Priimtos Valstybės sienos ir jos apsaugos įstatymo teisės aktų pataisos, kurios sumažins administracinę naštą pasienyje gyvenantiems ar šioje zonoje tam tikrą veiklą norintiems vykdyti asmenims.

Šiuo metu išduodami 5 rūšių leidimai – vienkartinis terminuotas leidimas atvykti ir būti valstybės sienos apsaugos zonoje, nuolatinis leidimas atvykti ir būti valstybės sienos apsaugos zonoje, leidimas verstis ūkine, komercine ar kitokia veikla valstybės sienos apsaugos zonoje, vienkartinis terminuotas leidimas vykti į pasienio juostą bei leidimas būti vidaus vandenyse.
projektas pilkauskai
Nuotr. Antradienį UAB „Želdynai“ atstovai Vainius Pilkauskas (dešinėje) ir jo tėvas Regimantas (antras iš dešinės) paskutinį kartą viešai pristatė techninio projekto, kuris apima J. Lingio parką bei Šakių ežero ir Siesarties pakrantes, sprendinius.


Agnė NAUMAVIČIŪTĖ

Antradienį savivaldybės posėdžių salėje paskutinį kartą vyko techninio projekto, kuris...

(Daugiau paskaityti galite liepos 21 dienos laikraštyje arba po savaitės internete)
siuksles janciai
Nuotr. Toks vaizdas liko Jančių kaime (Lekėčių sen.) išvežus bendruosius konteinerius. Tik kas sutvarkys šį šiukšlyną?

Lina POŠKEVIČIŪTĖ

Antradienį rajono savivaldybėje apsilankę Marijampolės apskrities atliekų tvarkymo centro (MAATC) atstovai savivaldybės vadovams išsakė rūpesčius dėl...

(Daugiau paskaityti galite liepos 21 dienos laikraštyje arba po savaitės internete)
purlys
Nuotr. Energetikos viceministras Egidijus Purlys, išklausęs diskusijos dalyvių mintis ir kritines pastabas, pažadėjo probleminius klausimus išsiaiškinti su atsakingais pareigūnais ir pateikti atsakymus.


Violeta SEREDŽIUVIENĖ

Rajono savivaldybės kvietimu liepos 18 dieną Šakiuose lankėsi energetikos viceministras Egidijus Purlys. Jis susitiko su rajono...

(Daugiau paskaityti galite liepos 21 dienos laikraštyje arba po savaitės internete)
antikorupcijos komisija
Nuotr. Antikorupcijos komisija nusprendė siūlyti savivaldybės tarybos nariams grįžti prie Lietuvos savivaldybių asociacijos saugios savivaldybės koncepcijos svarstymo ir ieškoti galimybių surasti atsakingą asmenį, kuris tiesiogiai stebėtų vaizdo kamerų fiksuojamus vaizdus.


Agnė NAUMAVIČIŪTĖ

Ketvirtadienį vykusiame rajono savivaldybės Antikorupcijos komisijos posėdyje, kuriame...

(Daugiau paskaityti galite liepos 18 dienos laikraštyje arba po savaitės internete)
Šakių rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Ilona Šeflerienė ir Socialinės paramos skyriaus vedėja Leonora Pocevičiūtė liepos 12d. lankėsi Plungės rajono savivaldybėje ir domėjosi Bendruomeninių šeimos namų veikla.

Bendruomeniniai šeimos namai Plungėje veiklą pradėjo gavę projektinį finansavimą, nuo 2017 m. sausio 1 d. Bendruomeninių šeimos namų funkciją savivaldybėje vykdo VšĮ „Edukacija kitaip“, kuri ir iki tol vykdė panašią veiklą. Bendruomeniniai šeimos namai įsikūrę gražių Oginskio rūmų vienoje iš oficinų, kurią savivaldybė įstaigai išnuomojo penkeriems metams. Šeimos namų darbuotoja Daiva Gramalienė supažindino su vykdomomis veiklomis: veiklą įstaiga pradėjo nuo savo veiklų viešinimo – apsilankė visose rajono seniūnijose, darė pristatymus įstaigoje, bendravo su spauda. Įstaigoje dirba profesionalus psichologas, du lektoriai, socialinis darbuotojas, užimtumo specialistai. Ši įstaiga skirta teikti pagalbą visoms rajono šeimoms, ne tik socialinės rizikos sąrašuose esančioms.
Lieka pusmetis iki termino, kai visi rajono savivaldybės gyventojai turi būti deklaravę savo tikrąją gyvenamąją vietą, pabaigos.

Dėl šio įstatymo reikalavimo nepaisymo labiausiai gali nukentėti jaunos šeimos. Nuo kitų metų sausio 1-osios gyvenamosios vietos nedeklaravęs žmogus neteks teisės į savivaldybės skiriamą valstybės paramą bei negalės gauti kitų paslaugų. Tiems asmenims, kurie savo gyvenamąją vietą buvo deklaravę prie savivaldybės, gali kilti tam tikrų problemų. Kita vertus, jei jie bus išdeklaruoti ir išties neturi gyvenamosios vietos, jie ir vėl turės kreiptis į savivaldybę. Kiti asmenys, kurie turi kur gyventi, turės deklaruoti savo tikrąją gyvenamąją vietą. Registrų centro duomenis, šiuo metu Lietuvoje yra per 267 tūkstančių asmenų, kurie nėra deklaravę savo gyvenamosios vietos adreso.

„Draugo“ inf.
konservai
Nuotr. Šie žuvies konservai sukėlė ne tik rajono, bet ir Lietuvos gyventojų nepasitenkinimą – dėžutėse daug skysčio ir keli gabalėliai žuvų uodegų.

Lina POŠKEVIČIŪTĖ

„Neaiškaus skonio skystyje keli žuvies gabalėliai“, – taip apibūdino į redakciją besikreipiantys gyventojai, birželio mėnesį gavę Europos fondo parūpinamus maisto produktus. Yra ir besidžiaugiančių, kad per 12 metų, kai buvo pradėti dalinti sunkiai besiverčiantiems žmonėms produktai, gaminių padaugėjo.

Paskutinės naujienos

Reklama


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos