Pavojai galvijų kojoms ir nagoms bei jų sukelti susirgimai

kanopaNagų sukeltos problemos gali būti didelio skausmo priežastis karvėms, taip pat jos tiesiogiai paveikia duodamos produkcijos kiekį, kadangi sergančios karvės rečiau prieina prie pašaro takų ir girdyklų, todėl labai svarbu išvengti ar kuo anksčiau pastebėti nagų pažeidimų simptomus.

Šlapios grindys sukelia riziką karvėms paslysti ir susižeisti. Tokiomis aplinkybėmis karvės mažiau vaikšto, arba vaikšto pakraščiais atsargiai dėdamos kojas po vieną ir nuleidusios galvas. Taip pat grindyse esantys plyšiai, duobės ar kiti nelygumai padidina riziką patirti galūnių traumą.

Skreperinis valymo būdas turi teigiamą poveikį nagų būklei – jos greičiau išdžiūsta ir yra mažesnė tikimybė užsikrėsti infekcija. Tačiau skreperis trukdo karvėms ir jos bijodamos ant jo užlipti, vengia vaikščioti takais.

Guoliavietės. Bursitai ir nutrynimai atsiranda nuo jėgos veikiančios kulkšnies sritį karvei gulantis ar stojantis. Tai parodo, kad guoliavietės yra per kietos, jose per mažai kraiko, jos slidžios ar netinkamai išplanuotos. Sergančioms karvėms žymiai sunkiau atsistoti ir išlaikyti pusiausvyrą, nei sveikoms, jos gali paslysti ir susižaloti nagas į guoliaviečių kraštus. Drėgnose guoliavietėse dėl odos permirkimo karvė nuplinka, ar mikroorganizmais užteršiami smulkūs odos sužalojimai, dėl ko lengviau plinta odos infekcijos.
 
Acidozė (didžiojo prieskrandžio turinio parūgštėjimas) sukelia laminitą. Nuodingos medžiagos kraujyje pažeidžia mažas kraujagysles, ypač nagų ir sąnarių. Tai sukelia skausmą ir sulėtina eiseną. Karvės sunkiai gulasi ir keliasi, dėl to atsiranda bursitai ant kulkšnių.

Purvinos nagos parodo, kad takuose yra daug mėšlo, kad mėšlas yra labai skystas, dėl to didelę dienos dalį nagos išlieka drėgnos. Gramdikliu arba kitu būdu reikia nusausinti ir išvalyti grindis ir taip sudaryti geresnę aplinką nagoms. Kadangi purvinos ir drėgnos nagos lengviau užkrečiamos kokia nors liga (minkštos nagos ir oda, mėšle gausu mikroorganizmų). Vonia nagoms tampa nebeefektyvi, nes greitai užteršiama, be to nuplautos kojos nenudžiūva ir vėl užteršiamos nešvarumais. Taip pat nuo nešvarių kojų lengvai pernešamos bakterijos ant tešmens, tai padidina riziką susirgti mastitu.

Milda Michailovskytė

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Kas lemia žemą rajono poziciją švietimo srityje?

klausimelis 05 21Edvinas iš Šakių:

Manau, mokiniai yra per mažai motyvuoti mokytis. Aš, pavyzdžiui, baigiau aštuonias klases, buvo kitokie laikai, bet siekiau, stengiausi mokytis. Ir toliau mokiausi, baigiau technikumą. Sūnus baigė universitetą, anūkai dar maži. Kaimo vaikai mokosi ne prasčiau. Netgi labiau pasiekia aukštų pasiekimų. 

klausimelis 05 21 2

Ričardas iš Bliuviškių:

Manau, ir tėvai turėtų labiau rūpintis vaikų mokslais. Bet yra ir pačių mokinių be motyvacijos. Mačiau – stovi prie Darbo biržos du mokiniai, o ne pamokose. Savo laiku siekiau mokytis, nebuvo jokia kančia eiti į mokyklą. Baigiau devynias klases, vėliau įsidarbinau. Girdėjau – Griškabūdyje mokytojų trūksta. Netiesa, kad kaimo vaikai prasčiau mokosi, mūsų kaime vienoje šeimynoje augantys vaikai labai aukštų rezultatų yra pasiekę.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.