršta, kiti emigruoja. Labai sudėtinga, bet medicina, atrodo, nelabai kam rūpi“, – pesimistiškai nusiteikęs mintimis dalijosi R. Bagdonas.

Be to, praėjusių metų gruodžio viduryje vykusiame sveikatos priežiūros įstaigų vadovų pasitarime buvo diskutuota klausimu, iš kur sveikatos įstaigoms gauti lėšų, iš kokių pinigų atlikti būtiniausius remonto darbus, kai susiduriama su panašiomis problemomis kaip Panemunių ambulatorijoje.

Ši mintis buvo pagarsinta ir sausio mėnesį vykusiame rajono savivaldybės Sveikatos ir socialinės politikos komiteto posėdyje, teigiant, kad gydymo įstaigos norėtų savivaldybės biudžete „atskiros eilutės“ nuolatinių įstaigų poreikių užtikrinimui. Toks prašymas buvo įvertintas dviprasmiškai, juolab kad reikėtų žinoti tikslią sumą, kurią reikėtų numatyti biudžete. Todėl rekomenduota pateikti preliminarius skaičiavimus, nurodant lėšas.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Ar sunku būti mama?

klausimelis 05 03Kristina iš Girėnų:

Sunku, nes tai didžiulė atsakomybė ir didžiulis iššūkis. Pati užauginau tris vaikus. Didžiuojuosi jais, nes jie visi pasiekė savo tikslus, visi baigė aukštuosius. Dabar džiaugiuosi penkiais anūkais. Manau, kad šiuolaikinės mamos daugiau leidžia savo vaikams nei priklausytų. Gal todėl, kad dabar daugiau galimybių, technologijų amžius, vaikai nė žingsnio be telefono. Reikėtų griežčiau į tai pažiūrėti, nustatyti ribas. 

klausimelis 05 03 2

Erika iš Šakių:

Fiziškai sunku, nes turiu du mažus vaikus, o šiaip tai labai faina. Nežinau, kaip dar prasmingiau galima užpildyti motinystę. Žiūrint, kas darosi pasaulyje, neramu dėl vaikų ateities, norisi juos augint burbule ir apsaugoti. Mūsų mamos sako, kad joms buvo sunkiau mus auginti, nes nebuvo tiek sukurta technologijų, kurios šiandien labai palengvina vaikų priežiūrą, tačiau buvo daugiau artimesnio bendravimo.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.