Situacija ir toliau gerėja

Sergamumo COVID-19 rodikliai ir toliau krinta žemyn. Tiesa, skiepijimasis faktiškai stovi vietoje, fiksuota ir viena nauja mirtis.

Jei ankstesnę savaitę 100 tūkst. gyventojų per 14 d. teko daugiau nei 4 tūkst. atvejų, tai, pirmadienio duomenimis, šis rodiklis per 14 d. yra 3 tūkst. 260,5 atvejo, Lietuvoje – 5 tūkst. 010,6 atvejo.
 
Saviizoliacijoje, kaip informavo savivaldybės ekstremalių situacijų operacijų vadovas Redas Juškaitis, pirmadienį buvo 824 žmonės, iš jų sirgo 712. Septynių dienų naujų atvejų vidurkis sumažėjo iki 43 atvejų per dieną (buvo 66). Nuo koronaviruso mirė vienas žmogus, tad nuo pandemijos pradžios rajone virusas pareikalavo 70 gyvybių.

Per keturias paskutiniąsias dienas susirgo 105 žmonės (60 moterų ir 45 vyrai), iš jų 26 – asmenys iki 18 m., 70 atvejų nustatyta asmenims iki 65-erių, devyni – vyresniems nei 65-erių.

Iki 13 padaugėjo sergamumo židinių, 12 iš jų fiksuota ugdymo įstaigose, bet viliamasi, kad situacija ir čia stabilizuosis, nes nuo pirmadienio prasidėjo moksleivių atostogos.

Mobiliame patikros punkte kasdien daroma po 80 testų, tačiau pastebima, kad poreikis gerokai sumažėjęs, kasdien lieka laisvų vietų. Per septynias dienas buvo atlikti 737 testai, iš jų 50,5 proc. teigiamų.

Vakcinavimasis praktiškai stovi vietoje. Per paskutiniąsias dienas skiepijosi 33 žmonės, iš kurių pirmą kartą – trys, antrą – penki, trečiąja, palaikomąja vakcinos doze skiepijosi 25.

Iš viso rajone pasiskiepiję 18 tūkst. 461 žmogus arba 70,8 proc. gyventojų, Lietuvoje – 69,6 proc.

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Kaip vertinate seimūno G. Surplio idėją liepos pirmąjį šeštadienį paskelbti Giminių diena?

klausimelis 06 11Irena iš Lukšių:

Manau, kad tolstančius giminaičius vargu ar kas begali suartinti, bet gal į naudą būtų. Galbūt pirmais metais ir neprigytų, bet ilgainiui taptų sava, žmonės kaip per kokias Jonines susieitų. Dabar tikrai daromės kaip robotukai – bėgi, bėgi... Pas mus aplinkoje silpnėja giminių ryšiai, net nežinau, kas dėl to kaltas, gal kompiuteriai, naujos technologijos. Žmonės pavargę, kažkas tikrai ne taip darosi. 

klausimelis 06 11 2

Antanas iš Šakių:

Teigiamai, šventės visada smagu. Nežinau, kaip ji galėtų būti švenčiama, manau, nuo giminių skaičiaus priklauso – turiu draugų, kur daug giminių, jie užsisako sodybas, šventė ne vienos dienos išeina. Aš nelabai daug giminių turiu, mažame rate išsitenkam, o ir šiaip, senas jau, nelabai kam įdomus... Manau, tokios progos gali svarbiomis tapti. Anksčiau kitaip būdavo, o dabar žmonės tolsta, kraustosi į užsienį jaunimas. Liūdna labai dėl to.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.