Žmones traukia naujoji miesto aikštė

fontanas remontasApie tūkstančius eurų kainavusią ir tik iš dalies įrengtą naująją miesto aikštę bei jos centre stovintį karilioną esama pačių įvairiausių nuomonių, atgarsių. Tačiau akivaizdu, kad šis objektas ypač traukia žmones. Tarsi atgijo miestas. Jau kitą savaitę bus mėnuo, kai aikštė aktyviai lankoma šakiečių ir miesto svečių.
 
Nuotr. Šakių seniūnijos elektrikas Albinas Stadalninkas jau trečią kartą remontuoja sugadintas čiurkšlių galvutes.
Aikčioja dėl tvarkos

Antradienio rytą prie fontano darbavęsis Šakių seniūnijos elektrikas Albinas Stadalninkas sako, jog lankytojai ne itin kultūringi. „Ir privemia, ir primeta šiukšlių. Lipa žmonės į fontano vidų ir nulanksto čiurkšlių galvutes. Perspėjimų jokių nėra – tai žinot...“, - kalbėjo elektrikas ir, nevyniodamas žodžių į vatą, ragino atkreipti dėmesį į iš po nakties saulėgrąžų lukštais apterštus aikštės pakraščius. „Ana krepšys, pilnas šiukšlių. Butelių pridaužyta po kiekvienos nakties. Šėlioja žmonės“, - kalbėjo A. Stadalninkas. Kartu besidarbavusi valytoja porino, jog ypač daug kuopti tenka po savaitgalio. „Galėtų žmonės būti ir tvarkingesni“, - sakė ji. Atsižvelgus į aikštę prižiūrinčių žmonių pastabas, pasak Šakių seniūno Daliaus Jasevičiaus, greitai bus įrengti įspėjamieji užrašai dėl draudimo lipti į fontaną. „Aišku, reikalingos ir stebėjimo kameros“, - teigė jis.

Pašalino trūkumus

Pro pavienių smalsuolių ar nuolatinių aikštės lankytojų akis nepraslydo trūkumai. Tai laikrodis sustojęs, tai melodijų pasirinkimo aparatas nepriima monetų. „Seniūnas sulaukia labai daug skambučių dėl aparato. Žmonės nemoka naudotis. Įmeta monetą, jeigu pasirinko 11 sek. trunkančią melodiją, tai kitą pasirinkti gali tik po dviejų minučių. Per keturias minutes turi suspėti susirinkti melodiją, o jei ne - prapuola pinigai“, - aiškino A. Stadalninkas. Beje, šie nesklandumai jau pašalinti. „Vyko remonto darbai. Dabar kitą vamzdį įdėjo. Buvo per siauras, todėl 50 euro centų pastrigdavo“, - sakė vyriškis.

Suskaičiavo pelną

Savivaldybėje meras Juozas Bertašius paskelbė, kad į melodijų pasirinkimo aparatą žmonės sumetė 350 eurų. Anot Šakių seniūno, tai nemaža pinigų suma, nors nesitikima, kad paties fontano išlaikymas atsipirks. „Žinoma, dar anksti ką nors sakyti. Nežinome, nei kiek vanduo ar elektra kainuos“, - kalbėjo seniūnas.
 
Trumpins fontano veikimo laiką

Pirminiais apskaičiavimais yra žinoma, kad per tris fontano veikimo savaites įsukta per vieną tūkst. kilovatvalandžių. Atsižvelgiant į tai bus trumpinamas jo veikimo laikas. „Buvo suplanuota, kad fontanas veiks tik iki 22 val. Pamatėme, kad vakare žmonės renkasi, prailginome jo veikimą iki vidurnakčio. Dabar sutrumpinom iki 23 val.“, - sakė seniūnas. Beje, nuo lapkričio pirmos dienos fontanas neveiks.
 
Giedrė Merčaitienė

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Antra olimpiada be Lietuvos krepšinio rinktinės. Kaip vertinate?

klausimelis 07 12Edmundas iš Šakių:

Visi lietuviai krepšinį žiūri, tai ir aš stebėjau, bet įspūdžiai labai blogi, nuotaikos liūdnos. Neįsivaizduoju, kodėl yra taip, kaip yra, bet kaltinti žaidėjų neskubu. Anksčiau parsiveždavo medalius, dabar be nieko liekame – pagal mane paruošime spragos atsiranda. Kaip bebūtų, nors Lietuva ir nepateko, Olimpines žaidynes vis tiek žiūrėsiu. 

klausimelis 07 12 2

Nerijus iš Gelgaudiškio:

Olimpinio atrankos turnyro nežiūrėjau, neturėjau laiko, bet šiaip situacija seku. Liūdna, kad negavo kelialapio į Olimpines žaidynes. Jau antrąjį kartą nepatenkame, sunku vertinti, kas čia atsitiko, kokios to priežastys. Pats kadaise žaidžiau, bet mėgėjiškai, mokyklos laikais. Nors dabar ir nebežaidžiu, bet krepšinis man vis tiek yra numeris vienas – ne be reikalo vadinamas antra religija.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.