Omikron atmaina jau ir rajone

Jeigu kurį laiką rajone sergamumo situacija buvo išties stabili, tai ketvirtadienį savivaldybės ekstremalių situacijų operacijų vadovas Redas Juškaitis informavo, kad ramybė baigėsi – fiksuojamas didžiulis COVID-19 augimas, registruota ir omikron atmainos atvejų.

Ketvirtadienio duomenimis, 100 tūkst. gyventojų rajone teko 594, 6 atvejo, Lietuvoje – 888,5. Per savaitę rajone registruoti penki omikron atmainos atvejai.
 
„Visi jie šeimose, žinomi, žmonės izoliuoti. Įdomu tai, kad nė vienas iš jų nebuvo išvykęs į užsienį, visi užsikrėtę vietoje. Buvo šventinis periodas, atvažiuodavo iš kitų miestų, susitikdavo ir tokiu būdu...“, – teigė R. Juškaitis.

Saviizoliacijoje yra 194 žmonės, iš jų COVID-19 serga 158.

Septynių dienų naujų atvejų vidurkis šoktelėjo iki 15 susirgimų per dieną. Gera žinia, sako R. Juškaitis, kad bent jau nedaugėjo mirčių – išlieka 64 mirtys nuo pandemijos pradžios.

Per tris paskutiniąsias dienas susirgo 51 asmuo (26 moterys ir 25 vyrai), iš jų virusas iki 18 m. nustatytas dviem asmenims, iki 65-erių – 42 atvejai, vyresniems nei 65-erių – septyni atvejai.

Visame regione fiksuojami 24 ligos židiniai, rajone jų du – naujas židinys yra Šakių ligoninės Chirurgijos skyriuje, židinys išlieka ir savivaldybės Ūkio, architektūros ir investicijų skyriuje.

Per savaitę atlikti 572 testai, iš kurių net 21,2 proc. yra teigiami atvejai, tad panašu, kad virusas trauktis neketina.

Per tris paskutiniąsias dienas rajone paskiepyta 514 žmonių: 424 skiepijosi palaikomąja, trečiąja vakcinos doze, 76 gavo antrą skiepą, o 14 asmenų pasiskiepijo pirmą kartą.

R. Juškaitis pasidžiaugė, kad pagal skirtingas amžiaus grupes šoktelėjo ir pasiskiepijusių procentas. Jei 35–44 m. amžiaus grupės skiepijimo rodikliai kurį laiką yra 100 proc., tai 80 proc. ribą jau peržengė 25–34 m. grupė, kur pasiskiepiję 82,5 proc., 55–64 m. – 81,9 proc., 65–69 m. – 87,5 proc.

Ypač vangiai vyksta 5–11 metų vaikų skiepijimas – paskiepyta 1 proc., 12–15 m. amžiaus grupėje paskiepyta 35,3 proc.

Iš viso rajone paskiepyta 18 tūkst. 374 žmonės arba 70,5 proc. gyventojų, Lietuvoje – 68,8 proc.

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Ar esame drąsūs kreiptis emocinės pagalbos?

klausimelis 11 12Genė iš Naudžių:

Manau, reikia išdrįsti kreiptis pas specialistus. Pati kreipiausi, kai man buvo sunku. Ir padėjo. Dabar puikiai jaučiuosi. Esu girdėjusi apie savitarpio pagalbos grupes. Manau, nereikia visko savyje laikyti, o kreiptis pagalbos. Jei žmonės neskaito laikraščių, nežiūri jokių informacijų, nesinaudoja internetu, tai ir nežino, kur galima kreiptis pagalbos. Karas Ukrainoje mano emocinės savijautos lyg ir nepaveikė. 

klausimelis 11 12 2

Renata iš Šakių:

Visuomenėje dar yra stereotipai, baimė, kad nesupras, kad būsim pasmerkti, jei kreipsimės emocinės pagalbos. Pažįstu žmonių, kurie sunkiu momentu geriau nutylės, pakentės. Netgi kreiptis pas psichiatrą ne visi išdrįstame. Apie emocinės pagalbos grupes, veikiančias Šakiuose, negirdėjau. Bet jeigu yra grupė užaugusiems alkoholikų ar kitokioje disfunkcinėje šeimoje, tai gerai. Labai svarbu kalbantis išsivalyti tą skausmą. Tik kiek išdrįs ateiti? Kaip skatinti visuomenę?

europos pulsas350px

 
 11 21

BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px

lt72 3
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.