
Gegužės 17 d. Vilniaus Šv. Kotrynos bažnyčioje vykusiame nacionaliniame solistų ir vokalinių ansamblių konkurse „Sidabriniai balsai“ Sintautų moterų vokalinis ansamblis „Mozaika“ (vad. Deividas Kerevičius) pelnė didįjį prizą „Grand Prix“ ir buvo pripažintas geriausiu Lietuvos vokaliniu ansambliu, o Šakių kultūros centro moterų vokalinis ansamblis „Gaudenė“ (vad. Ramunė Valaitienė) pelnė specialųjį prizą.
Šiemet „Sidabriniai balsai“ keliavo per visą Lietuvą – regioniniuose turuose savo meistriškumą demonstravo per 300 atlikėjų. Aukščiausius įvertinimus pelnę solistai ir ansambliai buvo pakviesti į finalinį etapą Vilniuje, kuriame dėl laureatų vardų, „Grand Prix“ apdovanojimo bei piniginių prizų varžėsi 18 kolektyvų: kameriniai ansambliai, mišrūs ir moterų vokaliniai ansambliai bei solistai. Komisijos teigimu, šių metų dalyvių pasirengimo lygis buvo itin aukštas, tad konkurso kulminacija žadėjo stiprią ir intriguojančią muzikinę kovą.
J. Tumasonio nuotr.
Dalyvių pasirodymus vertino kompetentinga tarptautinė komisija, nusprendusi, kad Sintautų „Mozaika“ verta aukščiausio įvertinimo. „Mozaikos“ pasirodymas neliko nepastebėtas ir publikos – ansamblis sulaukė ypatingo žiūrovų palaikymo bei pelnė specialųjį žiūrovų prizą.
Sėkmė lydėjo ir dar vieną Šakių krašto kolektyvą. Lietuvos chorų sąjungos įsteigtas specialus prizas „Už ansambliškumą“ skirtas Šakių kultūros centro moterų vokaliniam ansambliui „Gaudenė“.
Arūnas iš Ringaudų:





