Į tradicinį sambūrį rinkosi agronomai

Rajono agronomai praėjusį šeštadienį rinkosi į tradicinį sambūrį Kudirkos Naumiestyje, kur Jono Valaičio įkurto Bulvės muziejaus bandymų laukelyje sodino lietuviškas bulvių veisles, Lietuvos agronomams skirtą ąžuolą, tvarkė agronomų salelę.

Saulėtą šeštadienį grupelė rajono agronomų rinkosi Kudirkos Naumiestyje pas kolegą, Bulvės muziejaus įkūrėją J. Valaitį. Pirmiausiai muziejaus bandymų laukelyje buvo pasodintos lietuviškos bulvių veislės `VB Meda` ir `Goda`.
 
„Smagu, kad į muziejaus bandymų laukelį pagaliau atkeliavo ir lietuviškos bulvių veislės. Pernai muziejuje besilankančios LAMMC Vokės filialo mokslininkės pažadėjo šios veislės bulvių parūpinti ir mes šiemet jas pasodinom. Manau, tikrai gražu – lietuviškos bulvių veislės lietuvių agronomų rankose. Šios veislės galės puikuotis arba lenktyniauti su bandymų laukelyje pasodintomis užsienio šalių veislėmis“, – kalbėjo J. Valaitis pridurdamas, kad šiemet jis asmeniškai muziejaus bandymų laukelyje pasodino rekordinį skaičių – 36 bulvių veisles.

Vėliau greta Bulvės muziejaus rajono agronomai pasodino vardinį ąžuoliuką, kurį skyrė visiems Lietuvos agronomams. Sambūrio dalyviai, be abejo, aplankė ir Bulvės muziejų, kuriame jo įkūrėjas J. Valaitis įrengęs kampelį, skirtą Šakių agronomų asociacijai, tad kolegoms buvo ką prisiminti, išgirsti apie muziejaus naujoves.

Po atokvėpio valandėlės agronomai važiavo į greta Kudirkos Naumiesčio augantį agronomų ąžuolyną, rajono agronomai kasmet čia rinkdavosi ir sodindavo ąžuolus.

„Svarbu ne tik medį pasodinti, bet jį ir aplinką prižiūrėti. Išskirtinis mums visiems šiemet momentas buvo stabtelėti prie kolegos, Anapilin išėjusio slavikiečio Vintauto Kasperavičiaus pasodinto vardinio ąžuolo, ant kurio šakos Šakių agronomų asociacijos vadovas Mindaugas Bastys užrišo gedulo juostelę. Manau, ateityje ąžuolyne tų juostelių ir daugiau atsiras...“ – svarstė J. Valaitis.

Susitikimas baigėsi ragaujant cepelinus, virtus pagal Almos Adamkienės receptą. Bičiuliškai pasišnekučiavę agronomai išsiskirstė – laukia pavasariniai darbai.

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Antra olimpiada be Lietuvos krepšinio rinktinės. Kaip vertinate?

klausimelis 07 12Edmundas iš Šakių:

Visi lietuviai krepšinį žiūri, tai ir aš stebėjau, bet įspūdžiai labai blogi, nuotaikos liūdnos. Neįsivaizduoju, kodėl yra taip, kaip yra, bet kaltinti žaidėjų neskubu. Anksčiau parsiveždavo medalius, dabar be nieko liekame – pagal mane paruošime spragos atsiranda. Kaip bebūtų, nors Lietuva ir nepateko, Olimpines žaidynes vis tiek žiūrėsiu. 

klausimelis 07 12 2

Nerijus iš Gelgaudiškio:

Olimpinio atrankos turnyro nežiūrėjau, neturėjau laiko, bet šiaip situacija seku. Liūdna, kad negavo kelialapio į Olimpines žaidynes. Jau antrąjį kartą nepatenkame, sunku vertinti, kas čia atsitiko, kokios to priežastys. Pats kadaise žaidžiau, bet mėgėjiškai, mokyklos laikais. Nors dabar ir nebežaidžiu, bet krepšinis man vis tiek yra numeris vienas – ne be reikalo vadinamas antra religija.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.