Gelgaudiškio mokykla liko be devintokų

Nauji mokslo metai – nauji iššūkiai. Ne visoms rajono mokykloms pavyko startuoti taip, kaip tikėjosi. Štai Gelgaudiškio pagrindinėje mokykloje subyrėjo 9 klasė. Maždaug prieš savaitę iki Rugsėjo 1-osios du mokiniai nusprendė pasirinkti kitą mokyklą ir visiems likusiems neliko kitos išeities, kaip tik ieškotis kitos ugdymo įstaigos.

Gelgaudiškio pagrindinės mokyklos direktorė Odeta Dailidienė apgailestavo, kad šiemet nepavyko suformuoti 9 klasės, nes tai reiškia, kad kitais mokslo metais ugdymo įstaiga neturės dešimtokų. Pasak jos, kad neliks 9 klasės, galutinai paaiškėjo tik rugpjūčio 30 d.
 
„Mes turime mokinius, kurie pasirašę sutartis, jog mokysis iki 10 klasės. O jei jie parašo prašymą išbraukti iš sąrašų anksčiau, automatiškai mažėja vaikų. Šitai tęsėsi per visą vasarą ir rezultatas – liko septyni vaikai. Kad Valstybė finansuotų, reikia aštuonių. Ir nieko nepakeisi, pritrūko vieno mokinio“, – situaciją komentavo direktorė.

Jos teigimu, tiems septyniems vaikams, kurie tikėjosi mokslus tęsti savo mokykloje, buvo šokas, nes prieš pat Rugsėjo 1-ąją teko skubiai rinktis kitą rajono mokyklą ir pagalvoti apie transportą, kaip ją pasiekti, nes nebus nemokamai pavėžėjami mokykliniu autobusiuku.

Rajono savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjo Dariaus Aštrausko teigimu, trys iš septynių moksleivių pasirinko Šakių „Žiburio“ gimnaziją, trys išvyko į Lukšių Vinco Grybo gimnaziją, vienas apsisprendė likti Gelgaudiškyje ir mokytis „Šaltinio“ ugdymo centre. Be abejo, tai nuostolis ir mokyklai, nes sumažėja mokytojų krūviai ir kitais mokslo metais mokykla liks be dešimtokų.

Pasidomėjus, ar kitose rajono mokyklose tokių staigmenų nebuvo, D. Aštrauskas informavo, kad Kudirkos Naumiesčio Vinco Kudirkos gimnazijoje atvirkščiai – buvo tikėtasi vienos antrokų klasės, o suformuotos dvi, nes keletas vaikų atėjo iš Vilkaviškio. Jau dvejus metus iš eilės penkias, o ne keturias pirmokų klases sukomplektuoja Šakių „Varpo“ mokykla.

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Ko tikitės iš perrinkto šalies Prezidento?

klausimelis 05 28Vilma iš Šakių:

Be abejo, kad dalyvavau rinkimuose. Rezultatus žinau. Iš antrai kadencijai perrinkto šalies vadovo tikiuosi stabilumo. Gal mažiau reikėtų pyktis su kaimynais. Ne viskas Prezidento galiose, jei žmonės tikisi, kad jis pensijas gali pakelti. Visgi nemanau, kad čia daug kas pasikeis. Tas pats bus. Plauks pasroviui ir viskas. 

klausimelis 05 28 2

Alma iš Šakių:

Aš manau, kad Gitanas Nausėda priims svarbių sprendimų. Ypač reikia švietimo, sveikatos srityje. Iki šiol švietimo ministro neturime. Sveikatos srityje labai daug ko trūksta. Šitokios eilės patekti pas gydytojus. Čia taip tiek Šakiuose, tiek Kauno klinikose. Per tą laiką, kol prieini pas gydytoją, ir numirti galima. Dabartinis Prezidentas, manau, tinkamai atstovavo mūsų šaliai. O dėl santykių su Rusija sunku ką nors komentuoti.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.