Naumiestiečiai paminėjo pirmąjį bendruomeniškos veiklos dešimtmetį

bendruomene santakaAsta GVILDIENĖ
 
Sausio 25 dienos vakare į Kudirkos Naumiesčio Vinco Kudirkos muziejų skubėjo ne tik naumiestiečiai. Čia rinkosi valdžios atstovai ir svečiai iš kaimyninių bendruomenių. Kudirkos Naumiesčio bendruomenės centras „Santaka“ pirmasis šiais rajono bendruomenių jubiliejų metais paminėjo savo veiklos dešimtmetį. Kiti keturiolika bendruomenių centrų dar laukia savo švenčių.
 
Nuotr. Kudirkos Naumiesčio bendruomenės centro „Santaka“ Jubiliejuje dalyvavo ne tik gausus naumiestiečių būrys, bet ir valdžios atstovai bei svečiai iš kaimyninių bendruomenių.
 
Kudirkos Naumiesčio bendruomenės centras „Santaka“ susikūrė ir savo veiklą pradėjo 2003 metų sausio 20 dieną. Šiandien, po dešimties jo gyvavimo metų, nepamiršti jo steigėjai: Algimantas Damijonaitis (tuometinis Kudirkos Naumiesčio seniūnijos seniūnas), Viktoras Lebedžinskas (tuometinis miestelio ligoninės vyr. gydytojas), Zigmas Stravinskas (Panovių pagrindinės mokyklos mokytojas), Grinutė Šnirpūnienė ( Panovių pagrindinės mokyklos direktorė), Kristina Venckevičiūtė (dabar Lebedžinskienė, Vinco Kudirkos muziejaus direktorė) ir Vidmantas Urbaitis (verslininkas), kuris buvo išrinktas pirmuoju bendruomenės centro pirmininku. Nuo 2007 metų  „Santakai“ vadovauja Edvardas Belevičius.

Šventės metu buvo rodomi filmuoti siužetai, kuriuose naumiestiečiai išsakė savo mintis, ką reikėtų daryti, kad jų miestelyje būtų gera gyventi. Pasak kultūros centro direktorės Laimos Mockevičienės, tie patys rūpesčiai žmones subūrė į bendruomenės centrą prieš dešimt metų.  Bendruomenės aktyvas nuo pat centro įsikūrimo pradžios kibo į darbus. Pirmieji jų projektai „Kudirkos Naumiesčio moterų integracija į bendruomenę“, „Psichologinė ir socialinė pagalba socialinės rizikos šeimoms“ ir „Pasidalink patirtimi“ sulaukė didelio naumiestiečių susidomėjimo. Vykdant šiuos projektus socialinės rizikos šeimoms buvo organizuojami seminarai, kuriuos vedė ir patarimų negailėjo gydytojai terapeutai, psichologai, Marijampolės apskrities Moterų namų krizių centro darbuotojai. Nuo 2003 metų vykdomas tęstinis projektas „Kudirkos Naumiesčio vaikų dienos centras“. Jo dėka net 15 vaikų iš probleminių ir socialiai remtinų šeimų po pamokų renkasi į Dienos centrą. Čia jie pavalgo, prižiūrimi mokytojų paruošia pamokas, smagiai praleidžia laisvalaikį.  Vaikams organizuojamos išvykos į muziejus, koncertus, spektaklius.

Pasak E.Belevičiaus, jau tradiciniu tapo nuo 2004 metų kasmet vykdomas šachmatų turnyras Šakių rajono šachmatų čempionui Juozui Pėžaičiui atminti. Į jį susirenka ne tik Šakių, bet ir Vilkaviškio, Jurbarko, Lazdijų rajonų geriausi šachmatininkai. 2007 metais, vykdydami projektą  „Nenueiki nuo savo šaknų“, naumiestiečiai aplankė Punsko lietuvių bendruomenę, o rudenį punskiečiai atvyko į tradicinę rudens darbų pabaigtuvių šventę. Šio projekto dėka užsimezgė šilti santykiai su Lenkijoje gyvenančių lietuvių bendruomene. 2008 - 2010 metais įvykdytas projektas „Ilsėkimės kartu su vaikais“, kurį finansavo Lietuvos žemės ūkio ministerija. Jo metu miestelio centre įrengta vaikų žaidimų ir poilsio aikštelė, pastatytas Kudirkos Naumiesčio informacinis stendas. Nuo 2009 metų kartu su Marijampolės profesinio rengimo centro Kudirkos Naumiesčio skyriaus moksleiviais pradėtas vykdyti jaunimo kultūrinis saviraiškos projektas „Sparnai“. Jau tapo gražia tradicijaVasario 16-osios proga kartu su Kultūros centru bei seniūnija „Varpo“ statulėlėmis apdovanoti daugiausiai savo kraštui nusipelniusius naumiestiečius. Kiekvieną vidurvasarį bendruomenė rengia Kudirkos Naumiesčio kraštiečių šventę, rudenį, pasibaigus žemdirbiškiems darbams, derliaus darbų pabaigtuvių šventę, aktyviai dalyvauja rajoniniuose ir respublikiniuose bendruomenių sąskrydžiuose ir kituose renginiuose. Šiais metais prasidės  europinėmis lėšomis finansuojamo VVG projekto „Poilsio ir vandens turizmo zonos įrengimas bei infrasruktūros plėtra prie Šešupės Kudirkos Naumiestyje“ vykdymas.

Koks gi būtų Jubiliejus, jei neskambėtų dainos ir sveikinimų žodžiai, nebūtų paminėti daugiausiai savo bendruomenei nusipelnę naumiestiečiai. Dešimtmetis buvo paminėtas kaip ir pridera – su šiltomis kalbomis ir nemažiau maloniomis dovanėlėmis. Laikinai mero pareigas einanti Rima Rauktienė Padėkos raštus įteikė moterų klubo „Ieva“ pirmininkei Vitalijai Vaitkienei ir šeštus metus bendruomenei vadovaujančiam E.Belevičiui. Džiugu, kad savo kaimynų nepamiršo pasveikinti Panovių, Tarpučių, Keturnaujienos, Turčinų bendruomenių centrų atstovai.  Ir kaip šiandien tiko romėnų filosofo Senekos I amžiuje prieš Kristų pasakyti žodžiai: „Jei nori gyventi sau, gyvenk kitiems“.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Ar pasitikite žiniasklaida?

klausimelis 05 07Antanas iš Pajotijo:

Pasitikiu. Labiausiai radiju, nes jo nuolat klausau. Daugiausiai klausau LRT, įdomios laidos yra apie kaimą, žinios. Iš laikraščių – skaitau tik rajoninį. Teigiamai vertinu. Per televiziją , tiksliau TV3, žiūriu tik žinias ir BTV humoristinę laidą „Pričiupom“. Socialiniais tinklais nesinaudoju, nors anūkės ne kartą sakė, kad esu senamadiškas. Bet man užtenka, kiek naujienų sužinau iš radijo, televizijos ir laikraščių. 

klausimelis 05 07 2

Sonia iš Šakių:

Ne visa. Labiau pasitikiu ir skaitau naujienas socialiniuose tinkluose, tame tarpe ir užsienietiškus. Man norisi tiesos. Vieni vienaip sako, kiti kitaip. Tai aš informaciją lyginu. Man įdomiau, kas vyksta pasaulyje, nei Lietuvoje. Labai daug melo, netiesos čia, todėl ir spaudos nedaug skaitau. „Vakaro žinias“, draugutį skaitom. Televizijos nežiūriu, radijo neklausau.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.