baneris leidinys

kusnarenko
Jankų seniūnas Jevgenij Kušnarenko sako, kad darbų vienas nenudirbsi, ir džiaugiasi gera komanda – seniūnijos darbuotojais, seniūnaičiais. L. Poškevičiūtės nuotr.

Lina POŠKEVIČIŪTĖ

Jankai – seniūnijos ir seniūnaitijos centras, vos dešimt kilometrų nutolęs nuo Griškabūdžio. Parubežyje gyvenantys žmonės vis dar su reikalais vyksta į Šakius, nors Jankai priklauso Kazlų Rūdos savivaldybei. O ir į Jankuose vykstančius kultūrinius renginius pasižmonėti gausiai vyksta ir mūsų rajono gyventojai. Tad apie nūdieną, ateities darbus kaimyniškai kalbamės su Jankų seniūnu ir seniūnijos aktyvu.
dienos centro patalpos
Šakių vaikų dienos centro socialinė darbuotoja Skaistė Bakienė (kairėje) ir vadovė Jūratė Arštikaitienė džiaugiasi, kad pagaliau senas ir tamsus kabinetas virto jaukia ir šviesia erdve. Žinoma, ne be rėmėjų paramos. D. Pavalkio nuotr.


Šakių vaikų dienos centras „Šypsenos“ šiais metais turbūt sulaukia dar daugiau savo lankytojų šypsenų, nes juos pasitinka naujai suremontuotoje, šiuolaikiškais baldais apstatytoje užsiėmimų erdvėje. „Gera jausti palaikymą, gera, kai, surėmus pečius tam tikriems tikslams įgyvendinti, pagaliau gali matyti rezultatą. Šį kartą jis matomas plika akimi. Taip, po netrumpo laiko pagaliau turime švarią, šviesią erdvę vaikams kasdien būti“, – džiaugiamasi centro „Facebook“ paskyroje.
pantelaitis v
Sodų bendrijos „Rasa“ pirmininkas Vidmantas Pantelaitis susirūpinęs Rasos gatvės, esančios Šilgalių kaime, itin prasta būkle, jis įsitikinęs, kad gatve turi rūpintis savivaldybė, nes tai yra kaimo kelias. D. Pavalkio nuotr.

Gintarė MARTINAITIENĖ

Sodų bendrijų gatvių būklės klausimai aktualūs sodų gyventojams, viena tokių – Rasos gatvė Šakių sen. Šilgalių kaime. Sodininkų bendrijos „Rasa“ pirmininkas Vidmantas Pantelaitis įsitikinęs, kad beveik 500 metrų gatve rūpintis turėtų savivaldybė, nes tai Šilgalių kaimo gatvė, o savivaldybės  atstovai tvirtina, kad gatvės priežiūra yra sodininkų bendrijos reikalas.

Antradienį apsilankius pas V. Pantelaitį, šis rodo Rasos gatvę, tapusią tikru galvos skausmu.

„Čia buvo Šilgalių kaimas, yra dvi sodybos, tai yra kaimo kelias, jis skirtas į tas sodybas nuvažiuoti. Kreipiausi į rajono administraciją, sakau, kad...

(Daugiau paskaityti galite sausio 14 dienos laikraštyje arba www.pdf.drg.lt)
Aplinkos ministerija skelbia, kad nepasiturintys gyventojai, utilizavę seną ir įsigiję mažataršį automobilį, jau gali kreiptis 2 tūkst. eurų kompensacijos. Aplinkos projektų valdymo agentūra paskelbė kvietimą ir priima prašymus. Šiai naujai priemonei numatyta 1 mln. eurų.

Išmokas bus galima gauti utilizavus taršų automobilį ir jį pakeitus M1 klasės transporto priemone, kurios bendras išmetamas anglies dioksido (CO₂) kiekis ne didesnis kaip 130 g/km, ji turi būti pagaminta ne anksčiau nei 2012 m. Kompensacijos dydis nustatytas įvertinus rinkos statistinių pirkimo – pardavimo sandorių mažiausias ir vidutines 2012 m. pagamintų automobilių įsigijimo kainas.
jasulaitis sveikatinimas
Sveikatingumo centre įvairios paslaugos teikiamos tiek globos namų gyventojams, tiek bendruomenės nariams. Socialinės pagalbos centro vadovas, klebonas Donatas Jasulaitis džiaugiasi, jog užmojus pavyko įgyvendinti ir bendruomenė gali didesnį dėmesį skirti savo sveikatai. D. Pavalkio nuotr.

Gintarė MARTINAITIENĖ

Ketvirtadienį tiek vietinės valdžios, tiek kaimyninių savivaldybių atstovams Kudirkos Naumiesčio parapijos klebonas, Socialinės pagalbos centro vadovas Donatas Jasulaitis pristatė jau keletą mėnesių veikiantį Sveikatingumo centrą, kur paslaugas gauna ne tik globos namų gyventojai, bet mielai laukiami ir užsuka kiti bendruomenės nariai, miesto svečiai.
seimo nariai pas mera
Svečius iš Seimo domino rajono aktualijos, bene daugiausiai susitikimo metu kalbėta apie švietimą. D. Pavalkio nuotr.

Prieš Trijų Karalių krepšinio turnyrą Seimo komandų atstovai apsilankė Šakių rajono savivaldybės rūmuose, kur susitiko su meru Edgaru Pilypaičiu ir vicemeru Dariumi Jakavičiumi. Svečius domino mūsų rajono aktualijos, todėl naudodamiesi proga susėdo pasišnekėti.
Dirstelkime, kokiais vardais pernai buvo vadinti rajone registruoti naujagimiai. Beje, kai kurie populiariausi rajone vardai sutampa ir su populiariausiais Lietuvoje.

Registrų centro duomenys rodo, kad pernai Lietuvoje populiariausi vardai buvo Markas ir Jokūbas, Emilija ir Amelija. Šie vardai tarp favoritų ir rajone. Beje, Marko ir Amelijos vardai išpopuliarėjo visai neseniai. Pavyzdžiui, iki 2004 m. fiksuoti tik pavieniai Amelijos vardo atvejai, o nuo 2014m. Amelija kasmet yra populiariausių vardų dešimtuke.
pilipauskiene
Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Marijampolės departamento Šakių skyriaus vyriausioji specialistė Žaneta Pilipauskienė pritaria kompensacijų už gyvūnų ženklinimą socialiai remtiniems žmonėms skyrimą, jos nuomone, kaimo žmonėms tokia finansinė našta yra per didelė. D. Pavalkio nuotr.

Socialiai remtiniems žmonėms ir gyvūnų globėjams bus kompensuojamos šunų, kačių ir šeškų ženklinimo ir registravimo Gyvūnų augintinių registre išlaidos.

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos