Rajone sumedžiotas dar vienas vilkas

Spalio 15 d. Lietuvos teritorijoje prasidėjus vilkų medžioklės sezonui, iki gruodžio 13 d. jau sumedžioti 182 vilkai. Šakių rajone gruodžio 8 d. sumedžiotas penktasis vilkas.

Gruodžio 8 d. Lekėčių medžiotojų klubo medžiotojui Edvinui Bakanui pavyko sumedžioti subrendusią vilko patelę.
 
Kaip pasakojo klubo vadovas Žilvinas Lebedžinskas, vilkas buvo sumedžiotas netoli kaimyninio Gerdžiūnų būrelio medžiojamų plotų. Apie pusę penkių vakaro medžiotojai prie viliojimo vietos tykojo šernų. Tuomet ir atėjo viena vilko patelė. Edvino paleistas šūvis buvo taiklus ir plėšrūnas krito. Pačiam E. Bakanui šis medžioklės sezonas Lekėčių medžiotojų klube yra pirmas ir labai sėkmingas, sumedžiotu vilku džiaugėsi jaunasis medžiotojas iš Mikytų.

Lekėčių medžiotojų klubo vadovas Ž. Lebežinskas pasakojo, kad Lekėčių krašte rudenį vilkai pridarė nemažai žalos – buvo išpjautos žmonių avys bei ožkos.

„Vilkai laikėsi mūsų kraštuose. Gerdžiūnų būrelio medžiotojui neseniai pavyko sumedžioti plėšrūną. Ir mūsų plotuose rasdavom dviejų vilkų pėdas. Ir po šito sumedžiojimo dar radom vilkų pėdų. Vadinasi, dar jų yra mūsų kraštuose“, – kalbėjo Ž. Lebedžinskas.

Lietuvoje iki gruodžio 13 d. jau sumedžioti 182 vilkai. Šiais metais Aplinkos ministerija patvirtino 282 vilkų limitą. Vadinasi, tiek vilkų galės sumedžioti visos Lietuvos medžiotojai. Vilkus medžiotojai gali medžioti iki kovo 31 d., tačiau, išnaudojus jų sumedžiojimo limitą, sezonas nutraukiamas anksčiau.

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Kas lemia žemą rajono poziciją švietimo srityje?

klausimelis 05 21Edvinas iš Šakių:

Manau, mokiniai yra per mažai motyvuoti mokytis. Aš, pavyzdžiui, baigiau aštuonias klases, buvo kitokie laikai, bet siekiau, stengiausi mokytis. Ir toliau mokiausi, baigiau technikumą. Sūnus baigė universitetą, anūkai dar maži. Kaimo vaikai mokosi ne prasčiau. Netgi labiau pasiekia aukštų pasiekimų. 

klausimelis 05 21 2

Ričardas iš Bliuviškių:

Manau, ir tėvai turėtų labiau rūpintis vaikų mokslais. Bet yra ir pačių mokinių be motyvacijos. Mačiau – stovi prie Darbo biržos du mokiniai, o ne pamokose. Savo laiku siekiau mokytis, nebuvo jokia kančia eiti į mokyklą. Baigiau devynias klases, vėliau įsidarbinau. Girdėjau – Griškabūdyje mokytojų trūksta. Netiesa, kad kaimo vaikai prasčiau mokosi, mūsų kaime vienoje šeimynoje augantys vaikai labai aukštų rezultatų yra pasiekę.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.