Tarptautiniame festivalyje vėl sukosi „Pynės“ kolektyvo šokėjai

pyneBirželio 26-28 d. Elko mieste, Lenkijoje, vyko kasmetinis XII tarptautinis folkloro festivalis „Vaivorykštė“. Į jį jau penktąjį kartą buvo pakviestas ir tautinių šokių kolektyvas „Pynė“, vadovaujamas Vitalijos Venienės. Šįkart scenoje sukosi Šakių kultūros centro jaunimo ir Šakių „Varpo“ mokyklos jaunių grupės.

Tarptautiniame folkloro festivalyje dalyvavo dvylika tautinių šokių kolektyvų iš Lenkijos, Baltarusijos, Slovakijos, Ukrainos, Bulgarijos, Indijos, Latvijos ir Lietuvos. Pasak V. Venienės, čia patenka ne visi – kviečiami patys geriausi kolektyvai. Už savo įspūdingus pasirodymus tarptautiniame folkloro festivalyje, kurį organizuoja Mozūrijos krašto dainų ir šokių ansamblio „Elk“ vadovas Piotr Witaszczyk, jie apdovanojami specialiais atminimo prizais.

„Dalyvavimas šiuose festivaliuose – tai atgaiva ir akiai, ir sielai. Nuostabiai gražus Elko miestas, kuriame gyvena daugiau nei 60 tūkst. gyventojų, įsikūręs ant ežero kranto. Žiūri, kaip scenoje sukasi ukrainiečiai, bulgarai, indai ir žaviesi“, – įspūdžiais dalijosi tautinių šokių kolektyvo „Pynė“ vadovė.

Kadangi Elko miesto valdžia daug prisideda prie šių festivalių finansavimo, kasmet šokėjai susitinka ir su Elko miesto prezidentu Tomasz Andrukiewicz. V. Venienė patikino, kad labai smagu, jog jis mūsų kolektyvą jau pažįsta ir kaskart džiaugiasi matydamas. „Pynės“ šokėjai dovanų prezidentui veža juodos lietuviškos duonos, kurią jis taip dievina, kepaliuką.

Pirmąją festivalio dieną tautinių šokių kolektyvo „Pynė“ šokėjai parodė visą savo programą. Pusvalandį scenoje šokis keitė šokį – pasikeisdami sukosi 30 šakiečių. Vakare smagių lietuviškų šokių jie mokė kitų šalių kolektyvus ir patys mokėsi jų šokių. Šeštadienį dalyvavo dideliame pop grupių koncerte. Paskutiniąją dieną iškilmingame koncerte jie pristatė keturis gražiausius savo pasirodymus, o po jų galėjo atsipalaiduoti ir su naujais draugais pašėlti diskotekoje.

Be abejo, šokėjų laukė ir daugiau pramogų – ekskursija po Augustavą, kelionė ežerais laivu, pasiplaukiojimas vandens dviračiais, bendras visų festivalio dalyvių projektas – šokis, kurį režisavo choreografė Magdalena Witaszczyk, ir eitynės miesto gatvėmis, pilnomis žmonių, kurie sveikina, mojuoja, šypsosi, filmuoja.

„Žiūrint į džiūgaujančią žmonių minią, apima neapsakomas jausmas, – atviravo kolektyvo „Pynė“ vadovė. – Per eitynes Šakių mieste tuščios gatvės, net gėda eiti, o čia džiaugiasi mumis. Tiek pozityvo ir tokių gerų emocijų dar niekur nebuvome patyrę.“

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Kaip kovoti prieš žiaurų elgesį su gyvūnais?

klausimelis 04 26Mindaugas iš Zapyškio:

Nepriklausomai, kur laikomas šuo, ant grandinės ar voljere, reikia jam sudaryti sąlygas. Nelaikyčiau žiauriu elgesiu su gyvūnu, jei jis ant grandinės gali lakstyti po visą kiemą. Kartais grandinė gali suteikt šuniui daugiau laisvės nei gyvenimas voljere. Manau, ir dabar yra numatytos pakankamai griežtos bausmės kovai prieš žiaurų elgesį su gyvūnais, nes, kiek žinau, yra ir baudžiamoji atsakomybė – laisvės atėmimo bausmė.

klausimelis 04 26 2

Lina iš Šakių:

Manau, kad pririšti šunį prie grandinės nėra blogai, bet tokie įvykiai, kai norima jais atsikratyti itin žiauriais būdais, yra netoleruotini. Jei jau nėra galimybės ar noro laikyti šuns ar katės, galima kreiptis į gyvūnų globos įstaigas, bet ne kažkur išvežt ir atsikratyt. Manau, kad už žiaurų elgesį su gyvūnu bauda nuo 200 iki 1 tūkst. eurų jau būtų žmogui bausmė.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.