baneris leidinys

Šakių savivaldybės administracija jau kuris laikas paskelbusi keturis konkursus ir ieško specialistų į savivaldybės Teisės, personalo ir civilinės metrikacijos, Žemės ūkio ir kaimo reikalų skyrius bei kandidatų į Žvirgždaičių ir Kudirkos Naumiesčio seniūnus.
 
 Anot savivaldybės administracijos direktoriaus Dainiaus Grincevičiaus, pirmiausiai reikėtų rasti specialistą į Teisės, personalo ir civilinės saugos skyrių, čia prašymus yra pateikę septyni kandidatai. Antras pagal svarbumą yra konkursas į Žemės ūkio ir kaimo reikalų skyrių, tačiau tik vienas kandidatas pateikė prašymą. Kol kas savivaldybės administracija nežino, kiek kandidatų yra pateikę prašymus į trečią pagal svarbumą konkursą, t. y., Kudirkos Naumiesčio seniūno pareigoms užimti. Į ketvirtą pagal prioritetus konkursą Žvirgždaičių seniūno pareigoms užimti prašymus yra pateikę keturi kandidatai. Karantino laikotarpiu konkursai ir atrankos vykdomi tik nuotoliniu būdu.

„Draugo“ inf.
juskaitis2
Penktadienio žiniomis, savivaldybė vietas saviizoliacijai buvo suteikusi devyniems rajono piliečiams. Du piliečiai saviizoliacijos terminą savivaldybės patalpose jau baigė.

Pasak Ekstremaliųjų situacijų operacijų vadovo Redo Juškaičio, ketvirtadienį per Klaipėdos jūrų uostą į rajoną grįžo...

(Daugiau paskaityti galite balandžio 7 dienos laikraštyje arba www.pdf.drg.lt)
stiklius
Pasak Šakių kinologų klubo vadovo Valentino Stikliaus, jau seniai kalbama apie šunų vedžiojimo aikštelės įrengimą mieste, tačiau nesusitariama, kas turėtų rūpintis jos valdymu ir priežiūra. D. Pavalkio nuotr.


Lina POŠKEVIČIŪTĖ

Girėnų bendruomenė sunerimusi, kad šį pavasarį Girėnų tvenkinio pakrantės nusėtos šunų ekskrementais. Nežinodami, kaip sudrausminti šunelių šeimininkus, gyventojai patys renka šunų išmatas. Tokio elgesio nepateisina ir Šakių kinologų klubo vadovas Valentinas Stiklius. Jis sako, kad šeimininkai, kurie nesusirenka savo augintinių ekskrementų, negerbia kitų gyvūnų augintojų ir visų gyventojų, bei pataria, kaip rūpintis augintiniais karantino metu.

Girėniškiai sako, kad...

(Daugiau paskaityti galite balandžio 7 dienos laikraštyje arba www.pdf.drg.lt)
dumbliauske
Žvirgždaičių seniūnijos socialinio darbo organizatorė Rita Dumbliauskė, dirbanti ir Barzdų seniūnijoje, patikino, kad kaimiškose vietovėse vienišais žmonėmis dažnai pasirūpina ir kaimynai. D. Pavalkio nuotr.


Lina POŠKEVIČIŪTĖ

Lietuvoje baigiasi trečioji karantino savaitė. Itin pažeidžiami yra pagyvenę, su negalia ir ribotai savimi galintys pasirūpinti žmonės. Kalbinti socialiniai, seniūnijų darbuotojai sako, kad iki šiol senoliais pasirūpinta.

Pasak Šakių žmonių su negalia sąjungos pirmininkės Stasės Vasaitienės, pastarosios savaitės užgriuvo su krūva darbų. Pirmininkė sako, kad...

(Daugiau paskaityti galite balandžio 3 dienos laikraštyje arba www.pdf.drg.lt)
Nesilaikantiems privalomojo karantino nuo šiol teks gerokai patuštinti pinigines. Antradienį Seimas pritarė siūlymui didinti baudas už privalomojo karantino nesilaikymą.

Nuo šiol už pažeidimą, sukėlusį pavojų išplisti pavojingoms ar ypač pavojingoms užkrečiamosioms ligoms, asmenims galės būti skiriama bauda nuo 500 iki 1 tūkst. 500 eurų, juridiniams asmenims – nuo 1 tūkst. 500 iki 6 tūkst. eurų. Iki šiol baudos fiziniams asmenims siekė iki 140 eurų, įmonėms – iki 600 eurų. Jas galėjo skirti visuomenės sveikatos specialistai.
Dėl karantino policijos pareigūnai sustiprino budėjimą parkuose, skveruose ir visose kitose vietose, kur įprastai renkasi daugiau žmonių – gyventojai įspėjami nesibūriuoti. Viešose vietose budėję policijos pareigūnai sako, kad rajono gyventojai buvo drausmingi.

Šakių rajono policijos komisariato viršininkas Aušrys Kvederevičius pirmadienio rytą pranešė apie savaitgalį pareigūnų vykdytus patruliavimus: „Džiaugiuosi, kad mūsų krašto žmonės yra sąmoningi ir laikosi rekomendacijų. Pareigūnai tikrai važinėjo, leido garso įrašą, įspėjantį apie tai, kaip reikia elgtis viešose vietose, bet, regis, žmonės žino ir be įspėjimo, kokie reikalavimai šiuo metu galioja.“
Dėl žvyrkelių priežiūros, greideriavimo, žvyravimo darbų savivaldybei tenka atremti nemažai kritikos iš ūkininkų, gyventojų, netgi pačių tarybos narių. Todėl seniūnų pasitarimo metu buvo paprašyta, kad seniūnai laikytųsi visų rekomendacijų ir reikalavimų, kurių reikia laikytis kalbant apie žvyrkelių priežiūrą ir medžiagų pirkimą.

Seniūnų buvo paprašyta atkreipti dėmesį į greideriavimo darbus – savivaldybėje vis dar sulaukiama daug skundų iš gyventojų dėl nenugreideriuotų arba netinkamai nugreideriuotų kelių. Ūkio ir verslo komiteto nariai yra ne kartą kritikavę seniūnus dėl netinkamos kokybės žvyro pirkimo, sakę, kad pastarieji turėtų daryti pirkimus organizuotai ir pirkti žvyrą tik laikantis pirkimo specifikacijos, žiūrėti į mažesnes kainas, o ne ten, kur papuola. Šiai minčiai pritarė ir savivaldybės Ūkio, architektūros ir investicijų skyriaus vedėjo pavaduotojas Aurimas Staugaitis.
Iki rugpjūčio 1 d. šalyje galioja draudimas kirsti ir genėti saugotinus medžius intensyviausiu laukinių paukščių veisimosi laikotarpiu.

Saugotiniems priskiriami mieste augantys didesnio kaip 20 cm ir ne mieste augantys didesnio kaip 30 cm skersmens ąžuolai, uosiai, klevai, liepos, beržai, pušys, guobos, skroblai, skirpstai, bukai, vinkšnos ir maumedžiai. Draudimas netaikomas tada, kai jie kelia grėsmę žmonių gyvybei, sveikatai, turtui, saugiam eismui, elektros energijos atnaujinimui. Kita išimtis – kai pateikiama eksperto, baigusio biologijos krypties studijas ir įgijusio kompetencijų ornitologijos srityje, pažyma, kad kertamame ir (ar) greta augančiuose medžiuose nėra besiveisiančių laukinių paukščių. Saugotinus medžius leidžiama genėti, jeigu genimų šakų skersmuo (pjūvio vietoje) yra ne didesnis kaip 5 cm.

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

gustainiskiu namai

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos