Kudirkos Naumiestyje pirmą kartą organizuotas jaunųjų pianistų festivalis, į kurį susirinko regiono meno mokyklų auklėtiniai. Renginys skirtas ryškiai ir svarbiai asmenybei Zigmui Skirgailai (1882–1962) – vargonininkui, pianistui, chorvedžiui, pedagogui, gimusiam, augusiam ir dirbusiam tuometiniame Vladislavove (dabar Kudirkos Naumiestis).
Pasak Šakių viešosios bibliotekos Kudirkos Naumiesčio padalinio bibliotekininkės Kristinos Tučinskaitės, Z. Skirgaila čia lankė mokyklą. 1902m. išvyko studijuoti į Krokuvos konservatoriją, kur, baigęs vargonų, fortepijono ir kompozicijos klases, tęsė studijas Paryžiuje. Po studijų teko dirbti Mintaujos muzikos mokykloje, vargonavo Charkove, o Panevėžio gimnazijoje dėstė muziką ir dainavo miesto operetėje.
„1928 metais Z. Skirgaila grįžta į Naumiestį ir tampa miesto mėgėjų chorų vadovu ir kultūrinio gyvenimo organizatoriumi, be to, nuo 1929m. iki 1940 m. yra miesto burmistras. Jo iniciatyva pastatomas paminklas Lietuvos himno autoriui Vincui Kudirkai, miestas pavadinamas Kudirkos Naumiesčiu, pastatoma moderni mokykla, tiltas, paminklas Vytautui Didžiajam“, – festivalio dalyviams pasakojo K. Tučinskaitė.
Z. Skirgaila 1938 m. Klaipėdoje vykusiai dainų šventei parengia Šakių ir Kudirkos Naumiesčio šaulių būrių chorus. Aktyviai dalyvauja Lietuvos muzikų draugijos veikloje. Vykstant Antrajam pasauliniam karui vaikus dainuoti moko savo namuose, o 1944 m. išvyksta į Kauną ir ten gyvena bei vargonuoja bažnyčiose iki savo mirties.
Norėdami, kad nepelnytai primirštas Kudirkos Naumiesčiui svarbus žmogus būtų prisimintas, Šakių kultūros centro Kudirkos Naumiesčio padalinys ir Šakių viešosios bibliotekos Kudirkos Naumiesčio padalinys surengė jaunųjų pianistų festivalį ir sukvietė atlikėjus iš Kazlų Rūdos Rimvydo Žigaičio, Vilkaviškio vyskupijos Marijampolės krikščioniškos kultūros centro meno mokyklų bei Šakių rajono meno mokyklos ir jos padalinių (Kudirkos Naumiesčio ir Gelgaudiškio). Susirinko per 20 atlikėjų, kuriuos festivaliui paruošė septyni pedagogai. Vinco Kudirkos muziejaus renginių salėje nuskambėjo spalvinga įvairi fortepijoninė festivalio programa.
Festivalio dalyviai turėjo galimybę susipažinti su Vinco Kudirkos muziejaus ekspozicijomis. Pedagogai džiaugėsi galimybe dalyvauti naujame festivalyje, o organizatoriai tikisi, kad jis taps tradiciniu ir galbūt net respublikiniu.
„Draugo“ inf.