Elektros kainos šuoliai arba kodėl saulės elektrines labiausiai apsimoka diegti dabar

saules paneliu montavimas
Prieš gerus pusę metų elektros kainos išgąsdino daugelį. Tuomet valandą laiko 1 kW kaina kainavo rekordinį - vieną eurą. Vėliau - kainos mažėjo, augo, paskui stabilizavosi, šiuo metu yra vėl nukritusios, deja, niekas nežino kaip ilgai. Natūralu, kad sumažėjusios kainos šiuo metu neatgraso nuo sistemų, kurios gali padėti sumažinti elektros išlaidas visada, o ne tik tuomet, kai ekonominė bei politinė situacija yra palanki visuomenei. Dėl to lietuviai vis dažniau renkasi saulės elektrines ir prisideda ne tik prie pigesnės, tačiau ir tvaresnės elektros gamybos.
 
Saulės elektrinės suteikia galimybę būti nepriklausomu, nejausti politinių, ekonominių, socialinių bei kitų veiksnių, kurie daro įtaką elektros išlaidoms.

Siūloma APVA parama

Nors saulės energija tampa vis dažnesnis lietuvių pasirinkimas, tačiau dar nėra masinio šios įrangos pirkimo bumo. Dėl to galima sutaupyti. Taip, tie, kurie sako, kad įranga pinga tuomet, kai yra poreikis, kadangi didėja konkurencija tarp verslininkų - visiškai teisūs. Tačiau pamiršta, kad perkant įrangą tuomet, kol tai dar yra naujovė - galima sutaupyti pasinaudojus paramomis, kurios dažniausiai ir yra skirtos visuomenės dėmesio atkreipimui.

Štai šiuo metu saulės elektrinės gali kainuoti pigiau jas perkant su APVA parama. Kiekvienais metais keliamos sąlygos dotacijos gavimui kinta, tačiau minimaliai, tad peržiūrėjus senesnių metų reikalavimus galima nuspręsti dėl galimybių 2023-ais. Dažniausiai subsidijos yra siūlomos tik fiziniams asmenims, perkant įrangą, kuri atitinka tam tikrus galingumo kriterijus. Dėl to geriausia yra tartis su pardavėjais, kurie prekiauja tokia sistema. Paprasčiausiai kiekvienais metai jie dažniausiai patys pirmi sužino apie atsinaujinančias sąlygas bei jomis remiantis siūlo įrangą klientams.

Perkama ir per akcijas

Įsigyti saulės elektrines pigiau galima per akcijas. Jas siūlo gana daug prekybininkų, kadangi taip stengiasi sulaukti ir daugiau besidominčių žmonių. Žinoma, nauda yra ne tik žmogui, kuris sutaupo, tačiau ir gamtai, kuri su kiekvienos naujos elektrinės įdiegimu tampa vis švaresnė.

Perkant su akcijomis būtina daugiau dėmesio skirti prekybos vietai. Svarbu, kad ji būtų legali, sertifikuota tam tikro gamintojo įrangos pardavėja. Tai bus tarsi garantija, kad įsigyjate tikrai aukštos kokybės sistemą, kuri atitinka visus keliamus ES standartus. Kai kurie bando sutaupyti pirkdami iš prekybininkų, kurie siūlo prekes nelegaliai. Deja, negalite būti tikras dėl kokybės. Taip pat dažnai gavus ne visai tai, kas buvo žadėta - sunku prekes grąžinti bei atgauti investuotus pinigus.

Tarkitės su specialistais

Saulės elektrinių poreikis auga. Natūralu, kad kartu su juo auga ir pasiūla. Dėl to siūloma kuo daugiau dėmesio skirti inovacijoms, tokioms įrangoms, kurios turi daugiau galimybių ir galimai dar tik neseniai pasirodė rinkoje. Atminkite, kad šiuo metu konsultacijos galimos ir internetu. Taigi, niekur nereikia eiti iš namų, tačiau galima gauti svarbiausią informaciją apie elektrines apskritai ir detaliau domėtis tomis, kurios geriausiai tinka Jūsų namams ir tobuliausiai atitinka Jūsų kasdienybės įpročius.

Perkant elektrinės dalis svarbiausia kuo daugiau dėmesio skirti įrangai. Jokio skirtumo, ar ieškomo moduliai, ar inverteriai (juos galite įsigyti čia - https://www.specdarbai.lt/produkto-kategorija/saules-elektrines/inverteriai/) - būtina juos pirkti legaliose prekybos vietose, kur gaminiams suteikiama garantija.

d-0247

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Antra olimpiada be Lietuvos krepšinio rinktinės. Kaip vertinate?

klausimelis 07 12Edmundas iš Šakių:

Visi lietuviai krepšinį žiūri, tai ir aš stebėjau, bet įspūdžiai labai blogi, nuotaikos liūdnos. Neįsivaizduoju, kodėl yra taip, kaip yra, bet kaltinti žaidėjų neskubu. Anksčiau parsiveždavo medalius, dabar be nieko liekame – pagal mane paruošime spragos atsiranda. Kaip bebūtų, nors Lietuva ir nepateko, Olimpines žaidynes vis tiek žiūrėsiu. 

klausimelis 07 12 2

Nerijus iš Gelgaudiškio:

Olimpinio atrankos turnyro nežiūrėjau, neturėjau laiko, bet šiaip situacija seku. Liūdna, kad negavo kelialapio į Olimpines žaidynes. Jau antrąjį kartą nepatenkame, sunku vertinti, kas čia atsitiko, kokios to priežastys. Pats kadaise žaidžiau, bet mėgėjiškai, mokyklos laikais. Nors dabar ir nebežaidžiu, bet krepšinis man vis tiek yra numeris vienas – ne be reikalo vadinamas antra religija.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.