Privatūs veterinarijos gydytojai augintinių pasų neišdavinės

Išaiškinus ne vieną atvejį, kai privatūs veterinarijos gydytojai, talkindami veisėjams, klastoja gyvūnų pasus, įrašus apie jų amžių ar skiepus, Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba griežtina jaunikliams išduodamų dokumentų kontrolę.
 
Nuo šių metų rugpjūčio 3 d. iki gruodžio 31 d. augintinio pasą šunų, kačių ir šeškų savininkams mūsų rajone išduos tik Šakių valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos valstybiniai veterinarijos gydytojai. Mūsų rajoną aptarnaus vyriausieji veterinarijos gydytojai-inspektoriai Alvydas Pilipauskas ir Algimantas Samajauskas.

Anot Šakių maisto ir veterinarijos specialistų, augintinio pasas būtinas tik tuomet, kai šeimininkas su šunimi, kate ar šešku keliauja Europos Sąjungos šalyse tiek nekomerciniais tikslais, tiek norėdamas parduoti gyvūną.

Jeigu su augintiniu neplanuojate važiuoti į užsienį, augintinio pasas nebūtinas. Visiems šunų, kačių ir šeškų savininkams reikia turėti veterinarijos gydytojo išduotą dokumentą, patvirtinantį, kad gyvūnui reguliariai (pagal vakcinos gamintojo informaciniame lapelyje pateikiamus nurodymus) atliekama vakcinacija nuo pasiutligės.

Ligi šiol gyvūnams pasus išdavinėjo privatūs veterinarijos gydytojai. Mūsų rajone yra žinoma viena smulkių gyvūnų klinika, kuri teikė šias paslaugas, tai „Veterinarijos pagalba“. Nuo rugpjūčio 3 d. ši klinika pasų išduoti negalės, bet įrašus juose apie gyvūnui atliktas veterinarines procedūras galės daryti. Taip pat veterinarijos gydytojai, kaip ir anksčiau, galės skiepyti gyvūnus, ženklinti bei dėti gyvūnams poodines mikroschemas. Be šių naminiams gyvūnams veterinarijos gydytojų atliktų procedūrų Valstybinės maisto ir veterinarijos specialistai gyvūnų pasų išduoti negali.

Kokia naminių gyvūnų pasų išdavimo tvarka bus nuo šių metų gruodžio 31 d., specialistai kol kas dar nežino. Tačiau Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba nori užkirsti kelią privačių veterinarijos gydytojų netinkamiems veiksmams, kad augintinių pasai ateityje nebūtų klastojami.
 
„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Antra olimpiada be Lietuvos krepšinio rinktinės. Kaip vertinate?

klausimelis 07 12Edmundas iš Šakių:

Visi lietuviai krepšinį žiūri, tai ir aš stebėjau, bet įspūdžiai labai blogi, nuotaikos liūdnos. Neįsivaizduoju, kodėl yra taip, kaip yra, bet kaltinti žaidėjų neskubu. Anksčiau parsiveždavo medalius, dabar be nieko liekame – pagal mane paruošime spragos atsiranda. Kaip bebūtų, nors Lietuva ir nepateko, Olimpines žaidynes vis tiek žiūrėsiu. 

klausimelis 07 12 2

Nerijus iš Gelgaudiškio:

Olimpinio atrankos turnyro nežiūrėjau, neturėjau laiko, bet šiaip situacija seku. Liūdna, kad negavo kelialapio į Olimpines žaidynes. Jau antrąjį kartą nepatenkame, sunku vertinti, kas čia atsitiko, kokios to priežastys. Pats kadaise žaidžiau, bet mėgėjiškai, mokyklos laikais. Nors dabar ir nebežaidžiu, bet krepšinis man vis tiek yra numeris vienas – ne be reikalo vadinamas antra religija.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.