Mokesčiai už gaunamas palūkanas

Janina K. iš Šakių rajono: „Keletą metų dirbau Černiachovske (Kaliningrado sritis). Dalį uždirbtų pinigų padėjau į vietos banką, po to persikėliau gyventi ir dirbti  į Lenkiją. Ten taip pat dalį uždirbų pinigų padėjau į vietos banką. Ir Rusijos, ir Lenkijos bankas už indėlius  moka palūkanas. Man grįžus į Lietuvą, mokesčių inspekcija reikalauja sumokėti mokesčius už  gaunamas palūkanas. Ar teisi mokesčių inspekcija?“

Atsakymas. Gyventojų pajamų mokesčių klausimus reguliuoja Lietuvos Respublikos geyventojų pajamų mokesčio įstatymas (GPMĮ). Šio įstatymo 17 straipsnis numato atvejus, kai gyventojų pajamų mokestis yra nemokamas.

Valstybinė mokesčių inspekcija prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos, atsižvelgdama į Lietuvos Respublikos gyventojų pajamų mokesčio įstatymo 17 straipsnio pakeitimo įstatymą Nr. X-580 (Žin., 2006, Nr.: 50-1801), išaiškino, kad pagal  GPMĮ 17 str. 1 d. 17 punktą,  Europos ekonominės erdvės valstybėse narėse gautos palūkanos už jų bankuose ir kitose kredito įstaigose laikomus indėlius nuo 2007-01-01 yra neapmokestinamos.

Europos ekonominės erdvės valstybėms priklauso 25 Europos Sąjungos valstybės narės (Airija, Austrija, Belgija, Čekija, Danija, Didžioji Britanija, Estija, Graikija, Ispanija, Italija, Kipras, Latvija, Lenkija, Lietuva, Liuksemburgas, Malta, Nyderlandai, Portugalija, Prancūzija, Slovakija, Slovėnija, Suomija, Švedija, Vengrija, Vokietija), o taip pat ir Islandija, Lichtenšteinas, Norvegija.
 
Taigi, p. Janinos K.  gaunamos  palūkanas Lenkijoje  už jos banke  laikomą indėlį nuo 2007-01-01 - gyventojų pajamų mokesčiu neapmokestinamos, o palūkanos, gautos už Rusijoje banke laikomą indėlį turi būti apmokestinamos taikant 15 proc. pajamų mokesčio tarifą, nes šios pajamos gautos ne Europos ekonominės erdvės valstybėje narėje.

 

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

35-eri Nepriklausomybės metai: Ar jaučiate pažangą?

klausimelis 03 14Emilijus iš Gelgaudiškio:

Be abejo per 35-erius metus padaryta didelė pažanga daugelyje sričių. Mano vaikystėje nebuvo mobilių telefonų, interneto. Po truputį viskas keitėsi. Teko ragauti ir emigranto duonos Norvegijoje. Pastebėjau, kad šioje šalyje gyvena išsilavinę žmonės, skiriasi nuo mūsų ir žmonių intelektas. Ten tave laiko žmogum, ne taip, kaip kartais mūsų šalyje. Šiuo metu dirbu Lietuvoje. Čia ir šeima. Visgi manau, kad šiandien dar nėra visiškos žodžio laisvės. Žmonės yra suvaržyti ir viešai negali reikšti savo nuomonės. 

klausimelis 03 14 2

Gytis iš Liepalotų:

Gimiau nepriklausomoj Lietuvoj. Paskelbus nepriklausomybę, Lietuvai daug galimybių atsivėrė: keliauti, studijuoti užsienyje. Teko ir man padirbėti Norvegijoje, bet pajutau, kad noriu sugrįžti, nes čia draugai, šeima. Todėl ir norisi būti čia. Esu Tėvynės fanas. Galima perspektyvią ateitį susikurti ir Lietuvoje, o jauni žmonės išvyksta į užsienį, kad užsidirbtų pragyvenimui. Visgi Lietuvoje sunku gauti gerai apmokamą darbą, kad įsigytum būstą, galėtum gyventi atskirai nuo tėvų.

europos pulsas350px

nuoma350px 
 
 BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px

lt72 3
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.