Įsigyti mokyklinių prekių neskuba

kanceliarija
Asta Saulė ŠULSKYTĖ


Iki mokslo metų pradžios liko vos dvi savaitės, tačiau mokyklinių prekių pirkimas dar neįsibėgėjo. Prekybininkai tikisi didesnio pirkėjų dėmesio sulaukti paskutinėmis rugpjūčio dienomis ar net mokslo metų pradžioje, nes šiuo metu mokyklos reikmenų ieško tik vienas kitas.

Reikia pripažinti, kad mokyklinių priemonių pasiūla ir pasirinkimas Šakiuose nėra toks didelis, kaip būdavo anksčiau, kai didieji prekybos centrai organizuodavo dideles mokyklinių prekių muges, lentynos lūždavo nuo pasirinkimo gausos, o tėvai vienoje vietoje galėdavo rasti viską – nuo kuprinės iki trintuko – ir iš parduotuvės išvairuodavo pilnais pirkinių vežimėliais.

Apsipirkimo tradicijos keičiasi. Šiemet rajono prekybininkai siūlo tik bene pačias svarbiausias mokyklines prekes. Kaip informavo UAB „Gulbelės prekyba“ Šakių prekybos centro vadovė Vilda Streleckienė, mokyklinių prekių asortimentas dar bus papildytas, tačiau tikrai nebus labai didelis. Išanalizavus paskutinių metų mokyklinių prekių krepšelius, pirkėjams bus pasiūlytos tik pačios perkamiausios prekės – sąsiuviniai, parkeriai, flomasteriai, pieštukai ir kitos mokiniams reikalingiausios priemonės.

Prekybininkai pastebi, kad po COVID-19 pandemijos apsipirkimo įpročiai šiek tiek pasikeitė – vis daugiau žmonių prekių ieško internete, tačiau vis dar yra ir, veikiausiai, visuomet bus tokių, kurie nori viską apžiūrėti ir pačiupinėti. Pasak Šakių raštinės ir mokyklinių reikmenų parduotuvės „Jundula“ direktorės Rasitos Grincevičienės, per dieną jie sulaukia vieno kito pirkėjo.

Nors asortimentas kasmet šiek tiek keičiasi, tačiau populiariausios išlieka per daugelį metų pirkėjų patikrintos prekės – kokybiškos, tvarios kuprinės su patogia ortopedine nugarėle ir užsegimu priekyje, gerų firmų rašikliai, flomasteriai ir spalvoti pieštukai, sąsiuviniai su storesniais lapais, kad nepersigertų rašalas.

Pasiruošimas mokyklai gerokai patuština tėvų pinigines. Išbrango ne tik mokyklinės prekės, bet ir sportinė apranga, avalynė, drabužiai. O kur dar uniforma ir pratybos. Nemaža dalis šeimų neturi kitos išeities, kaip tik prašyti socialinės paramos. Kaip informavo rajono savivaldybės Socialinės paramos skyriaus vedėja Daiva Pilypaitytė, nuo liepos 1 d. pradėti rinkti socialinės paramos mokiniams prašymai – nemokamo maitinimo bei 98 eurų išmokos mokinio reikmėms įsigyti. Šiuo metu paramos išmokos į nurodytas sąskaitas pervestos daugiau nei 460 asmenų.

Naujų mokslo metų proga kiekvienam pirmokui, kurių šiemet rajono mokyklose tikimasi sulaukti 216, bus įteikta savivaldybės mero Raimondo Januševičiaus dovana – simbolinis apie 20 eurų vertės pirmoko krepšelis, o tiksliau – dėželė, papuošta mūsų savivaldybės simbolika.  Joje sutalpintos pačios būtiniausios kanceliarinės prekės pirmoko startui mokykloje: sąsiuviniai, rašiklis, liniuotė, spalvoti pieštukai, flomasteriai, piešimo popierius ir t. t.

Mokyklinės prekės bus įsigytos iš raštinės ir mokyklinių reikmenų parduotuvės „Jundula“, su kuria rajono savivaldybė yra sudariusi prekių viešojo pirkimo-pardavimo sutartį, ir apmokėtos iš rajono savivaldybės mero fondo lėšų.

Pirmoko krepšelis bus naudingas ir toms šeimoms, kurios jau spėjo pasirūpinti pirkiniais mokyklai, nes dovanotos priemonės bus reikalingos ištisus mokslo metus.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Kaip vertinate mintį atstatydinti sveikatos ministrą Arūną Dulkį?

klausimelis 07 19Ona iš Šakių:

Pritariu, visiškai kvailas. Man viskas nepatinka, ką jis daro, o ypač kad prievarta varė skiepytis. Pati ligoninėse dažnai nesilankau, nors sveikatos neturiu, bet neinu – kai neinu, tai sveikesnė. Turėtų būti kažkaip kitaip viskas, bet kažin ar kas keisis. 

klausimelis 07 19 2

Eugenijus iš Keturnaujienos:

O kuo jis blogas? Man jis patinka, geras žmogus. Aišku, yra problemų sveikatos apsaugos srityje, pavyzdžiui, labai didelės eilės būna, jei šeimos daktarė išėjo atostogų – kita nepriims, reikia laukti mėnesį laiko, kad vaistus išrašytų. Bet šiaip visko, kas pas mus yra, užtenka, netenka į kitus miestus važiuoti. Grįžtant prie politikos, man atrodo, kad tiesiog reiktų leisti visiems ministrams pabaigti kadenciją ir viskas.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.