Apskrityje žemės mokestį sumokėjo beveik 34 tūkst. žemės savininkų

asibaigus žemės mokesčio terminui, 634 tūkst. žemės savininkų sumokėjo beveik 90 proc. visos apskaičiuotos žemės mokesčio sumos, t. y. 53 mln. eurų. 620 tūkst. gyventojų sumokėjo kiek daugiau nei 43 mln. eurų, o 14 tūkst. įmonių – apie 10 mln. eurų. VMI nuotr.

Kauno apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (AVMI) informuoja, kad beveik 34 tūkst. Marijampolės apskrities žemės savininkų sumokėjo apie 3,3 mln. eurų žemės mokesčio: beveik 33 tūkst. gyventojų (2,96 mln. eurų) ir apie 500 įmonių (363 tūkst. eurų).

Mokesčio nesumokėję raginami neatidėlioti ir mokėjimą atlikti kuo greičiau, nes bus skaičiuojami ir delspinigiai, o finansinių sunkumų turintys mokesčių mokėtojai gali kreiptis į VMI dėl mokesčio išdėstymo dalimis, sudarant mokestinės paskolos sutartį.

Atkreipiamas dėmesys, kad išsamios žemės mokesčio deklaracijos yra įkeltos į Elektroninio deklaravimo sistemą (EDS), mokėtiną sumą taip pat galima sužinoti prisijungus prie Mano VMI. Jeigu gyventojas nesinaudoja elektroninėmis VMI paslaugomis, o deklaracijos klasikiniu paštu negavo, mokėtiną žemės mokesčio sumą gali sužinoti ir telefonu +370 5 260 5060.

VMI primena, kad žemės mokestis yra mokamas už gyventojams ir įmonėms nuosavybės teise priklausančią privačią žemę, išskyrus už miško žemę ir žemės ūkio paskirties žemę, kurioje įveistas miškas. Nauji žemės savininkai mokestį moka, jei žemę įsigijo pirmąjį pusmetį, o jei antrąjį pusmetį – tuomet žemės mokestis turės būti mokamas nuo kitų metų.

Iš viso šiais metais žemės mokestis buvo apskaičiuotas 786 tūkst. gyventojų ir įmonių apie 61 mln. eurų, iš kurių 50,3 mln. turėjo sumokėti gyventojai ir 10,4 mln. – įmonės. Daugiausiai žemės mokesčio sumokėta Vilniaus m. sav. – 9 mln. eurų ir Kauno m. sav. – 5 mln. eurų.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Ar saugu miesto gatvėse?

klausimelis 12 06Deividas iš Keturnaujienos:

Automobilio nevairuoju, važinėju autobusu, po Šakius daugiausiai vaikščioju pėsčiomis. Kuomet eini per pėsčiųjų perėją, ne visada vairuotojai pristoja. Arba praeini iki pusės kelio, o automobilis pro nugarą jau lekia. Kad pilnas miestas pristatytas automobilių, man nemaišo. Jeigu stovėjimo aikštelė būtų atokiau, kaip tuomet kokiai močiutei ateiti? Mano kaime saugu, nebent reikia žiūrėti, kad koks traktorius nepervažiuotų. Tiesa, man nueiti iki autobusų stotelės per regioninį kelią nesaugu. 

klausimelis 12 06 2

Saulė iš Šakių:

Pati nevairuoju. Yra kai kurios gatvės nesaugios, pavyzdžiui, vasarą medžių šakos užstoja. Ne kartą yra buvę, kad vairuotojas manęs greičiausiai net nematė. Visur miestuose daug automobilių pristatyta. Stebiu ženklus ir dėl savo, ir dėl kitų saugumo. Ruošiantis eiti per perėją, pasitaiko, kad vairuotojas vis tiek pravažiuoja. Neseniai situaciją stebėjau, kad vaikai su dviračiais per perėją sau pravažiavo. Gal reiktų čia daugiau prevencijos?

europos pulsas350px

IDLT240726 MYLIU LIETUVA300x600 1731928024
 
uz kaledas drauge

nuoma350px 
 
 BlueYellow-baneris
 
duarto baneris
 
sms
tu esi 350px

lt72 3
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.