Su nepageidaujamu augalu kovojama vangiai

sosnovskio barstisVisoje Lietuvoje sparčiai plintantys pavojingieji Sosnovskio barščiai kelia didelį susirūpinimą ir  žmonėms, ir valdžios institucijoms.
 
Mūsų rajone nepageidaujamų augalų naikinimu viešose vietose pagal galimybę rūpinasi savivaldybė. Tačiau kaip sakė Ūkio skyriaus vyresnioji specialistė Asta Cikanienė, šiemet savivaldybė negavo lėšų kovai su nepageidaujamu augalu. Anot jos, per pastaruosius dvejus metus savivaldybė inicijavo net keletą viešinimo projektų kovai su Sosnovskio barščiu: buvo aiškinama, kaip taisyklingai kovoti su šiuo augalu, nemokamai dalinamos informacinės brošiūros.

Atsižvelgdama į tai, kad Sosnovskio barščiai Lietuvoje sparčiai plinta, o jų naikinimas neefektyvus, Aplinkos ministerija subūrė darbo grupę, kurios užduotis buvo išanalizuoti šią problemą ir numatyti efektyvias augalų naikinimo priemones. Darbo grupė konstatavo, kad iki šiol taikytos barščių naikinimo priemonės nepakankamos. Reikėtų dar daug ką nuveikti: plėsti herbicidų efektyvumo tyrimus, parengti rekomendacijas žemės savininkams dėl naikinimo, atlikti tikslesnę augalų užimtų plotų apskaitą.

Darbo grupės nariai atkreipė dėmesį, kad ten, kur intensyviau ūkininkaujama, ši problema išsisprendžia savaime, nes didžiausias šių augalų priešas yra nuolatinis žemės dirbimas ir elementari pasėlių priežiūra. Tačiau Sosnovskio barščiai sėkmingai gyvuoja nenaudojamose žemės ūkio paskirties žemėse, pamiškėse, paežerėse, apleistose fermose ir sodybvietėse, kitoje sunkiau prieinamoje žemėje. Todėl siūlymas panaudoti šiuos augalus, tarkime, biokurui – neįgyvendinamas.

Sosnovskio barštis į Lietuvą buvo įvežtas iš Kaukazo kaip eksperimentinis augalas silosui. Jo žiedynai yra skėčio formos, panašūs į milžiniškų krapų, žydi baltai. Užaugančio iki 3 m augalo lapai yra maistingi, tinka gyvuliams šerti, bet labai kenksmingi žmogui. Šie augalai yra sunkiai išnaikinami, nes išaugina ir subrandina daug sėklų. Tai nepaprastai vislus, gajus, nereiklus augalas. Sistemingai naikinant sunyksta tik po 5–10 metų.
 
„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Ar saugu miesto gatvėse?

klausimelis 12 06Deividas iš Keturnaujienos:

Automobilio nevairuoju, važinėju autobusu, po Šakius daugiausiai vaikščioju pėsčiomis. Kuomet eini per pėsčiųjų perėją, ne visada vairuotojai pristoja. Arba praeini iki pusės kelio, o automobilis pro nugarą jau lekia. Kad pilnas miestas pristatytas automobilių, man nemaišo. Jeigu stovėjimo aikštelė būtų atokiau, kaip tuomet kokiai močiutei ateiti? Mano kaime saugu, nebent reikia žiūrėti, kad koks traktorius nepervažiuotų. Tiesa, man nueiti iki autobusų stotelės per regioninį kelią nesaugu. 

klausimelis 12 06 2

Saulė iš Šakių:

Pati nevairuoju. Yra kai kurios gatvės nesaugios, pavyzdžiui, vasarą medžių šakos užstoja. Ne kartą yra buvę, kad vairuotojas manęs greičiausiai net nematė. Visur miestuose daug automobilių pristatyta. Stebiu ženklus ir dėl savo, ir dėl kitų saugumo. Ruošiantis eiti per perėją, pasitaiko, kad vairuotojas vis tiek pravažiuoja. Neseniai situaciją stebėjau, kad vaikai su dviračiais per perėją sau pravažiavo. Gal reiktų čia daugiau prevencijos?

europos pulsas350px

IDLT240726 MYLIU LIETUVA300x600 1731928024
 
uz kaledas drauge

nuoma350px 
 
 BlueYellow-baneris
 
duarto baneris
 
sms
tu esi 350px

lt72 3
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.