Pristatė 2022 metų veiklos rezultatus

Vasario 7 d. buvo pristatyta Marijampolės apskrities vyriausiojo policijos komisariato (VPK) 2022 m. veiklos rezultatai: komisariato viršininkas Harimantas Poškevičius apžvelgė esminius komisariato veiklos aspektus, o Marijampolės apskr. VPK struktūrinių padalinių vadovai – praėjusių metų veiklos rezultatus, atkreipė dėmesį į šiuo metu aktualiausius policijos veiklos iššūkius, pristatė kitą svarbią informaciją.

Marijampolės apskr. VPK viršininkas H. Poškevičius, kalbėdamas apie 2022 m. veiklos rezultatus, pabrėžė, kad visus metus Marijampolės apskrities policijos pareigūnai siekė užtikrinti Marijampolės apskrities bendruomenės narių saugumą, greitą ir operatyvų nusikalstamų veikų ir kitų pažeidimų tyrimą, bendradarbiavimą su gyventojais.
 
H. Poškevičius pažymėjo, kad, siekiant užsibrėžtų tikslų, svarbiausias faktorius yra stiprus ir darnus profesionalių pareigūnų kolektyvas. Per 2022 m. iš policijos sistemos Marijampolės apskr. VPK išėjo 42 statutiniai pareigūnai, o buvo priimti 32 nauji pareigūnai.

Kad savo iniciatyviu ir aktyviu darbu 2022m. pareigūnai pasiekė puikių rezultatų visoje Marijampolės apskr. VPK teritorijoje, kalba ir skaičiai. Ištirta 47,1 proc. visų vagysčių (respublikoje vagysčių ištyrimas siekia 34,9 proc.); 66,2 proc. smulkių vagysčių, sukčiavimų, turto pasisavinimo ar iššvaistymo atvejų; 49,2 proc. tyčinių turto sunaikinimų ar sugadinimų atvejų; iš nelegalios apyvartos paimta daugiau nei 15 tonų stipriųjų alkoholinių gėrimų bei daugiau nei 29 mln. cigarečių vienetų. 2022 m. Marijampolės apskr. VPK teritorijoje registruoti 5 nužudymo atvejai – visose bylose įtariamieji yra nustatyti. Iš juodosios rinkos išimta apie 11 kg amfetamino, apie 31 kg kanapių, virš 2 kg kokaino bei kitų narkotinių ar psichotropinių medžiagų.

H. Poškevičius pasidžiaugė, kad policijos pareigūnai vis dažniau sulaukia pilietiškų gyventojų pranešimų apie galimai neblaivius vairuotojus, įtariamą smurtą artimoje aplinkoje, įtartinus asmenis, kitus pažeidimus ar nusikalstamas veikas. Be to, gyventojai dažnai patys imasi veiksmų užkirsti kelią kitų asmenų vykdomai nusikalstamai veikai, padeda sulaikant įtariamuosius. Sparčiai auga skaičius asmenų, besinaudojančių galimybe pranešti apie nusikalstamą veiką per įvairias naujas elektronines priemones, tokias kaip E-policija, socialiniai tinklai ir kt.

Artimiausiu metu bus pristatyti ir Šakių PK praėjusių metų veiklos rezultatai.

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Ar dviratininkai saugūs keliuose?

klausimelis 06 17Julius iš Lukšių:

Važiuodamas dviračiu kely jaučiuosi saugiai. Yra pasitaikę situacijų, kad automobilis aplenkia nesaugiu atstumu, bet iš esmės jaučiuosi saugiai, šaligatviais nereikia važinėti. Mano maršrutai dažniausiai yra po Šakius, taip pat dažnai tenka važiuoti keliu Šakiai–Lukšiai, todėl laukiu, kol atidarys dviračių taką. Turiu ir motorolerio teises, su juo kely jaučiuosi kiek saugiau nei su dviračiu. 

klausimelis 06 17 2

Liudas iš Šakių:

Dviračiu po Šakius važinėju kasdien, bet renkuosi važiuoti ne keliu, o šaligatviu, nes kely tai tik pajunti, kad pro ausis automobilio veidrodėliai prabraukia... Yra tikrai ir pačiam pasitaikę tokių situacijų. Nežinau, kodėl tie vairuotojai taip nesaugo kitų eismo dalyvių. Todėl renkuosi važinėti šaligatviais, pėsčiuosius prireikus įspėju skambučiu. Dviratininkams kely nėra ir nebus saugu... Pats vairuotojo teises turiu, bet nevažinėju, o ir važinėdamas vadovaudavausi saugumo principu – kur čia priskubėsi.

europos pulsas350px

nuoma350px 
 
 BY GPM 350px
 
pasisupkiva drauge 350px
 
sms
tu esi 350px

lt72 3
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.