Apskrityje žemės mokestį sumokėjo beveik 34 tūkst. žemės savininkų

asibaigus žemės mokesčio terminui, 634 tūkst. žemės savininkų sumokėjo beveik 90 proc. visos apskaičiuotos žemės mokesčio sumos, t. y. 53 mln. eurų. 620 tūkst. gyventojų sumokėjo kiek daugiau nei 43 mln. eurų, o 14 tūkst. įmonių – apie 10 mln. eurų. VMI nuotr.

Kauno apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (AVMI) informuoja, kad beveik 34 tūkst. Marijampolės apskrities žemės savininkų sumokėjo apie 3,3 mln. eurų žemės mokesčio: beveik 33 tūkst. gyventojų (2,96 mln. eurų) ir apie 500 įmonių (363 tūkst. eurų).

Mokesčio nesumokėję raginami neatidėlioti ir mokėjimą atlikti kuo greičiau, nes bus skaičiuojami ir delspinigiai, o finansinių sunkumų turintys mokesčių mokėtojai gali kreiptis į VMI dėl mokesčio išdėstymo dalimis, sudarant mokestinės paskolos sutartį.

Atkreipiamas dėmesys, kad išsamios žemės mokesčio deklaracijos yra įkeltos į Elektroninio deklaravimo sistemą (EDS), mokėtiną sumą taip pat galima sužinoti prisijungus prie Mano VMI. Jeigu gyventojas nesinaudoja elektroninėmis VMI paslaugomis, o deklaracijos klasikiniu paštu negavo, mokėtiną žemės mokesčio sumą gali sužinoti ir telefonu +370 5 260 5060.

VMI primena, kad žemės mokestis yra mokamas už gyventojams ir įmonėms nuosavybės teise priklausančią privačią žemę, išskyrus už miško žemę ir žemės ūkio paskirties žemę, kurioje įveistas miškas. Nauji žemės savininkai mokestį moka, jei žemę įsigijo pirmąjį pusmetį, o jei antrąjį pusmetį – tuomet žemės mokestis turės būti mokamas nuo kitų metų.

Iš viso šiais metais žemės mokestis buvo apskaičiuotas 786 tūkst. gyventojų ir įmonių apie 61 mln. eurų, iš kurių 50,3 mln. turėjo sumokėti gyventojai ir 10,4 mln. – įmonės. Daugiausiai žemės mokesčio sumokėta Vilniaus m. sav. – 9 mln. eurų ir Kauno m. sav. – 5 mln. eurų.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Ar dviratininkai saugūs keliuose?

klausimelis 06 17Julius iš Lukšių:

Važiuodamas dviračiu kely jaučiuosi saugiai. Yra pasitaikę situacijų, kad automobilis aplenkia nesaugiu atstumu, bet iš esmės jaučiuosi saugiai, šaligatviais nereikia važinėti. Mano maršrutai dažniausiai yra po Šakius, taip pat dažnai tenka važiuoti keliu Šakiai–Lukšiai, todėl laukiu, kol atidarys dviračių taką. Turiu ir motorolerio teises, su juo kely jaučiuosi kiek saugiau nei su dviračiu. 

klausimelis 06 17 2

Liudas iš Šakių:

Dviračiu po Šakius važinėju kasdien, bet renkuosi važiuoti ne keliu, o šaligatviu, nes kely tai tik pajunti, kad pro ausis automobilio veidrodėliai prabraukia... Yra tikrai ir pačiam pasitaikę tokių situacijų. Nežinau, kodėl tie vairuotojai taip nesaugo kitų eismo dalyvių. Todėl renkuosi važinėti šaligatviais, pėsčiuosius prireikus įspėju skambučiu. Dviratininkams kely nėra ir nebus saugu... Pats vairuotojo teises turiu, bet nevažinėju, o ir važinėdamas vadovaudavausi saugumo principu – kur čia priskubėsi.

europos pulsas350px

nuoma350px 
 
 BY GPM 350px
 
pasisupkiva drauge 350px
 
sms
tu esi 350px

lt72 3
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.