Iniciatyva „Pasibelsk“ skatina reaguoti į smurtą

Šių metų sausio 31 d. startavo socialinė iniciatyva „Pasibelsk“, kurios tikslas paskatinti kaimynų empatiją ir pagalbą tada, kai akivaizdžiai to reikia.

Šia kampanija kreipiamasi į kaimynus ir kviečiama, išgirdus gretimame bute triukšmą, aimanas ar verkimą, pasibelsti ir tokiu būdu bent trumpam nukreipti smurtautojo dėmesį. Atkreipiamas dėmesys, kad kartais svarbu pasibelsti ir į „nematomas“ duris – reaguoti į smurto atvejus gatvėje, parduotuvėje ar kitose viešose erdvėse.
 
Socialinė iniciatyva „Pasibelsk“ kviečia bendradarbiauti Lietuvos savivaldybes ir prisidėti šviečiant gyventojus, kaip elgtis smurto atveju. Iniciatyvos „Pasibelsk“ žinutė keliauja per Lietuvą jau ir plakatų pavidalu. Net 16 savivaldybių prisijungė prie kampanijos ir iškabino plakatus savo miestuose bei miesteliuose. Tiesa, Šakių rajono tarp prisijungusių kol kas nėra, nors informacija apie iniciatyvą savivaldybės svetainėje įdėta.

Kampanijos metu bus sakoma, kaip kaimynas turėtų pasielgti, ar pakanka pakalbinti smurtaujantį, ar reikia iškviesti policiją. Bendrojo pagalbos centro 112 duomenimis, per praėjusius metus dėl smurto artimoje aplinkoje Lietuvoje buvo gauti 66 433 pranešimai, išvedus vidurkį, po 182 skambučius per dieną.

Iniciatyvos svetainė: http://www.pasibelsk.lt/, iniciatyvos Facebook paskyra: https://www.facebook.com/pasibelsk/

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Kaip kovoti prieš žiaurų elgesį su gyvūnais?

klausimelis 04 26Mindaugas iš Zapyškio:

Nepriklausomai, kur laikomas šuo, ant grandinės ar voljere, reikia jam sudaryti sąlygas. Nelaikyčiau žiauriu elgesiu su gyvūnu, jei jis ant grandinės gali lakstyti po visą kiemą. Kartais grandinė gali suteikt šuniui daugiau laisvės nei gyvenimas voljere. Manau, ir dabar yra numatytos pakankamai griežtos bausmės kovai prieš žiaurų elgesį su gyvūnais, nes, kiek žinau, yra ir baudžiamoji atsakomybė – laisvės atėmimo bausmė.

klausimelis 04 26 2

Lina iš Šakių:

Manau, kad pririšti šunį prie grandinės nėra blogai, bet tokie įvykiai, kai norima jais atsikratyti itin žiauriais būdais, yra netoleruotini. Jei jau nėra galimybės ar noro laikyti šuns ar katės, galima kreiptis į gyvūnų globos įstaigas, bet ne kažkur išvežt ir atsikratyt. Manau, kad už žiaurų elgesį su gyvūnu bauda nuo 200 iki 1 tūkst. eurų jau būtų žmogui bausmė.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.