baneris leidinys

ukininkai suvalkijos parkas
Būsimo Suvalkijos nacionalinio parko teritorijoje ūkininkaujantys žemdirbiai sunerimę. Jiems kyla klausimų ir dėl parko ribų, ir dėl to, kokie ūkinės veiklos ribojimai bei reikalavimai laukia. Ūkininkų vardu viename iš susitikimų kalbėjusi Irma Bartkutė žada oficialiu raštu kreiptis į Aplinkos ministeriją. D. Pavalkio nuotr.

Lina POŠKEVIČIŪTĖ

Aplinkos ministerija mėgina gaivinti Suvalkijos nacionalinio parko kūrimo idėją, kuri pirmą kartą buvo iškelta kone prieš dvidešimtmetį. Į planuojamą parko teritoriją patektų ir mūsų rajono kaimai ir miesteliai (Kudirkos Naumiesčio ir Sintautų seniūnijos). Kol kas didelėje nežinioje yra būsimo parko teritorijoje ūkininkaujantys žemdirbiai. Jau yra parengtas Vyriausybės nutarimo projektas dėl parko steigimo.

Žada tartis

Kaip pranešime spaudai teigia aplinkos ministras Simonas Gentvilas...

(Daugiau paskaityti galite lapkričio 29 dienos laikraštyje arba www.pdf.drg.lt)
vmi rezultatai
Taip rikiuojasi už 2021 m. didžiausios paramos rajone sulaukusios organizacijos.


Patikslinus gyventojų pajamų mokesčio (GPM) deklaracijas, Valstybinė mokesčių inspekcija praneša, kad sulaukta didžiausios per visą GPM laikotarpį sumos, kokią yra skyrę gyventojai. Iš viso 24 tūkst. paramos gavėjų pervesta 27,6 mln. eurų GPM paramos. Tad dirstelkime, kurioms organizacijoms gyventojai dosniausi buvo rajone.
keliu prieziura misinys
Šakių meistrija pasiruošusi artėjančios žiemos išbandymams, nors šiemet technikos kelių priežiūrai papildomai neįsigijo, kad važiuojamąją dalį valantys ir barstantys sniego valytuvai būtų greičiau užpildyti slidumą mažinančiomis medžiagomis, pasistatė naują pakrovimo rampą. D. Pavalkio nuotr.

Lina POŠKEVIČIŪTĖ

Dar praėjusią savaitę, pasirodžius pirmajam sniegui, kelininkai jau ėmėsi darbo. AB „Kelių priežiūra“ Vilkaviškio kelių tarnybos Šakių meistrija, rajone prižiūrinti kelius ir gatves, šaltajam metų sezonui pasiruošė: druskos sandėliai užpildyti, technika sukomplektuota, tad žiema kelininkų neužklupo netikėtai.

Pagal galiojančius Automobilių kelių nuolatinės priežiūros normatyvus, žiemos sezonas Lietuvos keliuose prasideda...

(Daugiau paskaityti galite lapkričio 25 dienos laikraštyje arba www.pdf.drg.lt)
vilkas dubininkas
Pirmąjį savo vilką sumedžiojęs Mantas Dubininkas sako esąs laimingas, nes toks trofėjus – kiekvieno medžiotojo svajonė. Asmeninio archyvo  nuotr.

Lina POŠKEVIČIŪTĖ

Baltkojų miške buvo sumedžiotas pirmas vilkas rajone šį medžioklės sezoną. Medžiotojui Mantui Dubininkui pavyko sumedžioti suaugusio vilko patiną.
kardauskiene edita
Prieš pusmetį šaulio priesaiką davusi Edita Kardauskienė sako, kad nori įgauti daugiau žinių, treniruotis, susiformuoti tinkamus įgūdžius, ir, reikalui esant, ginti savo šalį. A. Kriščiūno nuotr.


Lina POŠKEVIČIŪTĖ

Rytoj Lietuvos kariuomenės diena. Lietuvos šaulių sąjungos nariai visados buvo paspirtis Lietuvos kariuomenei. Ta proga kalbiname neseniai į Šakių šaulių gretas įsiliejusią šakietę Editą Kardauskienę. Šakių šaulių 405-oji kuopa jai yra vieta, kurioje gali realizuoti save. E. Kardauskienė sako, kad į Šaulių sąjungą ją atvedė noras mokėti ginti savo kraštą.
kariljonas raudonas
Vieni pirmųjų puošybos darbų prasidėjo nuo kariliono, tačiau galutinio rezultato dar teks palūkėti. D. Pavalkio nuotr.

Kai skvero pasididžiavimas – karilionas pasipuošė raudonu drabužiu, smalsuoliai tuoj suskubo spėlioti – „negi jau ruošiamasi Kalėdoms?“ Taip, iš tiesų pirmieji pasiruošimo šventėms darbai Šakiuose jau vyksta, tačiau oficialaus renginio dar teks palūkėti, o Šakių seniūnas Dalius Jasevičius linksmai pažadėjo, kad sunkmečiai sunkmečiais, bet švenčių ir geros nuotaikos žmonėms reikia ir ją bus stengiamasi sukurti.
ambrasiene ajc
Atviro jaunimo centro darbuotoja Judita Ambrasienė kvietė seniūnus pasvarstyti, ar būtų poreikis, jog mobiliojo darbo komanda atvyktų ir dirbtų su jaunimu. D. Pavalkio nuotr.


Seniūnų pasitarime Socialinių paslaugų centro atviro jaunimo centro darbuotoja Judita Ambrasienė pristatė projekto „Mobilusis darbas su jaunimu“ veiklas, kurios šiuo metu vykdomos aštuoniose seniūnijose, bei kvietė ir kitų seniūnijų seniūnus įsivertinti jaunimo užimtumo poreikį ir kreiptis, kad mobili komanda atvyktų ir pas juos.
puskunigis jksc
Jaunimo kūrybos ir sporto centro direktorės pavaduotojas Paulius Puskunigis sako, kad būna atvejų, jog tėvai, norėdami kelioms minutėms nueiti į pirtį, paprašo gelbėtojo jų atžalas prižiūrėti, tačiau visgi vaikų saugumas pirmiausiai tėvų atsakomybės reikalas, nors gelbėtojas baseine būna nuolat. D. Pavalkio nuotr.

Gintarė MARTINAITIENĖ

Po apsilankymo Šakių baseine jurbarkietis sako apstulbęs tiek dėl neatsakingo vaikus į baseiną atsivedusio vyro elgesio, tiek ir dėl to, kad esą į šią situaciją nereagavo gelbėtojas. Jaunimo kūrybos ir sporto centro (JKSC) administracija turi savo versiją ir atkerta, kad pirmiausiai už vaikų saugumą atsako tėvai.

Prenumeruok E-laikraštį!

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos