Erkinio encefalito kol kas išvengta, bet Laimo ligos atvejų yra

Per septynis pirmuosius šių metų mėnesius Šakių rajone registruoti devyni Laimo ligos atvejai. Užsikrėtimų erkiniu encefalitu kol kas nenustatyta.

Kaip informavo Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Marijampolės departamento Šakių skyriaus vedėja Brigita Kamorūnaitė, užsikrėtimų erkiniu encefalitu šiais metais rajone dar nepasitaikė. Pernai Šakių rajone buvo registruoti iš viso 34 Laimo ligos atvejai, erkinio encefalito – aštuoni atvejai.
 
Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro duomenimis, pernai per pirmąjį pusmetį šalyje užregistruoti 136 susirgimai erkiniu encefalitu ir tai beveik trečdaliu daugiau nei užpernai per tą patį laikotarpį, kai buvo 99 atvejai. Šiais metais, anot specialistų, rodikliai vėl sumažėjo. Tą rodo ir Šakių rajono statistika, tačiau iki metų galo likę dar keli mėnesiai.

 Daugiametė sergamumo erkiniu encefalitu dinamika rodo, kad užsikrėtimų šia liga pikas Lietuvoje stebimas birželio–spalio mėnesiais. Per šį laikotarpį užregistruojama apie 80–90 proc. visų erkiniu encefalitu susirgusių asmenų. Medikai pastebi, kad per Covid-19 pandemiją vis mažiau žmonių skiepijasi nuo erkinio encefalito, tačiau tai klaidinga nuostata, nes vienintelis būdas apsisaugoti nuo baisių šios užkrečiamos ligos pasekmių yra skiepas.

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Kaip kovoti prieš žiaurų elgesį su gyvūnais?

klausimelis 04 26Mindaugas iš Zapyškio:

Nepriklausomai, kur laikomas šuo, ant grandinės ar voljere, reikia jam sudaryti sąlygas. Nelaikyčiau žiauriu elgesiu su gyvūnu, jei jis ant grandinės gali lakstyti po visą kiemą. Kartais grandinė gali suteikt šuniui daugiau laisvės nei gyvenimas voljere. Manau, ir dabar yra numatytos pakankamai griežtos bausmės kovai prieš žiaurų elgesį su gyvūnais, nes, kiek žinau, yra ir baudžiamoji atsakomybė – laisvės atėmimo bausmė.

klausimelis 04 26 2

Lina iš Šakių:

Manau, kad pririšti šunį prie grandinės nėra blogai, bet tokie įvykiai, kai norima jais atsikratyti itin žiauriais būdais, yra netoleruotini. Jei jau nėra galimybės ar noro laikyti šuns ar katės, galima kreiptis į gyvūnų globos įstaigas, bet ne kažkur išvežt ir atsikratyt. Manau, kad už žiaurų elgesį su gyvūnu bauda nuo 200 iki 1 tūkst. eurų jau būtų žmogui bausmė.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.