Tarybos nario ir jo mamos veiklą tirs komisija

puskunigis mantas
Nuotr. Į Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos akiratį pateko ne tik tarybos narys Mantas Puskunigis, bet ir ankstesnėje kadencijoje dirbusi jo mama Virginija Puskunigienė.


Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) gegužės 17 d. posėdyje nusprendė pradėti tyrimą dėl Šakių rajono savivaldybės tarybos nario Manto Puskunigio ir buvusios šios savivaldybės tarybos narės Virginijos Puskunigienės elgesio. Bus aiškinamasi, ar jie nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo reikalavimų vengti interesų konflikto, o jam kilus – nusišalinti.
 
Kaip informavo VTEK atstovė žiniasklaidai Eglė Ivanauskaitė, gautame pranešime teigiama, jog M. Puskunigis ir V. Puskunigienė nenusišalino savivaldybės tarybos posėdžiuose priimant sprendimus dėl asfalto dangos įrengimo Šakių miesto Šiaurės gatvėje. Esą, politikui ir buvusiai tarybos narei, jo mamai, priklauso du žemės sklypai, esantys prie šios gatvės, todėl balsuodami posėdžiuose jie galėjo būti šališki.  

Nors V. Puskunigienė šios kadencijos taryboje nedirba, VTEK atstovė tikino, jog kalba eina apie 2014 m. gruodžio 22 d. posėdį, kai ji dar buvo tarybos narė.

„Nepaisant to, kad žmogus netenka ar jau neina pareigų, VTEK trejus metus po to dar turi teisę atlikti tyrimą“, – aiškino E. Ivanauskaitė.

Ji pabrėžė, kad, pagal turimą informaciją, V. Puskunigienė dalyvavo viename posėdyje, M. Puskunigis dviejuose – 2014 m. bei 2016 m.

Pasak E. Ivanauskaitės, tyrimas gali trukti iki trijų mėnesių. Pirmiausiai bus renkama informacija, paskui komisija ją tirs ir pateiks išvadas.

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Kaip kovoti prieš žiaurų elgesį su gyvūnais?

klausimelis 04 26Mindaugas iš Zapyškio:

Nepriklausomai, kur laikomas šuo, ant grandinės ar voljere, reikia jam sudaryti sąlygas. Nelaikyčiau žiauriu elgesiu su gyvūnu, jei jis ant grandinės gali lakstyti po visą kiemą. Kartais grandinė gali suteikt šuniui daugiau laisvės nei gyvenimas voljere. Manau, ir dabar yra numatytos pakankamai griežtos bausmės kovai prieš žiaurų elgesį su gyvūnais, nes, kiek žinau, yra ir baudžiamoji atsakomybė – laisvės atėmimo bausmė.

klausimelis 04 26 2

Lina iš Šakių:

Manau, kad pririšti šunį prie grandinės nėra blogai, bet tokie įvykiai, kai norima jais atsikratyti itin žiauriais būdais, yra netoleruotini. Jei jau nėra galimybės ar noro laikyti šuns ar katės, galima kreiptis į gyvūnų globos įstaigas, bet ne kažkur išvežt ir atsikratyt. Manau, kad už žiaurų elgesį su gyvūnu bauda nuo 200 iki 1 tūkst. eurų jau būtų žmogui bausmė.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.