Diegiant naujas sistemas, mokykloms vėl tenka sugrįžti prie popierinių talonėlių

Griškabūdžio gimnazijos direktorius Arūnas Šalnaitis (antras iš kairės) pasakojo, kad, diegiant naują atsiskaitymo sistemą, pasitaikė ir toks akibrokštas, jog vieną rytą kasos aparatas nepriėmė nė vienos kortelės ir rodė, kad visi vaikai jau pavalgę. D. Pavalkio nuotr.

Praėjusį ketvirtadienį į tradicinį pasitarimą rinkosi rajono švietimo įstaigų vadovai. Tarp daugybės klausimų – mokyklų remonto aktualijos ir naujos elektroninio mokinio pažymėjimo sistemos diegimo iššūkiai. Mokyklų direktoriai aktyviai įsitraukė į diskusijas, išsakė problemas, su kuriomis susiduria, dalijosi patirtimi.

Prakalbus apie šildymo sezono pabaigą, meras Raimondas Januševičius priminė, kad Gelgaudiškio pagrindinės mokyklos ir Panemunių mokyklos-daugiafunkcio centro Kriūkų skyrius turėtų iš karto pradėti tvarkytis savo įstaigų šildymo sistemas. Jau patvirtintos lėšos Sintautų darželio pastato apšiltinimo medžiagoms, tačiau darbams finansavimas nenumatytas, tad buvo siūloma įtraukti turimus darbuotojus. Su Sintautų pagrindinės mokyklos katilu siūloma palūkėti, nes, rajono vadovo manymu, visko bus neįmanoma patempt – belieka tikėtis, kad jis ateinantį sezoną dar atlaikys.

Tikimasi kitą savaitę paskelbti viešuosius pirkimus dėl Šakių „Žiburio“ gimnazijos pastato renovacijos darbų. R. Januševičiaus teigimu, šiemet turėtų būti sutvarkyta išorė – langai, durys, sienos, stogas, pamatai. Iki naujųjų mokslo metų pradžios reikėtų sutvarkyti tuos darbus, kurie gali trukdyti ugdymo procesui, o kitus būtų galima pratęsti ir po Rugsėjo 1-osios. Aišku, didele dalimi darbų atlikimo sparta priklauso nuo rangovų, tad belieka tikėtis, kad su jais problemų nekils.

Šakių „Žiburio“ gimnazijos ir Kidulių pagrindinės mokyklos direktorius Robertas Sakas informavo, kad per vasarą būtina sutvarkyti Kidulių pagrindinės mokyklos valgyklą – išdidinti maisto gaminimo patalpas, kitaip Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba neleis jų eksploatuoti. Meras davė leidimą įstaigai susitvarkyti valgyklą naudojantis savo lėšomis.

Šakių ikimokyklinio ugdymo mokyklos „Maži žingsneliai“ direktorė Lina Viliūšienė neslėpė, kad žvalgosi į „Žiburio“ gimnaziją, laukdama, kada renovacijos eilė ateis ir darželio pastatams. Ji turi viltį, kad galbūt kitais metais darbų pradžios bus galima ir „Mažuose žingsneliuose“ sulaukti. R. Januševičiaus manymu, jei „Žiburio“ gimnazijos projektas truks dvejus metus, tai, ko gero, artimiausiu metu didelių vilčių nereikėtų dėti. Juo labiau, kad jau pradėtas ir Šakių „Varpo“ mokyklos stadiono rekonstrukcijos projektas, kurio įgyvendinimui finansavimo ieškoma visais keliais.

Daug diskusijų sukėlė elektroninio mokinio pažymėjimo diegimas, nes nebuvo nė vienos švietimo įstaigos, kur ši sistema atsiskaitant už maitinimą valgyklose veiktų be trikdžių, tad naujovė vis labiau karsta. Mokyklų vadovai pasakojo, kad atsiskaitymas dabar ne tik ilgai užtrunka, dėl to vaikams tenka vėluoti į pamokas, bet šie prietaisai iš viso užlūžta. Panemunių mokyklos-daugiafunkcio centro direktorė Lilija Liutvinienė pasakojo, kad Plokščių skyriuje kasos aparatas ištisai stringa – vos ne kas penkios minutės tenka perkraudinėti, vaikams neįmanoma pavalgyti.

Šakių „Varpo“ mokyklos direktorius Mindaugas Venckūnas prisipažino, kad sugrįžo „prie popieriukų nemokamam maitinimui“, nes nemato kitokios išeities.

„Šiandien ateina vaikai valgyt, o aparatas nė vienos kortelės nepriima, rodo, kad visi jau pavalgę“, – pasakojo Griškabūdžio gimnazijos direktorius Arūnas Šalnaitis, pabrėždamas, kad jų įstaigoje problemos tos pačios, gaunasi dviguba apskaita – diegia elektroninę sistemą ir gaišta laiką, gamindami popierinius talonėlius.

Pasak jo, visi darbuotojai nepatenkinti, registruok neregistravęs problemas, vis tiek niekas neveikia. O štai Lukšių Vinco Grybo gimnazijos direktorė Nijolė Šapolienė tvirtino, kad problemų yra ir su elektroninio mokinio pažymėjimo piniginės papildymu – ne vieni tėvai skundėsi, kad atėjus iki žingsnio „papildyti“, meta klaidą ir neleidžia įdėti pinigų.

Savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjo Dariaus Aštrausko duomenimis, sistemos diegėjai kalbasi su gamintoju, nes, kaip paaiškėjo, reikia atnaujinti visą programą. O kadangi problemų tiek daug, pasak vedėjo, reikės rimtų raštų, todėl prašė ugdymo įstaigų vadovų surašyti visas problemas, kurių sulaukė per tris naujos sistemos diegimo savaites, ar buvo jos sprendžiamos, ar buvo reaguota, ar ne.

Vedėjas mokyklų direktorius informavo apie naują projektą, kurio metu bus galima įsigyti ugdymo priemonių, tačiau tokią galimybę turės tik tos mokyklos, kurios penkerius metus dar turės po 200 mokinių. Tad projekte gali dalyvauti šešios ugdymo įstaigos – Šakių „Žiburio“, Lukšių Vinco Grybo, Kudirkos Naumiesčio Vinco Kudirkos ir Griškabūdžio gimnazijos, Šakių „Varpo“ mokykla ir Panemunių mokykla-daugiafunkcis centras. Tiesioginėms išlaidoms yra skirta 418 tūkst. 286 eurai. Kadangi partneriu tampa savivaldybė, mokyklos tiesiogiai pinigų negaus, tačiau jos kviečiamos siūlyti, kokių reikėtų priemonių, ir sudaryti katalogą, iš kurio būtų galima rinktis, daryti techninę specifikaciją ir daryti viešuosius pirkimus.

Pasitarimo metu taip pat kalbėta apie mokinių tarpinius patikrinimus ir jų tvarką, mokytojų, dirbančių su olimpiadininkais, skatinimą, įtraukųjį ugdymą, diskutuota kitais klausimais.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Ar pritariate šaukimui į karinę tarnybą iš karto po mokyklos?

klausimelis 06 21Albinas iš Staliorių:

Pritariu, savo pareigą kiekvienas turi atlikti. Tarnybos metu vyrukai suvyriškės, išmoks priimti rimtus sprendimus. Merginos tegul savanoriškai eina, ne koks Izraelis čia. Pats buvau kariuomenėje, patirtys, žinoma, visokios, bet šiaip į pliusą. Tiems, kurie abejoja, ar verta į šauktinius investuoti, vertėtų susimąstyti, kiek kainuoja profesionalios kariuomenės išlaikymas. Be to, jei atsitinka taip, kaip Ukrainoje, tai ką – negi tuos vaikus, kurie nieko iš viso nemoka, siųsti?

klausimelis 06 21 2

Audronė iš Veršių:

Nepritariu. Galvoju, kad reiktų jaunuoliams leisti pasimokyti, be to, nepatinka man prievarta. Lygiai tas pats su merginomis, jei tik pačios nori – valio. Pati tarnyba tikrai naudinga, reikalinga disciplinos ugdymui, o ir kitokia patirtis visada į gera. Jei būtų karas, manau, būtų visokių – ir tokių, kurie eitų tėvynę ginti, ir tokių, kurie bėgtų.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.