Gėlių žiedais pražydo šilkas

bendruomenes_gelesPraėjusį šeštadienį veiklios Ritinių bendruomenės moterys susirinko pasigrožėti ne tik paskutinių rudeninių gėlių – jurginų puokštėmis, bet ir išbandyti savo jėgas tapyboje ant šilko skiaučių.

Nuotr. Ritinių bendruomenės moterys stebėjosi tapybos ant šilko metu užplūdusiomis emocijomis, netikėtomis formomis ir iš naujo atrastomis spalvomis.

Projekto „Tapyba ant šilko“ organizatorė ilgametė mokytoja Janina Ilgūnaitienė pakvietė moteris pasimokyti gėlių tapybos ant šilko. Mokymams buvo įsigytos visos reikalingos priemonės, pakviesta mūsų krašto menininkė ir pedagogė Lolita Rūgytė.

Šilko istorija  daugiau kaip prieš penkis tūkstančius metų prasidėjo Kinijoje, kur ir šiandien manoma, jog šilkverpiai - tai didžiausia Dievo dovana jų kraštui. Senovės kinai šilkverpius naudojo maistui, o kai buvo atrastas šilkas, jie buvo pradėti veisti specialiuose imperatoriaus soduose. Šilko audinio gamyba Kinijoje beveik tris tūkstančius metų buvo laikoma gilioje paslaptyje.

Tapyba ant šilko, prasidėjusi Vidurinėje Azijoje, šiandien tapo populiaria visame pasaulyje. Pastebėta, kad tapymas ant naturalaus, blizgančio audinio veikia raminančiai, atpalaiduoja. Dažai į šilką lengvai geriasi, susilieja, kūryba čia vyksta tarsi savaime. Susiliedamos spalvos kuria naujas formas ir atspalvius, o šilko energija dovanoja ramybę.
 
„Tapybos ant šilko menas labai artimas žmogaus jausmams, todėl dekoruojant audinį, galima išreikšti subtilų gėlės žiedo prasiskleidimą, lapų šlamėjimą, šypseną, jaukumą, ryto aušrą“, - teigė dailininkė L.Rūgytė. Kūryba persmelkta magijos – gali planuoti, bet negali kontroliuoti - šilkas  kaskart pasiūlo vis naujų ir netikėtų sprendimų. Kiekvienas piešinys ant šilko - unikalus ir nepakartojamas. Jam nereikia menininko įgūdžių, tik truputėlio drąsos, tikėjimo ir noro kurti.

Tris valandas bendruomenės moterys ant šilko tapė įvairiaspalvius gėlių žiedus ir pačios stebėjosi proceso metu atrastomis spalvomis, formomis, jausmais. Prie puodelio kavos jos kalbėjo ne tik apie darbo rezultatus, bet ir apie tapymo metu užplūdusias emocijas.

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Kaip atsirinkti teisingą informaciją ir atsispirti verbavimui?

klausimelis 06 10Zita iš Lukšių:

Skaitau populiarius portalus, bet kartais tokių nesąmonių prirašo. Pavyzdžiui, antraštė apie artėjančią stichiją. Perdėta viskas. Kol kas negirdėjau apie kažkokius Rusijos tarnybų ketinimus verbuoti moksleivius. Bet, manau, jaunimas gali pasiduoti tokioms provokacijoms, nes jaunimas yra labai pažeidžiamas. Todėl tėvams reiktų nuolat kalbėti įvairiomis temomis, taip pat ir mokykla turėtų rūpintis vaikais ir šviesti šiuo klausimu. 

klausimelis 06 10 2

Donata iš Katilių:

Nelabai skaitau šalies portalus, gal labiau „Facebook“. Nereaguoju į kažkokias keistas informacijas. Manau, reikia būti pasiruošusiems provokacijoms. Nepasiduočiau jokiai provokacijai, verbavimui. Esu šaulė. Esu davusi šaulio priesaiką – ištikimai ir garbingai tarnauti tėvynės labui.

 

europos pulsas350px

nuoma350px 
 
 BY GPM 350px
 
pasisupkiva drauge 350px
 
sms
tu esi 350px

lt72 3
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.