Pasak Kudirkos Naumiesčio seniūno Alfredo Vinco Puidos, moteris, peržiemojusi vieną žiemą, vėl grįžo į Kidulius, kur kurį laiką gyveno pas sugyventinį. Tik prieš artėjančią žiemą vėl į Kudirkos Naumiestį moteris atsikraustė su ne kartą teistu, dešimčia metų jaunesniu sugyventiniu Albinu Š. Seniūnijai žinomų, kaip mėgstančių išgirti asmenų bendras gyvenimas praėjusio šeštadienio vidurnaktį baigėsi tragiškai. Po pensijos gavimo, šeštadienio išvakarėse minėtoji pora ir tame pačiame name gyvenusi Marytė D. (gim. 1959 m.) draugiškai lenkę taurelę dėl nežinomų priežasčių susipyko. Vyriškis moteris ėmėsi auklėti smurtu.
Šeštadienio vidurnaktį prie minėtojo namo durų lauke buvo rastas kaimynės Marytės D. kūnas su kirstinėmis žaizdomis galvoje. Namo priebutyje taip pat su kirstinėmis žaizdomis galvoje ir kakle rastas Anelės R. kūnas. Įtariamasis neblaivus Albinas Š. (gim. 1953 m.) uždarytas į areštinę. Pasak seniūno, dar iki nelaimės girtaujančius asmenis teko tramdyti ketvirtadienį.
Naumiestiečiai - nesaugūs
Pastaraisiais metais Kudirkos Naumiestis garsėja šiurpiais nusikaltimais. Pasak vietos seniūno, gyventojai nesijaučia saugūs. Vakar rinkosi bendruomenės taryba miesto kriminogeninei padėčiai aptarti bei sprendė, ką toliau daryti.
Po šio įvykio labiausiai naumiestiečius papiktino policijos abejingumas, kai buvo pranešta apie triukšmą kaimynystėje, bet policija nesureagavo. Dėl įvykių Kudirkos Naumiestyje sekmadienį Policijos departamentas išplatino pasiaiškinimą.
Kovo 15 dieną, 22.56 val., Šakių rajono policijos komisariato budėtojas gavo telefoninį pranešimą apie Kudirkos Naumiestyje, Vytauto gatvės daugiabučiame name vykstantį triukšmą. Skambinusi moteris skundėsi jog kaimynai, gavę socialines išmokas, girtauja ir iš jų buto sklindantis triukšmas trukdo miegoti mažamečiam vaikui. Šį pranešimą budėtojas priskyrė C kategorijai ir paaiškino, kad turimos negausios policijos pajėgos išvykę reaguoti į kitus įvykius, todėl informavo, kad įvertinti situaciją bus paprašyta atvykti VSAT Kudirkos Naumiesčio užkardos pareigūnų. Pasieniečiai patikino, jog pagal galimybes, atlikę savo tiesiogines tarnybos funkcijas, nuvažiuos į iškvietimą. Tuo metu turimos Šakių rajono policijos komisariato pajėgos buvo išvykę į eismo įvykį, kurio metu buvo susidūrę du automobiliai ir sužeisti jais važiavę žmonės. Įvykio nelinkęs komentuoti Šakių rajono policijos komisariato viršininkas Mindaugas Akelaitis patikino, kad tąkart komisariate budėjo penki pareigūnai. Būtent todėl ir nebuvo nuvykta į Kudirkos Naumiestį. Tai, kad į konflikto vietą nenuvyko pasieniečiai, pasak M. Akelaičio, yra tiesiog atsitiktinumas, kadangi jie turi savo tiesiogines pareigas.
Policija reiškia nuoširdžią užuojautą žuvusiųjų artimiesiems. Detaliam aplinkybių ištyrimui, Marijampolės apskrities vyriausiajame policijos komisariate pradėtas tarnybinis patikrinimas.
Policijos departamentas dar kartą atkreipia visuomenės ir politikų dėmesį, kad pareigūnų trūkumas pradeda kelti grėsmę žmonių saugumui ir, trūkstant patrulių, ne visuomet sugebama operatyviai reaguoti į visus gaunamus iškvietimus. Policijos departamentas daugybę kartų kreipėsi į įvairius politikus, siūlė sprendimų būdus, tačiau į tai nebuvo atsižvelgta.
Pripažįstama, jog dienomis, kai išmokamos įvairios socialinės išmokos, kelis kartus daugėja iškvietimų dėl girtų asmenų daromų nusikaltimų ar teisės pažeidimų. Net sustiprinus patrulių pajėgas operatyviai reaguoti į juos tampa sudėtinga, įvykio vietose neblaivūs asmenys nuolat priešinasi pareigūnams.
Atsižvelgiant į drastiškai mažinamą biudžetą, policija negali operatyviai reaguoti į visus gaunamus pranešimus, todėl priversta visus įvykius skirstyti į A, B, ir C reagavimo kategorijas. Į A ir B kategorijos pranešimus (apie labai sunkaus, sunkaus ar apysunkio nusikaltimo padarymą, apie gresiantį pavojų nukentėjusiojo gyvybei, sveikatai ar didelės vertės turtui) reaguojama nedelsiant, tuo tarpu į C kategorijos pranešimus (apie nesunkaus nusikaltimo ar baudžiamojo nusižengimo padarymą) reaguojama atsižvelgiant į turimas pajėgas.