Pareigūnė konstatuoja: eismo dalyviai pernelyg atsipalaidavę

Marijampolės apskrities Šakių rajono policijos komisariato Reagavimo skyriaus pareigūnai kovo mėnesį organizavo 17 policinių priemonių, skirtų eismo dalyvių blaivumo, apsvaigimo nuo narkotikų ir kitų psichiką veikiančių medžiagų ir kitų Kelių eismo taisyklių pažeidimų kontrolei įvairiose rajono vietose.

Kaip skelbia Šakių bendruomenės pareigūnė Aušra Mockevičiūtė, buvo patikrinti 362 transporto priemonių vairuotojai ir nustatyti šeši nuo alkoholio apsvaigę asmenys, kuriems pradėti ikiteisminiai tyrimai, nes girtumas buvo didesnis nei 1,5 prom., bei du nuo alkoholio apsvaigę asmenys, kuriems pradėtos administracinio nusižengimo teisenos (girtumas iki 1,5 prom.).
 
Tačiau pareigūnė prabyla apskritai apie visų eismo dalyvių atsakomybę kelyje. Anot A. Mockevičiūtės, kovo mėnesio statistika eilinį kartą parodo, kokie kai kurie eismo dalyviai atsipalaidavę, kaip nerūpi nei jų pačių, nei kitų sveikata ir gyvybė.

„Tą patvirtino ir balandžio 6-ąją, kai visoje Lietuvoje buvo minima Saugaus eismo diena, prevencinės ir policinės akcijos, kurių metu su jaunaisiais policijos rėmėjais mokėme jau beveik suaugusius gimnazistus eiti taisyklingai per pėsčiųjų perėjas, o su Reagavimo skyriaus kolegomis ir barėme, ir administracinių nusižengimų protokolus su atšvaitais bei lankstinukais, kaip saugiai elgtis gatvėje ir keliuose, įteikinėjome Kelių eismo taisykles pažeidusiems pėstiesiems ir dviratininkams“, – teigia A. Mockevičiūtė ir priduria, kad pikčiausia, jog nemaža dalis ne vietoje per gatvę ėjusių pėsčiųjų yra transporto priemones vairuojantys Šakių rajono gyventojai, kurie greičiausiai ir patys piktinasi, kai jiems prieš automobilį ne vietoje staiga iššoka pėstysis.

Todėl bendruomenės pareigūnė ragina prisiminti Kelių eismo taisyklėse numatytas pėsčiųjų, dviratininkų ir transporto priemonių vairuotojų pareigas ir jų laikytis.

„Visi mes esame eismo dalyviai. Ir to nereikėtų pamiršti! Vieni iš mūsų pėstieji, kiti dviratininkai ar el. paspirtukų vairuotojai, kiti transporto priemonių vairuotojai ar keleiviai ir visų mūsų veiksmus gatvėje ir kelyje reguliuoja Kelių eismo taisyklės“, – primena pareigūnė.

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Ar esame drąsūs kreiptis emocinės pagalbos?

klausimelis 11 12Genė iš Naudžių:

Manau, reikia išdrįsti kreiptis pas specialistus. Pati kreipiausi, kai man buvo sunku. Ir padėjo. Dabar puikiai jaučiuosi. Esu girdėjusi apie savitarpio pagalbos grupes. Manau, nereikia visko savyje laikyti, o kreiptis pagalbos. Jei žmonės neskaito laikraščių, nežiūri jokių informacijų, nesinaudoja internetu, tai ir nežino, kur galima kreiptis pagalbos. Karas Ukrainoje mano emocinės savijautos lyg ir nepaveikė. 

klausimelis 11 12 2

Renata iš Šakių:

Visuomenėje dar yra stereotipai, baimė, kad nesupras, kad būsim pasmerkti, jei kreipsimės emocinės pagalbos. Pažįstu žmonių, kurie sunkiu momentu geriau nutylės, pakentės. Netgi kreiptis pas psichiatrą ne visi išdrįstame. Apie emocinės pagalbos grupes, veikiančias Šakiuose, negirdėjau. Bet jeigu yra grupė užaugusiems alkoholikų ar kitokioje disfunkcinėje šeimoje, tai gerai. Labai svarbu kalbantis išsivalyti tą skausmą. Tik kiek išdrįs ateiti? Kaip skatinti visuomenę?

europos pulsas350px

nuoma350px 
 
 11 21

BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px

lt72 3
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.