baneris leidinys

renovacija suvalkieciu g
Dėl Gelgaudiškyje Suvalkiečių gatvėje po namo renovacijos užtvinusio rūsio gyventojai iš karto apkaltino rangovų įmonę, kad ši, vykdydama darbus, sugadino drenažo vamzdžius. D. Pavalkio nuotr.

Rita PLAUŠINAITYTĖ-ŠERKŠNIENĖ

Kartais ilgame ir sudėtingame daugiabučių namų renovacijos procese gyventojams sunku susivokti, kas už ką atsakingas. Taip atsitiko Gelgaudiškyje Suvalkiečių gatvėje naujai renovuojamame daugiabutyje, kai renovacijos procesams einant į pabaigą po gausesnio lietaus netikėtai buvo apsemtas namo rūsys. Dėl to gyventojai iš karto apkaltino rangovus.

Praėjusiais metais vasario mėnesį Gelgaudiškyje...

(Daugiau paskaityti galite sausio 24 dienos laikraštyje arba po savaitės internete)
gelgausikio dvaras
Nuomininkai savo įsipareigojimų nevykdo, nes pirmiausiai nori, kad būtų ištaisyti defektai, šių nepavyksta pašalinti, nes savivaldybės administracija keleri metai nesusitaria su darbus atlikusia MB „Virmalda“, o dabar prabylama apie galimybę ginčą spręsti teisiniu keliu. D. Pavalkio nuotr.

Gintarė MARTINAITIENĖ

Beveik metai Gelgaudiškio dvaras yra išnuomotas, tačiau nuomininkai į dvarą neinvestuoja, nes nepašalinti defektai. Savivaldybės administracija sako visaip bandžiusi susitarti su darbus atlikusia MB „Virmalda“, tačiau nerandant bendros kalbos prabyla, kad ginčą gali tekti spręsti teismuose.

Susitikimų bei diskusijų su „Virmalda“ atstovais, sako meras Edgaras Pilypaitis, buvę ne vienas ir ne du. Nors įprastai įmonės atstovai...

(Daugiau paskaityti galite sausio 24 dienos laikraštyje arba po savaitės internete)
Užimtumo tarnybos duomenimis, lapkričio mėnesį Kauno klientų aptarnavimo departamento Šakių skyriuje užregistruota 210 bedarbių (lapkritį 255). Iš viso Šakių skyriuje įregistruota 1 tūkst. 390 bedarbių – 751vyrai ir 639 moterys.

Gruodį buvo įregistruota 100 darbo vietų, 13 mažiau nei lapkritį,  neterminuotam darbui skirtos 70, terminuotam – 30 metų. Iš viso per mėnesį įdarbintas 101 žmogus (lapkritį 99).
sutkuviene
Lidija Sutkuvienė sako, kad šis pomėgis – būdas pažinti pasaulį atvirlaiškiais. D. Pavalkio nuotr.

Lina POŠKEVIČIŪTĖ

Jotyškių kaime (Plokščių sen.) gyvenanti Lidija Sutkuvienė prieš dešimt metų užsiregistravo tarptautiniame keitimosi atvirlaiškiais judėjime „Postcrossing“ ir yra surinkusi daugiau nei tris tūkstančius atvirlaiškių iš 83 pasaulio šalių. Moteris sako – tai tarsi keliavimas po šalis, susipažįstant su tų šalių kultūra bei įvairių profesijų bei amžiaus žmonėmis.

Kasdien L. Sutkuvienė skuba prie pašto dėžutės, kurioje...

(Daugiau paskaityti galite sausio 21 dienos laikraštyje arba po savaitės internete)
konservatoriai navickas
Nors kone visuose TS-LKD susirinkimuose būna svečių, jų būrys šįkart ypač gausus – kartu su Irena Haase atvyko keturi Seimo nariai, dalyvavo Kauno ir Kazlų Rūdos skyrių atstovai. D. Pavalkio nuotr.

Gintarė MARTINAITIENĖ

Šeštadienį savivaldybės posėdžių salėje vyko Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) Šakių skyriaus visuotinis susirinkimas, į kurį gausiai rinkosi ne tik skyriaus nariai, bet dalyvavo ir nemažas būrys svečių iš Seimo, Kauno bei Kazlų Rūdos skyrių vadovai. Vienas svarbiausių ir pagrindinių darbotvarkės klausimų – kandidato į 2020 m. Seimo rinkimus išrinkimas. Patvirtinta, kad sėkmę bandys pakartoti jau dabar šį mandatą turinti Irena Haase.

Sėkmė – ne savaiminė

Tradiciškai susirinkimą invokacija pradėjo skyriaus narys Mečislovas Švabas, šįkart kalbėjęs apie...

(Daugiau paskaityti galite sausio 21 dienos laikraštyje arba po savaitės internete)
Prieš trejus metus savivaldybės taryba nusprendė kiekvienam rajone gimusiam, čia registruotam naujagimiui, nevertinant šeimos pajamų, skirti vienkartinę 200 eurų išmoką.

Socialinės paramos skyriaus duomenims, pernai vienkartinė pašalpa buvo skirta 163 rajone registruotiems mažyliams. Tam iš rajono biudžeto reikėjo skirti 32 tūkst. 600 eurų. 2018 m. 205 naujagimiams išmokėta 41 tūkst. eurų.
Kaip skelbia Registrų centras, Lietuvoje gyvenamąją vietą yra deklaravę per 3 mln. 30 tūkst. žmonių. Per metus, t.y. palyginti su 2018 m., jų skaičius sumažėjo nežymiai, – 2 tūkst. 700. Per vienerius metus Šakių krašte gyventojų skaičius sumažėjo maždaug 700.

Registrų centro duomenimis, ankstesniais metais gyvenamąją vietą Lietuvoje deklaravusių asmenų skaičius per metus sumažėdavo apie 50 tūkst.
Pernai priimtas naujos redakcijos Nevyriausybinių organizacijų (NVO) plėtros įstatymas, apie kurio įgyvendinimą  kalbėjosi visuomenininkai ir valdžios atstovai.

Aptarti, kokius darbus reikia atlikti, kad Šakių savivaldybėje šio įstatymo vykdymui būtų uždegta žalia šviesa, sausio 13 d. susitiko mero pavaduotojas Darius Jakavičius, mero patarėjas Edvinas Albrektas, savivaldybės tarybos narė Margarita Liukaitienė bei rajono bendruomenių centrų asociacijos pirmininkė Grina Šnirpūnienė.
07

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

gustainiskiu namai

 

   
musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos