Dega žalia, bet automobiliai stovi: kodėl?

sankryza zalia
Nors KET keitėsi prieš dvejus metus, tačiau kai kurie vairuotojai ir dabar dvejoja, ar gali sankryžoje sukti į dešinę nedegant papildomai sekcijai, bet degant žaliam šviesoforo signalui. D. Pavalkio nuotr.

Nors Kelių eismo taisyklės (KET) keitėsi 2019m. lapkričio 1 d., tačiau akyli šakiečiai pastebi, kad ir dabar dažnas vairuotojas, stabtelėjęs prie vienintelio šviesoforo Šakiuose, abejoja, ar galima sukti sankryžoje į dešinę nedegant papildomai sekcijai su rodykle, ar ne.
 
Nekart tekę stebėti, kad sustojusiems prie šviesoforo toje juostoje, iš kurios galima sukti į dešinę, pasigirsta signalinimų ir raginimų važiuoti. Tekę girdėti ne vieną diskusiją: tai galima sukti į dešinę ar ne, kai papildoma rodyklė nedega, tačiau dega žalias šviesoforo signalas? Tad remdamiesi KET atkreipiame dėmesį, kad nuo 2019 m. lapkričio 1 d. sankryžose galima sukti į dešinę nedegant papildomai sekcijai su rodykle, jei tuo metu dega žalias skritulio formos šviesoforo signalas be rodyklių, tik reikia praleisti pėsčiuosius ar dviratininkus. Toks eismo reguliavimo būdas suteikia galimybę vairuotojams sukti į dešinę trimis atvejais: degant žaliam signalui be rodyklių su išjungta papildoma sekcija (reikia praleisti pėsčiuosius ir dviratininkus), degant žaliam signalui su įjungta papildoma sekcija ir degant raudonam signalui su įjungta papildoma sekcija. Tad tai galioja nuo Šakių miesto pusės sukantiems Kudirkos Naumiesčio kryptimi.

Tačiau tai leidžiama tik tada, jei tuo metu dega žalias skritulio formos šviesoforo signalas be rodyklių. Sankryžose su neatnaujintais šviesoforais, kuriuose pagrindinis žalias signalas ir toliau lieka su juodomis rodyklėmis, privaloma paisyti pagrindinio žalio signalo rodyklių krypčių: jei dega pagrindinis žalias signalas su juodomis rodyklėmis, o papildoma sekcija išjungta, galima važiuoti tik pagrindinio žalio signalo rodyklių kryptimis.

sankryza zalia2


„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Kodėl gegužės 1-ąją, Darbininkų dieną, žmonės nedirba?

klausimelis 04 30Ivanas iš Kriūkų:

Dievas sukūrė žmonėms pakankamai dienų darbui. Nepritarčiau siūlymui išbraukti Darbo dieną iš nedarbo dienų sąrašo. Manau, ši diena turi būt laisva, kad žmonės galėtų pasidžiaugti pavasariu, išeiti į gamtą ir pamąstyti, dėl ko aš gyvenu, ką aš duodu kitiems. Jei žmogus bus apkrautas darbais, mažiau aplink save matys. Tad laisva diena niekam nepamaišys. 

klausimelis 04 30 2

Kristina iš Keturnaujienos:

Nes priskirta prie nedarbo dienų. Kiekviena papildoma laisva diena gerai, ypač žmonėms, turintiems šeimas, be to, kiekvienas namuose turi savo darbų. Nepritarčiau, kad ją reikėtų naikinti, nebent būtų priimtas sprendimas pridėti prie atostogų dienų.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.