baneris leidinys

pavalkyte edita2
23-ejus metus pašte dirbančios Editos Pavalkytės teigimu, slogios nuotaikos apėmė ne tik ją, bet ir pašto lankytojus – vietiniai baiminasi, jog tokiais veiksmais po truputį naikinamas miestelis. D. Pavalkio nuotr.

Agnė KEREIŠIŪTĖ

Prieš trejus metus didžiojoje dalyje rajono seniūnijų buvo įvestas šiuolaikiškas pašto paslaugų teikimo modelis – mobilusis laiškininkas. Tradiciniai pašto skyriai išliko tik Šakiuose, Lukšiuose, Kudirkos Naumiestyje ir Gelgaudiškyje. Visgi nuo liepos 26-osios pašto durys visam laikui užsivers ir Lukšiuose.

Kaip teigia Lietuvos pašto Tinklo padalinio direktorius Jonas Sadauskas, tokį sprendimą nulėmė demografiniai pokyčiai ir kintantys žmonių poreikiai – į nedidelius pašto skyrius užsuka vis mažiau klientų, be to, dauguma gyventojų šiais laikais mieliau renkasi...

(Daugiau paskaityti galite birželio 28 dienos laikraštyje arba www.pdf.drg.lt)
Jaunimo reikalų agentūra pateikė 2021 m. jaunimo politikos įgyvendinimo apžvalgą 60-yje Lietuvos savivaldybių. Agentūros duomenimis, praėjusiais metais  Šakių rajone buvo įgyvendinta 89,7 proc. individualių jaunimo politikos rekomendacijų. Tai pat buvo pristatytas jaunimo politikos įgyvendinimo vertinimas, apėmęs keturias sritis – čia Šakių r. savivaldybė atsidūrė ir reitingų lentelių viršuje, ir apačioje.

Lyginant su kitomis savivaldybėmis, geriausiai  pasirodėme vertinant atstovavimą jaunimo interesams, jaunimo dalyvavimo, įgalinimo skatinimą – surinkusi 3,97 balus iš 4,6 galimų,  Šakių r. savivaldybė užėmė trečią vietą. Skaičiuojant balą buvo atsižvelgta į tai, kiek savivaldybė skiria lėšų jaunimo iniciatyvoms, ar savivaldybėje veikia Jaunimo reikalų taryba, buvo vertinamas jos aktyvumas, rezultatai ir kiti aspektai.
smaliziamobilis
Pasiimti saldžių lauknešėlių mažieji ukrainiečiai rinkosi lydimi mamų arba tarsi antrąja šeima jau spėjusių tapti šakiečių. D. Pavalkio nuotr.

Nuo birželio 11 d. startavusios ir visą šį mėnesį truksiančios akcijos metu po visą Lietuvą keliaujantys „Smaližiamobiliais“ virtę „Maisto banko“ autobusiukai saldžiomis dovanomis džiugins mūsų šalyje prieglobstį radusius ukrainiečių vaikus. Ketvirtadienį „Smaližiamobilis“, arba, kaip jį pakrikštijo ukrainiečiai – „ЛасунCar“, porai valandų sustojo ir Šakiuose.  
velotrasa
Šakiuose velotrasa bus labai panaši į Anykščiuose esančią trasą, ją įrengs tie patys rangovai. UAB „Urban line“ nuotr.


Gana ilgai puoselėtiems savivaldybės administracijos planams įrengti velotrasą Šakiuose vis labiau nušvinta žalia šviesa. Prieš porą savaičių pasirašyta sutartis su UAB „We Build Parks LT“ rangovais, kurie J. Lingio parke įrengs modernią, tarptautinius standartus atitinkančią dviračių trasą.
tamulyte siauruseviciute
Eglė Tamulytė (kairėje) ir Indrė Siaurusevičiūtė pristatytė projektą „Sūdyta“, kurio metu jėgas suvienys ir kūrybai atsidės profesionalūs mūsų krašto menininkai, tokie kaip skulptorius Kęstutis Dovydaitis, grafikė Vaiva Frančiakaitė, fotografė Monika Jasevičiūtė. D. Pavalkio nuotr.


Agnė KEREIŠIŪTĖ

Jaunimo reikalų tarybos posėdyje vyravo dvejopos nuotaikos. Vieną vertus, optimistiškai nuteikė menininkių Eglės Tamulytės ir Indrės Siaurusevičiūtės pristatytas projektas „Sūdyta“, žadantis į Šakius įpūsti naujų kūrybinių vėjų. Tačiau, aptariant „Apskritojo stalo“ bei Jaunimo savanoriškos tarnybos programos reikalus, posėdžio dalyviams piršosi nemaloni išvada – rajono jaunimas darosi vis pasyvesnis. Šią mintį atspindėjo ir tai, kad kvorumą taryba sudarė vos per plauką – iš keturių jaunimo grupei priklausančių tarybos narių posėdyje dalyvavo tik pirmininkė Austėja Ižganaitė.
palukaitiene idarbinimas
Susitikimo dalyviams Daiva Palukaitienė pristatė studentų ir moksleivių įdarbinimo galimybes vasaros atostogų metu. Buvo svarstoma, kodėl jau ketverius metus darbdaviams siūloma lengvata taip ir nesulaukia populiarumo tarp Šakių rajone įsikūrusių smulkių ir vidutinių įmonių. D. Pavalkio nuotr.

Agnė KEREIŠIŪTĖ

Trečiadienį savivaldybės posėdžių salėje vykusiame susitikime Šakių turizmo ir verslo informacijos centro direktorė Daiva Palukaitienė apžvelgė darbo užmokesčio sąnaudų kompensavimo galimybes Šakių rajono teritorijoje veikiančioms smulkioms ir vidutinėms įmonėms, vasaros atostogų metu įdarbinančioms moksleivius ir studentus.
Savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyrius informuoja, kad birželio 27 d. į rajono sandėlį iš Europos pagalbos labiausiai skurstantiems asmenims fondo planuojama pristatyti paramą maisto  produktais ir higienos priemonėmis.

Skelbiama, kad trečiojo dalijimo metu nepasiturintieji sulauks devynių maisto produktų: kiaulienos bei vištienos konservų, cukraus, greito paruošimo avižų košės su vaisiais, konservuotos šiupininės sriubos, konservuotų žaliųjų žirnelių, makaronų, UAT pieno, pirmos rūšies kvietinių miltų ir higienos priemonių: šampūno, skalbiklio, dantų pastos ir dantų šepetėlio.
Praėjusį penktadienį rajono seniūnai delegatai dalyvavo Kėdainiuose vykusiame Lietuvos savivaldybių seniūnų asociacijos suvažiavime, kur įvertinimo sulaukė ir mūsų krašto atstovai.

Susitikimo metu perrinktas prezidentas Rolandas Bružas ir valdyba, kuriai priklauso ir mūsų krašto atstovas, Griškabūdžio seniūnas Saulius Naumavičius. Beje, tiek jis, tie Sudargo seniūnė Rita Grigaitienė sulaukė įvertinimo – jiems, kaip asociacijos atstovams savivaldybėje, įteiktos paauksuotos krivulės.

Prenumeruok E-laikraštį!

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos