Rajono agronomai praėjusį šeštadienį rinkosi į tradicinį sambūrį Kudirkos Naumiestyje, kur Jono Valaičio įkurto Bulvės muziejaus bandymų laukelyje sodino lietuviškas bulvių veisles, Lietuvos agronomams skirtą ąžuolą, tvarkė agronomų salelę.
Saulėtą šeštadienį grupelė rajono agronomų rinkosi Kudirkos Naumiestyje pas kolegą, Bulvės muziejaus įkūrėją J. Valaitį. Pirmiausiai muziejaus bandymų laukelyje buvo pasodintos lietuviškos bulvių veislės `VB Meda` ir `Goda`.
„Smagu, kad į muziejaus bandymų laukelį pagaliau atkeliavo ir lietuviškos bulvių veislės. Pernai muziejuje besilankančios LAMMC Vokės filialo mokslininkės pažadėjo šios veislės bulvių parūpinti ir mes šiemet jas pasodinom. Manau, tikrai gražu – lietuviškos bulvių veislės lietuvių agronomų rankose. Šios veislės galės puikuotis arba lenktyniauti su bandymų laukelyje pasodintomis užsienio šalių veislėmis“, – kalbėjo J. Valaitis pridurdamas, kad šiemet jis asmeniškai muziejaus bandymų laukelyje pasodino rekordinį skaičių – 36 bulvių veisles.
Vėliau greta Bulvės muziejaus rajono agronomai pasodino vardinį ąžuoliuką, kurį skyrė visiems Lietuvos agronomams. Sambūrio dalyviai, be abejo, aplankė ir Bulvės muziejų, kuriame jo įkūrėjas J. Valaitis įrengęs kampelį, skirtą Šakių agronomų asociacijai, tad kolegoms buvo ką prisiminti, išgirsti apie muziejaus naujoves.
Po atokvėpio valandėlės agronomai važiavo į greta Kudirkos Naumiesčio augantį agronomų ąžuolyną, rajono agronomai kasmet čia rinkdavosi ir sodindavo ąžuolus.
„Svarbu ne tik medį pasodinti, bet jį ir aplinką prižiūrėti. Išskirtinis mums visiems šiemet momentas buvo stabtelėti prie kolegos, Anapilin išėjusio slavikiečio Vintauto Kasperavičiaus pasodinto vardinio ąžuolo, ant kurio šakos Šakių agronomų asociacijos vadovas Mindaugas Bastys užrišo gedulo juostelę. Manau, ateityje ąžuolyne tų juostelių ir daugiau atsiras...“ – svarstė J. Valaitis.
Susitikimas baigėsi ragaujant cepelinus, virtus pagal Almos Adamkienės receptą. Bičiuliškai pasišnekučiavę agronomai išsiskirstė – laukia pavasariniai darbai.
„Draugo“ inf.