
Naujienų portalas Lrytas rengia išskirtinį projektą „Žalioji erdvė“, kuriame kviečia visas Lietuvos savivaldybes ir seniūnijas parodyti gražiausiai išpuoselėtas žaliąsias erdves – parkus, skverus ir žaliąsias zonas, sukurtas ar atnaujintas vietos bendruomenių, valdžios bei verslo iniciatyva.
Praėjusiais metais konkursas sulaukė itin didelio susidomėjimo – jame dalyvavo net 29 Lietuvos miestai ir miesteliai, pristatę 53 žaliąsias erdves. Didžiausio pripažinimo sulaukė Marių parko sala Marijampolėje – ji tapo tiek komisijos, tiek skaitytojų favorite. Tarp labiausiai įvertintų projektų buvo ir Kulautuva bei Dauniškio ežero pakrantė Utenoje.
Šiemet konkurse gali dalyvauti per pastaruosius kelerius sukurti ar atnaujinti kraštovaizdžio projektai. Organizatoriai kviečia teikti ne tik naujus darbus, bet ir projektus, kurie buvo pristatyti konkurse „Žalioji erdvė 2025“, tačiau nepateko tarp laureatų – ypač laukiamos naujos nuotraukos, atskleidžiančios, kaip erdvės pasikeitė per metus ir kaip atrodo šiandien.
2026-aisiais projekto partneriu tapo Lietuvos kraštovaizdžio architektų sąjunga, prisiėmusi atsakomybę už vertinimo procesą. Jos sudaryta komisija vertins pateiktus darbus ir rinks šių metų laureatus.
Konkurse bus skiriama pagrindinė nominacija už geriausią viešosios erdvės projektą ir jo įgyvendinimą, taip pat dvi specialiosios nominacijos – už tvariausią ir bendruomeniškiausią viešosios erdvės projektą. Tradiciškai bus renkamas ir Lrytas skaitytojų favoritas.
Visas projekto turinys bus skelbiamas specialiame Lryto puslapyje „Žalioji erdvė“, kuriame pristatomi konkurso dalyviai, publikuojamos jų istorijos ir sudaryta galimybė balsuoti už labiausiai patikusius projektus. Šiuo metu konkursui pateiktos aštuonios erdvės, tarp jų dvi iš mūsų rajono – Sudargo piliakalnių kompleksas ir Gelgaudiškio dvaro parkas, tad galima palaikyti jau pasiūlytus projektus ar siūlyti ir naujas erdves, nes konkursas vyks iki rugpjūčio 9 dienos.
Samanta iš Sintautų:






