Svarsto galimybę pereiti prie elektroninio mokinio pažymėjimo

Praėjusį penktadienį vykusiame švietimo įstaigų direktorių pasitarime buvo aptarta mokinių nemokamo pavėžėjimo ir bilietėlių pildymo tvarka, jų dalijimo problemos. Kalbėta apie perėjimą prie elektroninio mokinio pažymėjimo.

Pasak savivaldybės Švietimo, sporto ir jaunimo reikalų skyriaus vedėjo Elvydo Pauliukėno, esame kritikuojami, jog bilietėliai vairuotojui pateikiami neužpildyti, kainą vairuotojas įsirašo tokią, kokios jam reikia, mokiniai vieną dieną važiuoja vienu autobusu, kitą – jau kitu.
 
Vedėjas teigė pasidomėjęs, kaip yra aplinkiniuose rajonuose. Paaiškėjo, kad vieni naudojasi tokia pat tvarka, kaip ir mūsų savivaldybėje, kiti sumoka autobusų parkui iš anksto – važiuoja ar nevažiuoja mokinys tuo maršrutu.

Bilietėlių išdavimo tvarkos patirtimi dalijosi Lekėčių mokyklos-daugiafunkcio centro socialinė pedagogė Ingrida Kasparavičienė ir Lukšių Vinco Grybo gimnazijos direktorė Nijolė Šapolienė.

Mokyklų direktoriai tvirtino, kad mokiniams išduodami bilietėliai yra registruojami, surenkamos ir skaičiuojamos jų šaknelės. Tiesa, su užpildymu yra kiek sudėtingiau. Pradinių klasių mokiniams bilietėlius užpildo klasių vadovai, o vyresni užsipildo patys. Tad yra tikimybė, kad jie gali būti užpildyti netinkamai.

„Patikrinę sugrįžusias šakneles, matome, kad kai kurie užpildyti vienu šriftu, tačiau randame ir tokių, kurių pradžia užpildyta vienu šriftu, matyt, pildyta auklėtojos, maršrutas – kitu šriftu, o kaina įrašyta dar kitu. Vadinasi, ne viskas taip gerai, kaip pasakojama“, – neatlyžo E. Pauliukėnas.

N. Šapolienės teigimu, sukontroliuoti viską labai sunku, tad negalima sakyti, kad nėra problemos.

„Šiaip mes galvojam apie elektroninį mokinio bilietą. Jei centralizuotu būdu savivaldybė spręstų šiuos klausimus iš esmės, išsispręstų ir mokinių pavėžėjimo, ir maitinimo, ir daugelis kitokių klausimų, tačiau reikėtų daug investuoti į nuskaitytuvus. Jie turėtų būti kiekviename autobuse“, – tvirtino Lukšių Vinco Grybo gimnazijos direktorė.

Rajono savivaldybės meras Edgaras Pilypaitis prasitarė, kad jau svarstoma apie elektroninio mokinio pažymėjimo įvedimą, skaičiuojama, kiek tai kainuotų. Jis domėjosi, kokias dar paslaugas, be važinėjimo ir maitinimo, čia būtų galima suvesti. Prašė mokyklų direktorių pagalvoti apie tai ir teikti pasiūlymus. Tuomet būtų galima rinktis ir formą – korteles ar apyrankes.

Kaip informavo E. Pauliukėnas, šiemet baigiasi pavėžėjimo bilietėlių atsargos ir, jei bus nuspręsta laikytis senosios tvarkos, reikės jų vėl užsakinėti kuriam laikui į priekį.

Mokyklų direktoriai pritarė elektroninio mokinio pažymėjimo įvedimui, nes ateityje tai bus neišvengiama. Vilniuje ir Kaune elektroninis mokinio pažymėjimas jau veikia kaip viešojo transporto bilietas.

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Kodėl gegužės 1-ąją, Darbininkų dieną, žmonės nedirba?

klausimelis 04 30Ivanas iš Kriūkų:

Dievas sukūrė žmonėms pakankamai dienų darbui. Nepritarčiau siūlymui išbraukti Darbo dieną iš nedarbo dienų sąrašo. Manau, ši diena turi būt laisva, kad žmonės galėtų pasidžiaugti pavasariu, išeiti į gamtą ir pamąstyti, dėl ko aš gyvenu, ką aš duodu kitiems. Jei žmogus bus apkrautas darbais, mažiau aplink save matys. Tad laisva diena niekam nepamaišys. 

klausimelis 04 30 2

Kristina iš Keturnaujienos:

Nes priskirta prie nedarbo dienų. Kiekviena papildoma laisva diena gerai, ypač žmonėms, turintiems šeimas, be to, kiekvienas namuose turi savo darbų. Nepritarčiau, kad ją reikėtų naikinti, nebent būtų priimtas sprendimas pridėti prie atostogų dienų.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.