Šiais mokslo metais Lukšių Vinco Grybo gimnazijos vienuoliktokams panorus mokytis verslumo pagrindų, šios pamokos buvo pasiūlytos Šakių verslo informacijos centro direktorei Aurelijai Baužaitei. Tačiau dirbti mokykloje ji galėtų tik turėdama pedagoginį išsilavinimą. Čia ir išlindo yla iš maišo – A.Baužaitė papildomų pedagoginių mokslų studijuoti negali, nes nėra įgijusi aukštojo išsilavinimo.
Nuotr. Nei Verslo informacijos centro, nei savivaldybės administracijos darbuotojai A.Baužaitės išsilavinimą patvirtinančių dokumentų nebuvo matę.
Reikia pedagogo kvalifikacijos
Nepristatė išsilavinimo dokumentų
Po šio užtikrinimo, atrodo, klausimų kilti neturėjo. Rugpjūčio mėnesį Lukšių Vinco Grybo gimnazijos direktorė Nijolė Šapolienė įdarbinusi A.Baužaitę, nuolat pamirštančią pristatyti savo mokslo baigimo dokumentus, reikalingus priimant į darbą, net nepagalvojo, kad ši galėtų jų neturėti. „Abejonių nekilo, nes Verslo informacijos centro direktorė mokytojavimo klausimus derino su Švietimo ir sporto skyriaus vedėja bei ten dirbančiais specialistais“, - tikino N.Šapolienė. Tik po mėnesio paaiškėjo, kad ji ne tik nestojo studijuoti pedagogikos, bet ir neturi aukštąjį išsilavinimą patvirtinančių dokumentų.
Sutarties neina nutraukti
Iki lapkričio 1 dienos N.Šapolienė savivaldybės Švietimo ir sporto skyriui turėjo pristatyti arba pažymą apie A.Baužaitės pedagogines studijas, arba įspėjimą dėl darbo santykių nutraukimo. „Kadangi Verslo informacijos centro direktorė nuo rugsėjo vidurio gydosi, teisiškai darbo sutarties su ja neina nutraukti, - teigė gimnazijos direktorė. - Vienuoliktokus su esminiais pradedančiojo verslininko veiklos ypatumais supažindina ekonomikos mokytoja Daiva Palukaitienė, šiuo metu pavaduojanti A.Baužaitę.“
Išsilavinimo niekas neklausė
Verslo informacijos centro direktorės pareigas pagal terminuotą sutartį 2003 metų vasario mėnesį A.Baužaitė užėmė pakeisdama motinystės atostogų išėjusią Audronę Mieščionaitienę, kuri šią vietą užėmė laimėdama konkursą. „Tuomet dėl šios vietos varžiausi su septyniomis pretendentėmis, - prisimena ji. - Po metų sugrįžusi į darbą ir norėdama būti arčiau savo vaikų, pati paprašiau pervesti mane iš direktorės į vadybininkės pareigas. Šis klausimas buvo sprendžiamas dalininkų susirinkime, kur niekas neklausė ir niekas nebuvo matęs A.Baužaitės išsilavinimą patvirtinančių dokumentų.“
Archyve duomenų nėra
Savivaldybės administracijai netekus kantrybės, buvo kreiptasi į Vilniaus Gedimino technikos universiteto rektoratą dėl A.Baužaitės studijų ir aukštojo mokslo baigimo. Spalio 20 dieną atėjęs atsakymas sudėliojo visus taškus. Studijų prorektorius Romualdas Kliukas informavo, kad 1985 metų rugsėjį ji buvo priimta į Vilniaus inžinerinio statybos instituto (dabar – Gedimino technikos universiteto) Statybos ekonomikos ir organizavimo specialybės neakivaizdinį skyrių, tačiau po metų buvo išbraukta iš studentų sąrašų jai pačiai prašant. Taip pat buvo pažymėta, kad į tos pačios specialybės dieninį skyrių ji buvo priimta ir 1981 – aisiais, tačiau 1986 metais vėl buvo išbraukta iš studentų sąrašų jai pačiai prašant. Universiteto archyve duomenų apie A.Baužaitės įgytą aukštąjį išsilavinimą nėra.
Koks bus sprendimas?
Pasak savivaldybės administracijos direktoriaus Juozo Puodžiukaičio, ši istorija - tai Bendrojo skyriaus vedėjos Ritos Vaičiūnienės apsileidimas. „Ji neišreikalavo, kad priimamas į darbą darbuotojas pristatytų visus reikalingus dokumentus, - teigė J.Puodžiukaitis. - Kol Verslo informacijos centro direktorė sirgs, klausimas apie jos likimą ar atleidimą iš užimamų pareigų nebus svarstomas, o kai grįš – kalbėsimės.“
Koks bus A.Baužaitės sprendimas? Grįš ji į savo užimamas pareigas ar tiesiog atsistatydins? Susisiekti su Verslo informacijos centro direktore kol kas nepavyko. J.Puodžiukaitis teigė, kad ir jam ne visada į telefono skambučius atsako. Kalbama, kad ji rimtai serga ir jos gydymasis gali užsitęsti. Administracijos direktoriaus pavaduotojas Algimantas Damijonaitis informavo, kad nėra tokio reikalavimo, jog Verslo informacijos centrui vadovautų tik aukštąjį išsilavinimą turintis darbuotojas, tačiau tiek metų vedžioti už nosies kitus tokias pareigas užimančiam žmogui tikrai nederėjo.“