Koronavirusu labiau serga jaunesni žmonės

Sergamumas COVID-19 auga visoje šalyje, ne išimtis ir rajonas. Pasak savivaldybės ekstremalių situacijų operacijų vadovo Redo Juškaičio, pandemijos pagreitis išaugo net 78 proc. Rajone per 14 d. 100 tūkst. gyventojų pirmadienį teko 901,4 atvejo, Lietuvoje – 1660,6.

Pirmadienio duomenimis, saviizoliacijoje buvo 257 žmonės, iš jų serga 223, ligoninėse gydoma 11. Naujų mirčių nuo viruso nefiksuota.
 
Vidutiniškai per dieną suserga po 22 žmones. Per  keturias praėjusias paras susirgo 79 asmenys (41 moteris, 38 vyrai), iš jų 17 – asmenys iki 18 m., 58 – asmenys iki 65-erių ir tik keturi susirgo vyresni nei 65-erių.

Židinių skaičius išaugo iki trijų – sergamumo židinys tebeišlieka Šakių ligoninėje, apie 10 sergančiųjų yra „Medirestoje“, į sąrašą patenka ir Kriūkų seniūnijos administracija.

Teigiamų atvejų skaičius išaugo 55 proc. Per savaitę buvo atlikti 643 testai, iš jų net 27,2 proc. teigiami. Atsižvelgiant į stipriai išaugusį testavimosi poreikį, mobiliame patikros punkte padidintas ir testų skaičius. Jei iki šiol kasdien būdavo daroma po 45 testus, tai dabar šis skaičius padidintas iki 72 ir pirmadienį laisvų vietų tai dienai nebuvo jau ryte. Tačiau kitai dienai galimybių atlikti testą buvo pakankamai. Be to, pastebima, kad punkte testuojasi ir nemažai nevietinių žmonių. Bene daugiausiai – vilkaviškiečių.

Per praėjusias keturias dienas rajone paskiepyti 255 žmonės, iš kurių 227 skiepijosi trečiąja, palaikomąja vakcinos doze, antrąjį skiepą gavo devyni, pirmą – 19 žmonių.

Iš viso rajone paskiepyta 18 tūkst. 426 žmonės arba 70,7 proc. gyventojų, Lietuvoje – 69,2 proc.

Beje, nuo pirmadienio Lietuvoje pradėjo galioti naujos COVID-19 valdymo priemonės. Pavyzdžiui, per renginius uždarose erdvėse privalu dėvėti respiratorius. Iki septynių dienų trumpinamas izoliacijos terminas gyventojams, turėjusiems sąlytį su COVID-19 liga sergančiu asmeniu. Izoliacija bus taikoma tik kartu gyvenantiems bei didžiausios rizikos sąlytį darbe turėjusiems asmenims. Izoliuotis privalės visi asmenys, nepaisant jų imunizacijos statuso, t. y. ir paskiepyti žmonės. Išimtis bus taikoma tik ne anksčiau kaip prieš 90 dienų COVID-19 liga persirgusiems asmenims (kuriems liga patvirtinta teigiamu PGR ar greitojo antigeno tyrimo, atliekamo laboratorijoje, rezultatu).

Darbo vietoje sąlytį turėjusiems asmenims izoliacija bus taikoma tik tuo atveju, jeigu jie su sergančiu asmeniu buvo uždaroje patalpoje ilgiau nei keturias valandas ir kontaktavo mažesniu nei metro atstumu.

Nedarbingumo pažymėjimus dėl izoliacijos išduos nebe šeimos gydytojas, o Nacionalinis visuomenės sveikatos centras. COVID-19 liga susirgusiems gyventojams izoliaciją skiria ir nutraukia šeimos gydytojas.

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Kodėl gegužės 1-ąją, Darbininkų dieną, žmonės nedirba?

klausimelis 04 30Ivanas iš Kriūkų:

Dievas sukūrė žmonėms pakankamai dienų darbui. Nepritarčiau siūlymui išbraukti Darbo dieną iš nedarbo dienų sąrašo. Manau, ši diena turi būt laisva, kad žmonės galėtų pasidžiaugti pavasariu, išeiti į gamtą ir pamąstyti, dėl ko aš gyvenu, ką aš duodu kitiems. Jei žmogus bus apkrautas darbais, mažiau aplink save matys. Tad laisva diena niekam nepamaišys. 

klausimelis 04 30 2

Kristina iš Keturnaujienos:

Nes priskirta prie nedarbo dienų. Kiekviena papildoma laisva diena gerai, ypač žmonėms, turintiems šeimas, be to, kiekvienas namuose turi savo darbų. Nepritarčiau, kad ją reikėtų naikinti, nebent būtų priimtas sprendimas pridėti prie atostogų dienų.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.