Griškabūdiečiai mokysis aukštosios kultūros

Gegužės 15 dieną Griškabūdžio gimnazijoje startavo Lietuvos meno kūrėjų asociacijos projektas „Aukštosios kultūros impulsas mokykloms“. Mokyklos bendruomenė iš Vilniaus sulaukė pirmojo menininko – dailininko ir skulptoriaus Kęstučio Musteikio, kuris projekto dalyviams skaitė teorines paskaitas „Ledo ir sniego renginiai bei festivaliai“.

K.Musteikis su moksleiviais pasidalijo patirtimi apie ledo skulptūrų kūrimą, įspūdžiais iš kūrybinių projektų. Jau daugiau nei dešimt metų skulptoriaus rankose ledas virsta meno kūriniais. „Žinote, yra rimta muzika ir dainuškos. Kurti skulptūras iš akmens man yra muzika, o iš ledo – tik dainuškos, – palygino jis. – Tačiau ledas pati dėkingiausia medžiaga. Nepavyko skulptūra – išstūmei laukan, ir tiek žinių.“

Griškabūdiečiai ypač žavėjosi Mergelių salose 9,5 m aukščio ir beveik 500 kv. m ploto šaldytuve įkurto ledo muziejaus skulptūromis, Švedijos ir Norvegijos ledo viešbučiais, sulaukusiais didelio turistų susidomėjimo. Pasak projekto koordinatorės dailės mokytojos Rimutės Amonienės, kitais mokslo metais moksleiviai sulauks dar penkių meno sričių atstovų: architekto Gintaro Balčyčio, fotomenininko Aleksandro Ostašenkovo, kinematografininko Augio Kepežinsko, muziko Dominyko Vyšniausko, teatro meno kūrėjų Algimanto Butvilo, Vaivos Mainelytės ir Ramučio Rimeikio.

Projekto vykdytojai tikisi, kad tikslingas ir nuoseklus aukštosios kultūros ir jos kūrėjų atėjimas į Lietuvos mokyklas atvers platesnį kultūros suvokimą, kels mokinių kultūrinį ir pilietinį sąmoningumą ir skatins juos įsijungti į kultūros procesą. Net 226 projekte dalyvaujančių šalies mokyklų 8 – 12 klasių moksleiviai ir jų mokytojai dvejus metus galės nemokamai skaityti lietuviškus kultūros žurnalus - „Kultūros barai“, „Naujasis židinys“, „Metai“, „Knygų aidai“, „Krantai“, „Dailė“, „Literatūra ir menas“, „Fotografija“, „Muzikos barai“, „Kelionė su Bernardinai.lt“, „Tautodailės metraštis“ ir bendrauti su šalies menininkais, kurie ves ne tik teorinius, bet ir praktinius užsiėmimus.

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Kodėl gegužės 1-ąją, Darbininkų dieną, žmonės nedirba?

klausimelis 04 30Ivanas iš Kriūkų:

Dievas sukūrė žmonėms pakankamai dienų darbui. Nepritarčiau siūlymui išbraukti Darbo dieną iš nedarbo dienų sąrašo. Manau, ši diena turi būt laisva, kad žmonės galėtų pasidžiaugti pavasariu, išeiti į gamtą ir pamąstyti, dėl ko aš gyvenu, ką aš duodu kitiems. Jei žmogus bus apkrautas darbais, mažiau aplink save matys. Tad laisva diena niekam nepamaišys. 

klausimelis 04 30 2

Kristina iš Keturnaujienos:

Nes priskirta prie nedarbo dienų. Kiekviena papildoma laisva diena gerai, ypač žmonėms, turintiems šeimas, be to, kiekvienas namuose turi savo darbų. Nepritarčiau, kad ją reikėtų naikinti, nebent būtų priimtas sprendimas pridėti prie atostogų dienų.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.