„Zanavykas“ buvo, yra ir bus?

zanavykas sirgaliaiBirželio 25 d. posėdyje rajono savivaldybės tarybos nariai protokoliniu sprendimu pritarė dešimt metų gyvuojančio Šakių krepšinio klubo „Zanavykas“ išsaugojimui. Kad ši komanda galėtų mūsų rajonui atstovauti naujajame Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) sezone kaip ir ankstesniais metais, iš savivaldybės biudžeto jai reikėtų skirti  maždaug 30 tūkst. Eur paramą.
 
Nuotr. „Zanavyko“  sirgaliai rajono savivaldybės merui bei tarybai įteikė peticiją maždaug su 300 parašų.
 
Dvi barikadų pusės

Keletą paskutinių mėnesių virė aistros dėl tolimesnio krepšinio klubo „Zanavykas“ ateities. Iškilo amžinas klausimas: „Būti ar nebūti?“ Ar Šakiams reikia savų atstovų NKL? Mat, jei rajono savivaldybės taryba nuspręstų neparemti komandos, jos likimas pakibtų ant plauko. Neatmetama prielaida, kad jos galbūt ir nebeliktų.

Rajono gyventojai pasiskirstė į dvi barikadų puses. Vieni tvirtino, kad nereikia švaistyti rajono biudžeto lėšų ir finansuoti „Zanavyko“ komandos, kurioje žaidžia vien kauniečiai. Čia rungtyniauja vienintelis Marijus Užupis, kilęs iš Griškabūdžio. Tad kam verta skirti paramą tokiam klubui, jei, anot rajono savivaldybės mero Juozo Bertašiaus, šakiečiai jame tinkami tik rankšluosčiams per varžybas padavinėti? Be to, buvo išsakyta nemažai kritikos ir dėl to, kad klubas per dešimt metų neužsiėmė rajono jaunimo sportiniu ugdymu, neužsiaugino savų žaidėjų.

Kiti pasisakė už krepšinio klubo išsaugojimą ir rajono savivaldybės merui bei tarybai įteikė peticiją su 300 parašų. Rašte prašoma mūsų krašto valdžios supratimo ieškant finansinių resursų, kad Šakių rajone būtų išsaugotas aukščiausio lygio krepšinis, kuris, be abejonės, prisideda ir prie sėkmingo Šakių jaunimo kūrybos ir sporto centro gyvavimo.
 
Sulaukė svaraus palaikymo

Matyt, ne atsitiktinis buvo ir neeilinio svečio – Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) prezidento Arvydo Sabonio vizitas. Praėjusį mėnesį prieš prasidedant tarybos posėdžiui jis asmeniškai įteikė LKF Padėkos raštą rajono savivaldybės merui už krepšinio tradicijų puoselėjimą ir rėmimą. Tokią pat Padėką prašė perduoti ir ilgamečiam krepšinio klubo „Zanavykas“ prezidentui Pranui Dailidei. Be abejonės, toks paties Lietuvos krepšinio federacijos prezidento dėmesys šakiečių krepšinio klubui buvo svarus jo palaikymas.
 
Laukiama kardinalių permainų

Po ilgų svarstymų praėjusiame tarybos posėdyje protokoliniu sprendimu buvo nutarta palaikyti krepšinio klubą „Zanavykas“ ir iš sporto rėmimo programos jam skirti 15 tūkst. eurų paramą. Dar 15 tūkst. eurų meras prašė tarybos narių leidimo ieškoti rajono savivaldybės biudžete.

Pasak J. Bertašiaus, nė vienas tarybos narys nebuvo prieš tokį sprendimą, tačiau iš savivaldybės biudžeto skiriant finansavimą  krepšinio klubui „Zanavykas“,  tikimasi nemažai kardinalių permainų: bent pusė komandos žaidėjų  turėtų būti šakiečiai, komandą treniruotų legendinis „Žalgirio“ krepšininkas Algirdas Brazys, klubas užsiaugintų sau pamainą iš sportiškiausių rajono moksleivių.

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Ar pritariate šaukimui į karinę tarnybą iš karto po mokyklos?

klausimelis 06 21Albinas iš Staliorių:

Pritariu, savo pareigą kiekvienas turi atlikti. Tarnybos metu vyrukai suvyriškės, išmoks priimti rimtus sprendimus. Merginos tegul savanoriškai eina, ne koks Izraelis čia. Pats buvau kariuomenėje, patirtys, žinoma, visokios, bet šiaip į pliusą. Tiems, kurie abejoja, ar verta į šauktinius investuoti, vertėtų susimąstyti, kiek kainuoja profesionalios kariuomenės išlaikymas. Be to, jei atsitinka taip, kaip Ukrainoje, tai ką – negi tuos vaikus, kurie nieko iš viso nemoka, siųsti?

klausimelis 06 21 2

Audronė iš Veršių:

Nepritariu. Galvoju, kad reiktų jaunuoliams leisti pasimokyti, be to, nepatinka man prievarta. Lygiai tas pats su merginomis, jei tik pačios nori – valio. Pati tarnyba tikrai naudinga, reikalinga disciplinos ugdymui, o ir kitokia patirtis visada į gera. Jei būtų karas, manau, būtų visokių – ir tokių, kurie eitų tėvynę ginti, ir tokių, kurie bėgtų.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.