Ne tik teoriškai, bet ir praktiškai

etno zaidynes mustukas
Nuotr. Vaikų dienos centrų atstovai dalyvavo etnožaidimo „Muštukas“ turnyre, kuris, tikimasi, taps tradicinis.


Penktadienį Tarptautinei vaiko teisių konvencijos dienai paminėti savivaldybės salėje vyko apskritojo stalo diskusija apie socialinį emocinį ir etnokultūrinį ugdymą vaikų dienos centruose, o vėliau rajono vaikų dienos centrų auklėtiniai jėgas išbandė žaisdami etnožaidimą „Muštukas“.
 
Rajone iš viso veikia septyni dienos centrai (Šakiuose, Kudirkos Naumiestyje, Lekėčiuose, Griškabūdyje, Lukšiuose, Gelgaudiškyje, Sintautuose), tačiau Šakių vaikų dienos centro vadovė Jūratė Arštikaitienė sako, kad būtų be galo smagu, jei tokie centrai būtų visose seniūnijose. Žinoma, kaip sako ji, ypač didelė bendruomenės galia – kad procese dalyvautų seniūnija, savivaldybė, šeima, mokykla, verslas, nevyriausybinės organizacijos.

Renginio metu Šakių vaikų dienos centro vadovė pristatė emocinio intelekto ir socialinių kompetencijų ugdymo programą bei patikino, kad ir šalyje nėra daug įstaigų, taikančių šią programą, nors apie naudą ir svarbą pasakoja su programa susidūrę specialistai. Jie aiškina, kad ypač svarbu ne tik pažinti emocijas, bet jas valdyti, kelti pozityvius tikslus ir, žinoma, žinoti, kaip tai daryti. Tuo labiau, kad teigiama, jog dėl socialinio emocinio ugdymo stiprėja teigiamos mokinių nuostatos mokyklos atžvilgiu, mažėja rizikingo elgesio, gerėja mokinių pasiekimai.

Tautiškumo mokytojas Valdas Rutkūnas pabrėžė, kad visuomenėje yra ypač daug įvairių įtampų, o viena geriausių priemonių nuimti įtampą yra daina. Todėl jis ragino, jog ir vaikų dienos centruose būtų daugiau dainuojama, dedamos pastangos, kad vaikai labiau atsipalaiduotų. Ne tik jis pabrėžė, kad apskritai vaikai turi suprasti, pajusti, kad jie gali ne tik imti, bet kažką duoti visuomenei. Pasak J. Arštikaitienės, to išmokyti nelengva, nes daugelio centrus lankančių vaikų tėvai pripratę ne duoti, bet imti ir gauti . Tačiau tik duodamas, pasak V. Rutkūno, vaikas gali augti, tobulėti. Panašiai gimė mintis pardavinėti kartu su vaikais iš medžio pagamintus šaukštelius. Baltijos koučingo centro vadovas Povilas Petrauskas sakė tikintis, kad žmonės gali prisidėti.

„Greičiausiai jis su tuo šaukšteliu nevalgys sriubos, bet tai bus lyg ambasadorius“, – apie sumanymą tokiu būdu aukoti dienos centrams kalbėjo P. Petrauskas.

Renginys nesibaigė tik apskritojo stalo diskusija. Vėliau visų rajono vaikų dienos centrų atstovai Jaunimo kūrybos ir sporto centre dalyvavo etnožaidimo „Muštukas“ turnyre. Komandas sudarė vaikų atstovai ir po vieną suaugusį. „Muštuko“ turnyre pirmą vietą iškovojo griškabūdiečių komanda su Linu Arštikaičiu, antri buvo lekėtiškiai su P. Petrausku, o trečią vietą laimėjo Kudirkos Naumiesčio komanda su Seimo nariu Robertu Šarknicku priešaky. Šakių vaikų dienos centro vadovė J. Arštikaitienė pripažįsta, kad nesusipratimų buvo, tobulinti bus ką, bet tikisi, kad turnyras taps tradicinis.

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Kaip vertinate prezidento rinkimų rezultatus?

klausimelis 05 14Virginijus iš Branduoliškių:

Rinkimuose dalyvavau. Balsavau namuose. Man svarbu, kurį prezidentą išsirinksim. Tegul būna tas pats prezidentas. Bet patinka ir Žemaitaitis. Nes žmones palaiko. Tik nesupratau, kaip reikia balsuoti dėl to referendumo. Kažkaip nesusigaudžiau. Tai nieko biuletenyje ir nežymėjau. Balsuosiu ir antrame ture. 

klausimelis 05 14 2

Kristina iš Miknaičių:

Aišku, balsavau. Šiaip patenkinta rezultatais. Man Nausėda – toks žmogus kaip žmogus. Nemanyčiau, kad Šimonytė tikrai įeitų į tą frontą. Aš už Nausėdą, nors prie širdies ir Žemaitaitis. Daug žadantis. O kad atsisakė Seimo nario mandato, manau, turėjo savo priežasčių. Aišku, būtų buvęs nekaltas, būtų nereikėję trauktis. Kiti kandidatai – visi kytri, daug žada, bet nieko nedaro.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px