Gerina tiek fizinę, tiek psichinę sveikatą

mamos juda kudikiai
Užsiėmimus lankančios mamos nestokoja geros nuotaikos, džiaugiasi galimybe aktyviau praleisti laiką bei pabendrauti su kitomis mamomis. Asmeninio archyvo nuotr.

Šį rudenį startavusi Šakių visuomenės sveikatos biuro iniciatyva gerinti psichinę ir fizinę moterų po gimdymo sveikatą puikiai įsivažiavo, džiaugiasi užsiėmimus mamoms su vaikučiais vedanti sveikatinimo iniciatyvos „Mano mama juda“ įkūrėja, trenerė Laura Dabašinskienė.
 
„Iniciatyva gerinti moterų po gimdymo sveikatą ir sumažinti pogimdyminės depresijos riziką puikiai įsivažiavo! Mes, mamos, važiuojam toliau ir žengiam į aktyvią žiemą“, – socialiniame tinkle džiaugiasi L. Dabašinskienė.

Ji sako, kad pasportuoti kartą per savaitę susirenka apie 10 mamų. Jos po treniruočių neskuba skirstytis, dar pabendrauja prie puodelio arbatos ir pasidalina mamiškais džiaugsmais ir rūpesčiais. Tačiau L. Dabašinskienė iškart tikslina, kad įgyvendinant biuro projektą mamoms numatyta ir daugiau veiklų, tarp kurių ir psichologo konsultacija, užsiėmimai baseine. Prie nemokamos galimybės kartu pasportuoti ir aktyviau praleisti laiką gali jungtis ir kitos mamos, nes šią galimybę suteikia Visuomenės sveikatos biuras.

„Labai smagu, kad mamos jungiasi, yra patenkintos užsiėmimais ir turime galimybę stiprinti tiek fizinę, tiek psichinę sveikatą. Turėsime ir kalėdinį užsiėmimą, esam numačiusios veiklų ir vaikams, ir sau, tad smagu, kad tampame bendruomene“, – džiaugėsi L. Dabašinskienė.

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Kaip kovoti prieš žiaurų elgesį su gyvūnais?

klausimelis 04 26Mindaugas iš Zapyškio:

Nepriklausomai, kur laikomas šuo, ant grandinės ar voljere, reikia jam sudaryti sąlygas. Nelaikyčiau žiauriu elgesiu su gyvūnu, jei jis ant grandinės gali lakstyti po visą kiemą. Kartais grandinė gali suteikt šuniui daugiau laisvės nei gyvenimas voljere. Manau, ir dabar yra numatytos pakankamai griežtos bausmės kovai prieš žiaurų elgesį su gyvūnais, nes, kiek žinau, yra ir baudžiamoji atsakomybė – laisvės atėmimo bausmė.

klausimelis 04 26 2

Lina iš Šakių:

Manau, kad pririšti šunį prie grandinės nėra blogai, bet tokie įvykiai, kai norima jais atsikratyti itin žiauriais būdais, yra netoleruotini. Jei jau nėra galimybės ar noro laikyti šuns ar katės, galima kreiptis į gyvūnų globos įstaigas, bet ne kažkur išvežt ir atsikratyt. Manau, kad už žiaurų elgesį su gyvūnu bauda nuo 200 iki 1 tūkst. eurų jau būtų žmogui bausmė.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.