Iš užsienio gautų pinigų sumų apmokestinimas

Siekdama mokesčių mokėtojams padėti teisingai vykdyti mokestines prievoles, Valstybinė mokesčių inspekcija paaiškina, kaip turi būti apmokestinamos nuolatinių Lietuvos gyventojų iš užsienio valstybių į jų banko sąskaitas pervestos ar kitokiu būdu perduotos pinigų sumos, kurios gali būti pripažįstamos jas gavusio gyventojo pajamomis.
 
Į banko sąskaitas pervestų ar kitokiu būdu perduotų pinigų sumų deklaruoti ir gyventojų pajamų mokesčio nuo tokių sumų mokėti nereikia šiais atvejais: jei pinigus perveda vienas iš sutuoktinių, dirbantis užsienio valstybėje, kitam sutuoktiniui – nuolatiniam Lietuvos gyventojui. Kai abu tėvai dirba užsienio valstybėje ir tam tikras pinigų sumas perveda jų nepilnamečius vaikus Lietuvoje prižiūrintiems asmenims. GPM mokėti taip pat nereikia, kai užsienio valstybėje dirbančiam vienam iš tėvų teismo sprendimu yra pavesta išlaikyti arba pagal susitarimą jis išlaiko Lietuvoje gyvenantį (-čius) nepilnametį (-čius) vaiką (-us) ir pinigų sumas perveda tokį vaiką auginančiam asmeniui Lietuvoje. Kai užsienyje dirbantys vaikai perveda ar kitokiu būdu perduoda pinigų sumas savo tėvams, ar užsienyje dirbantys tėvai pinigais paremia savo pilnamečius vaikus, laikoma, kad pinigų gavėjas gauna dovanų. Dovanojimo būdu gautos pajamos iš sutuoktinio, vaikų (įvaikių), tėvų (įtėvių), brolių, seserų, vaikaičių ir senelių yra neapmokestinamos GPM, tačiau atkreipiame dėmesį, kad gyventojai, iš minėtų asmenų per metus gavę dovanų daugiau kaip 3000 eurų (10000 Lt), visą gautą sumą turi nurodyti metinėje pajamų deklaracijoje. Kai gyventojas iš užsienio valstybės perveda pinigus Lietuvos gyventojui (kuris nėra jo sutuoktinis, vaikas (įvaikis), brolis, sesuo, vaikaitis ar senelis) ir tarp tokių gyventojų yra sudaryta dovanojimo sutartis, gautų pajamų deklaruoti ir nuo jų mokėti GPM nereikia tuo atveju, jei gautų pajamų suma per metus neviršija 2500 eurų (8000 Lt). Jei gyventojas per metus iš kitų gyventojų gavo daugiau nei 2500 eurų, nuo viršijančios pinigų sumos turi sumokėti 15 proc. GPM bei visą dovanų gautą sumą ir sumokėtą pajamų mokestį privalo nurodyti metinėje pajamų deklaracijoje.

Jei gyventojas gauna pajamų iš užsienio valstybės, dėl kurių yra susitarta su siuntėju ir kuriomis jis neturi teisės disponuoti (t. y. grąžinama skola, arba pinigų gavėjas įgaliotas juos pervesti kitiems asmenims ir pan.) bei turi dokumentus, įrodančius, kad tokių susitarimų buvo laikomasi, gautos pajamos GPM taip pat neapmokestinamos, jų deklaruoti nereikia. Jei įrodymų, kad gautos pinigų sumos nėra jo pajamos ar yra priskiriamos neapmokestinamosioms pajamoms, gyventojas neturi, privalo jas deklaruoti bei sumokėti 15 proc. GPM.
 
„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Ar sunku būti mama?

klausimelis 05 03Kristina iš Girėnų:

Sunku, nes tai didžiulė atsakomybė ir didžiulis iššūkis. Pati užauginau tris vaikus. Didžiuojuosi jais, nes jie visi pasiekė savo tikslus, visi baigė aukštuosius. Dabar džiaugiuosi penkiais anūkais. Manau, kad šiuolaikinės mamos daugiau leidžia savo vaikams nei priklausytų. Gal todėl, kad dabar daugiau galimybių, technologijų amžius, vaikai nė žingsnio be telefono. Reikėtų griežčiau į tai pažiūrėti, nustatyti ribas. 

klausimelis 05 03 2

Erika iš Šakių:

Fiziškai sunku, nes turiu du mažus vaikus, o šiaip tai labai faina. Nežinau, kaip dar prasmingiau galima užpildyti motinystę. Žiūrint, kas darosi pasaulyje, neramu dėl vaikų ateities, norisi juos augint burbule ir apsaugoti. Mūsų mamos sako, kad joms buvo sunkiau mus auginti, nes nebuvo tiek sukurta technologijų, kurios šiandien labai palengvina vaikų priežiūrą, tačiau buvo daugiau artimesnio bendravimo.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.