Pietų miego rajono darželiuose vaikai neatsisako

vaiku miegas
Per visą šalį nuvilnijusi tėvų iniciatyva keisti, jų manymu, ydingą privalomo pietų miego praktiką, į mūsų rajono ugdymo įstaigas didelių pokyčių neatnešė. Nors vaikai gali pasirinkti, ar jie nori miegoti, ar ilsėtis kitokiu būdu, miego atsisako tik vienas kitas vaikas. Didžioji dauguma mielai nusnaudžia arba bent patingi savo lovelėse. (D. Pavalkio nuotr.)

Per visą šalį nuvilnijusi tėvų iniciatyva keisti, jų manymu, ydingą privalomo pietų miego praktiką, į mūsų rajono ugdymo įstaigas didelių pokyčių neatnešė. Nors vaikai gali pasirinkti, ar jie nori miegoti, ar ilsėtis kitokiu būdu, miego atsisako tik vienas kitas vaikas. Didžioji dauguma mielai nusnaudžia arba bent patingi savo lovelėse.

Pasak rajono savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjo Dariaus Aštrausko, pavasarį apklausus ikimokyklinio ugdymo įstaigų vadovus, paaiškėjo, kad vaikų, nemiegančių pietų miego, yra labai labai mažai.

Jo teigimu, Šakių ikimokyklinio ugdymo mokykloje „Maži žingsneliai“ nemiega tik keletas vaikų, tad buvo kalbėtasi, kuo galima juos užimti, kad netrukdytų miegoti kitiems, o galbūt tokius vaikus pavyktų sudėti į vieną grupę. Įstaigos direktorė Lina Viliūšienė informavo, kad šiuo metu renkama informacija ir kol kas neaišku, kiek tokių vaikų bus naujais mokslo metais.

„Manau, kad pamiegoti pietų nėra kažkas žalingo, o jei tėvai galvoja, kad jų vaikas yra kažkoks ypatingas, čia jų valia“, – atviravo D. Aštrauskas, svarstydamas, kad galbūt kai kuriems tėvams ir geriau, kad vaikas nemiega dieną, nes greičiau „nulūžta vakare“ ir nereikia su juo užsiimti.

„Neatsirado norinčių pasinaudoti šita galimybe nemiegoti, nes tėvai supranta miego reikšmę vaiko fizinei sveikatai, o jei kuris nemiega ir ramiai paguli, irgi nėra blogai ir mes nemanome, kad tai yra jo teisių ar laisvių pažeidimas. Bet jei būtų tokių ypatingų norų, bandytume tenkinti“, – tvirtino Lukšių Vinco Grybo gimnazijos direktorė Nijolė Šapolienė, pabrėždama, kad bendruomenė nedidelė, nes šiemet turi tik 55 ikimokyklinukus – tris grupes darželyje ir vieną mokykloje.

Pasak direktorės, pasirinkus kitą poilsio būdą, vaikams būtų suteikta galimybė ramiai pažaisti ar atlikti užduotėles, bet „žiūrėk, būna taip, kad tas, kuris nelabai noriai eina į lovelę, už keleto minučių užmiega ir miega ilgiausiai“, tačiau kiekvienas tėvas turi teisę apsispręsti, „o mes tik tenkinam vaiko poreikius“.

Pakalbinti kitų ikimokyklinio ugdymo įstaigų vadovai taip pat tvirtino, kad raštiškų tėvų prašymų, jog jų vaikai nemiegotų pietų, kol kas nėra gavę, o jei taip nutiktų, rastų, kuo jį užimti. Štai Gelgaudiškio pagrindinės mokyklos direktorė Odeta Dailidienė pasakojo, kad jų ikimokyklinio ugdymo skyriuje „Eglutė“ tėvai, nenorintys, kad vaikai miegotų darželyje, vaikus, kai jie pavalgo pietus, pasiima iš karto.

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Ar planuojate dalyvauti Prezidento rinkimuose?

klausimelis 05 10Diana iš Panovių:

Būtinai. Visada stengiuosi balsuoti rinkimų dieną, o ne iš anksto. Kai buvo maži vaikai, vesdavomės kartu, kad ugdytume patriotiškumą ir parodytume pavyzdį, jog balsuoti yra privaloma. Dėl kandidato esu apsisprendusi, tačiau, manau, kad antro turo reikės. Kiek sunkiau su referendumu – turėtų balsuoti 51 proc., kad jis būtų laikomas įvykusiu. 

klausimelis 05 10 2

Rimantas iš Plokščių:

Jau balsavau. Reikia balsuoti. Čia yra kiekvieno pareiga. Balsavimas turėtų būti privalomas. Tada nereikėtų verkti, kad ne tą kandidatą išrinko. Kadangi sekmadienį išvažiuosiu, ėjau balsuoti iš anksto. Apsispręsti sunku nebuvo. Rinktis tikrai yra iš ko, pretendentų turim daugiau nei Amerikoje. Vieni galvoja, ką daro, kiti – šiaip ateina, dėl vaizdo.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px