Kol nebus personalo, nebus ir greitosios medicinos pagalbos brigados

GMP greitoji patalpos
Nors Kudirkos Naumiesčio seniūnas Edvardas Belevičius rodo seniūnijos pastate jau įrengtas patalpas, tačiau ar nuo spalio 1 d. pavyks sukomplektuoti komandą, dar neaišku. D. Pavalkio nuotr.


Gintarė MARTINAITIENĖ

Savivaldybės tarybos nariai dar metų pradžioje priėmė sprendimą dėl Šakių greitosios medicinos pagalbos (GMP) stoties prijungimo prie Kauno GMPS. Tuomet buvo žadėta, kad rajone, o konkrečiau Kudirkos Naumiestyje, bus įsteigta papildoma klasterinė GMP brigada, tačiau nors jau yra ir patalpos, ne taip lengva sukomplektuoti komandą.

Pasak Kauno GMP stoties direktoriaus Nerijaus Mikelionio, iki spalio 1 d. bus pabaigti sujungimo procesai, tad iki to laiko brigada net teoriškai negalėtų pradėti veiklos, o praktiškai pradės veikti tuomet, kai pavyks surinkti personalą.

„Praktiškai pradės veikti, kai surinksime personalą ir gausime finansavimą. Iš Ligonių kasos dėl finansavimo kol kas atsakymo neturime“, – sako Kauno GMP soties direktorius.

Nors patalpos Kudirkos Naumiesčio seniūnijos antrajame pastato aukšte jau įrengtos, tačiau N. Mikelionis sako, kad procesas sudėtingas dėl žmonių trūkumo.

„Procesas nėra greitas, spragtelėjus pirštais žmonės ir finansai neatsiranda. Aktyviai ieškom, siūlom pasididinti krūvius. Tikrai surinksim, turime kuo anksčiau tai padaryti“, – tikina pašnekovas ir priduria, kad vienai vietai užtikrinti, kad ji  dirbtų 24/7, reikia beveik penkių etatų.

Šakių GMP vadovas Rimgaudas Lebedžinskas patikina, kad šiuo klausimu su Kaunu nuolat palaikomas ryšys.

„Pagrindinė problema, kad neatsiranda žmonių. Prašė ir manęs, norėtų, kad ir mes kadrų duotume, bet iš kur aš jų gausiu, kai mes tik pas save surenkam. Čia visoj Lietuvoj badas“, – sako R. Lebedžinskas.  

Nors dėl Šakių GMP stoties perleidimo Kaunui tarp tarybos narių buvo kilę diskusijų ir sprendimas priimtas ne vienbalsiai, R. Lebedžinskas bei savivaldybės administracijos vadovai teigė, kad tai anksčiau ar vėliau neišvengiama, nes sveikatos įstaigos pertvarkos gairės sudėliotos seniai. Pagal numatytą centralizacijos planą greitosios medicinos pagalba būtų koncentruojama penkiuose centruose – didžiuosiuose šalies miestuose.

Įžvelgta pertvarkoje ir pliusų: Kaunas Kudirkos Naumiestyje pažadėjo įsteigti papildomą brigadą, Šakiuose dirbantiems darbuotojams – didesnes profesinio tobulinimosi galimybes.

Šiuo metu šalyje GMP paslaugas teikia 49 įstaigos: 17 savivaldybių taryboms pavaldžių viešosios asmens sveikatos priežiūros įstaigų (GMP stotys ir GMP centrai), 30 viešųjų asmens sveikatos priežiūros įstaigų padalinių ir dvi privačios įmonės.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Antra olimpiada be Lietuvos krepšinio rinktinės. Kaip vertinate?

klausimelis 07 12Edmundas iš Šakių:

Visi lietuviai krepšinį žiūri, tai ir aš stebėjau, bet įspūdžiai labai blogi, nuotaikos liūdnos. Neįsivaizduoju, kodėl yra taip, kaip yra, bet kaltinti žaidėjų neskubu. Anksčiau parsiveždavo medalius, dabar be nieko liekame – pagal mane paruošime spragos atsiranda. Kaip bebūtų, nors Lietuva ir nepateko, Olimpines žaidynes vis tiek žiūrėsiu. 

klausimelis 07 12 2

Nerijus iš Gelgaudiškio:

Olimpinio atrankos turnyro nežiūrėjau, neturėjau laiko, bet šiaip situacija seku. Liūdna, kad negavo kelialapio į Olimpines žaidynes. Jau antrąjį kartą nepatenkame, sunku vertinti, kas čia atsitiko, kokios to priežastys. Pats kadaise žaidžiau, bet mėgėjiškai, mokyklos laikais. Nors dabar ir nebežaidžiu, bet krepšinis man vis tiek yra numeris vienas – ne be reikalo vadinamas antra religija.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.