Finansuoja studijas, po kurių mažai šansų įsidarbinti

Šiemet tarp gausiausiai valstybės finansuojamų studijų – teisės, politikos mokslų, ekonomikos, kompiuterinio dizaino, psichologijos specialybės, kurių atstovai, pasak darbo rinkos ekspertų, turi mažai šansų įsidarbinti ne tik šiuo metu, bet ir po studijų.

Remiantis Darbo biržos pateikiamu „Įsidarbinimo galimybių barometru 2018“, sudarytu remiantis darbdavių apklausų duomenimis ir Darbo biržos specialistų ekspertine nuomone, matyti, kad teisės, politikos ir administravimo, ekonomikos, grafikos ir multimedijos dizaino specialistai šiemet įsidarbinti turi mažą tikimybę, o psichologai susirasti darbą turi tik vidutines galimybes.
 
Kitaip tariant, daugiau nei trečdalis studentų, kurie yra priimti į gausiausiai valstybės finansuojamas vietas universitetuose, turėtų mažai šansų įsidarbinti, vertinant iš šių metų perspektyvos. Tačiau ar panašios įsidarbinimo galimybės galėtų būti po ketverių metų? O gal darbo rinka pasikeis ir specialistų, kurių šiandien per daug, staiga ims stigti? Štai apie teisininkų profesijos atstovų perteklių kalbama jau daug metų. Labai gaila, kad gabus Lietuvos jaunimas, baigęs studijas, vėliau dirba ne pagal specialybę arba, dar blogiau, išvažiuoja į užsienį.

Kokias studijas rinkosi mūsų rajono abiturientai, sužinosime tik rudenį, kai rajono savivaldybės Švietimo, sporto ir jaunimo reikalų skyrius iš mokyklų surinks jų tolimesnio gyvenimo kelio pasirinkimo duomenis.

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Kaip kovoti prieš žiaurų elgesį su gyvūnais?

klausimelis 04 26Mindaugas iš Zapyškio:

Nepriklausomai, kur laikomas šuo, ant grandinės ar voljere, reikia jam sudaryti sąlygas. Nelaikyčiau žiauriu elgesiu su gyvūnu, jei jis ant grandinės gali lakstyti po visą kiemą. Kartais grandinė gali suteikt šuniui daugiau laisvės nei gyvenimas voljere. Manau, ir dabar yra numatytos pakankamai griežtos bausmės kovai prieš žiaurų elgesį su gyvūnais, nes, kiek žinau, yra ir baudžiamoji atsakomybė – laisvės atėmimo bausmė.

klausimelis 04 26 2

Lina iš Šakių:

Manau, kad pririšti šunį prie grandinės nėra blogai, bet tokie įvykiai, kai norima jais atsikratyti itin žiauriais būdais, yra netoleruotini. Jei jau nėra galimybės ar noro laikyti šuns ar katės, galima kreiptis į gyvūnų globos įstaigas, bet ne kažkur išvežt ir atsikratyt. Manau, kad už žiaurų elgesį su gyvūnu bauda nuo 200 iki 1 tūkst. eurų jau būtų žmogui bausmė.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.