baneris leidinys

keliu tarnyba
Praėjusią savaitę, stipriai pasnigus, kelininkai į kelius išsiuntė visą savo turimą techniką, tačiau nuolat sningant valyti kelius buvo itin sudėtinga, netrūko ir vairuotojų pasipiktinimo. D. Pavalkio nuotr.

Lina POŠKEVIČIŪTĖ

Praėjusios savaitės viduryje gausiai pasnigus, rajone besidarbuojantys kelininkai, seniūnijos tikina susitvarkę ir į kelius išsiuntę visą turimą techniką.

Dirbo visa technika

Valstybinės reikšmės kelius, į kuriuos įeina ir pagrindinės Šakių miesto gatvės, valo įmonės „Kelių priežiūra“ Šakių meistrija. Meistrijos vyr. inžinierius Vidmantas Diržius pažymėjo, kad...

(Daugiau paskaityti galite sausio 19 dienos laikraštyje arba www.pdf.drg.lt)
Šakių rajono savivaldybės administracija dar parėjusių metų rudenį keturiolikoje viešųjų vietų įrengė „WiFi4EU“ – viešas nemokamas belaidžio interneto prieigas rajono gyventojams.
pilypaitis janusevicius
Sausio 13-osios išvakarėse buvęs Šakių kultūros centro vadovas Raimondas Januševičius savo feisbuko paskyroje pasidalijo žinia, kad sausio 12 d. Kauno apygardos teismas priėmė sprendimą teisiniame ginče dėl jo metinio įvertinimo. Nors R. Januševičius džiaugiasi sprendimu, meras nemano, jog teismą pralošė – esą buvo patenkinta pusė savivaldybės apeliacinio skundo reikalavimų. Be to, tai dar ne galutinė instancija ir ginčas, ko gero, bus sprendžiamas.

R. Januševičius džiaugiasi, kad apygardos teismas pripažino, kad jo veiklą vertinusio mero Edgaro Pilypaičio vertinimo išvada nepagrįsta, todėl jis daro prielaidą, kad ir negaliojanti.
gandras ket
Žiemoti likęs gandras be žmogaus pagalbos gali ir neišgyventi, kol kas jis turi ir pastogę, ir maisto. Asmeninio albumo nuotr.


Lina POŠKEVIČIŪTĖ

Lietuvoje gyventojai kasmet pastebi užsilikusius žiemai, žiemoti į šiltesnius kraštus neišskridusius paukščius. Vieną iš jų – Keturnaujienos (Sintautų sen.) kaime pastebėtas ir dabar lauko virtuvėje gyventojos priglaustas gandras. „Nieko stebėtino“, – tvirtina Panemunių regioninio parko atstovas.

Kaip pasakojo Keturnaujienos kaimo gyventoja, bendruomenės centro pirmininkė Birutė Ūsienė, gandras kaime užsiliko nuo vasaros, kai...

(Daugiau paskaityti galite sausio 15 dienos laikraštyje arba www.pdf.drg.lt)
sakiu klube gentvilas
Gintarė MARTINAITIENĖ


Pirmadienį įvyko antrasis taip vadinamas Šakių lyderių klubo susitikimas, kuriame Seimo narys Giedrius Surplys pakvietė dalyvauti ir Aplinkos ministrą Simoną Gentvilą. Didžioji dalis susitikimo skirta Bendrojo plano aptarimui, kuriame Šakiai atrodo lyg balta dėmė, nors ministras ramino, kad į tai nereikėtų žiūrėti kaip į pačią didžiausią grėsmę.

Dar pirmojo klubo susitikimo gruodžio viduryje metu išryškėjo, kad yra poreikis išsamiau pakalbėti apie Bendrąjį planą, kuris nustato teritorijos vystymo kryptis bei prioritetus, tačiau jame Šakiai, kaip sakė pats G. Surplys, it paskenduolė prie Nemuno ar vienišas pakeleivis. Visgi Aplinkos ministras S. Gentvilas pripažino, kad keisti jau vargiai ką nors galima, nes dešimtmetį rengtas dokumentas jau visiškai baigiamajame etape prieš pat tvirtinimą.

„Principinė schema Seime buvo, ar leisti regionams tarpusavy konkuruoti, ar sudaryti regionines sąlygas, tai iš esmės pasirinktas regioniškumas. Jei...

(Daugiau paskaityti galite sausio 15 dienos laikraštyje arba www.pdf.drg.lt)
krikstolaitis r
Lekėčių seniūnas Ričardas Krikštolaitis sako, jog atidirbančių visuomenei naudingus darbus jo seniūnijoje visada buvo mažai, o ir su tais pačiais tekdavo paplušėti, kad jie sutiktų dirbti, kaip ir priklauso gavus piniginę socialinę paramą. D. Pavalkio nuotr.

Rita PLAUŠINAITYTĖ-ŠERKŠNIENĖ

Rajono seniūnai sausio mėnesį gyvena laukimu – laukia ne ko nors kito, o sugrįžtančių paramos gavėjų, kurie už gautą Valstybės paramą seniūnijose turi atlikti visuomenei naudingą darbą. Darbų seniūnijose atidirbantiems yra apstu netgi žiemą, o valdžia ragina ne tik dirbti, bet ir būti pilietiškiems, karantino metu ištiesti pagalbos ranką šalia esantiems.  

Viena parama baigėsi, kita išlieka

Pernai rajone socialinę piniginę paramą gavę asmenys galėjo iš Užimtumo tarnybos gauti kitą...

(Daugiau paskaityti galite sausio 15 dienos laikraštyje arba www.pdf.drg.lt)
urna Gedvilos nuotr
Covid-19 pakeitė ir laidotuves – jos kuklesnės, vis daugiau velionių kremuojama, tačiau dėl didelio mirtingumo tenka palaukti ir eilėse. Ž. Gedvilos nuotr.

Lina POŠKEVIČIŪTĖ

Koronavirusas ir karantinas iš esmės keičia atsisveikinimą su į amžinąjį poilsį iškeliavusiais žmonėmis: trumpėja šarvojimo laikas, atsisveikinimo ceremonijoje gali dalyvauti ne daugiau 10 žmonių. Mišios už artimuosius vyksta tuščioje bažnyčioje. Deja, bet tai realybė. Pasak kalbintų ritualines paslaugas rajone teikiančių dviejų įmonių atstovų, nors ir augant netekčių skaičiui, šiuo metu laidojimui eilių nėra.

Trumpėja šarvojimo laikas

UAB „Šakių laidotuvių namai“ direktorė Aurelija Grinkevičienė sako, kad...

(Daugiau paskaityti galite sausio 15 dienos laikraštyje arba www.pdf.drg.lt)
2020-aisais už šiek daugiau nei 50 tūkst. eurų (tikslinės dotacijos kartu su savivaldybės prisidėjimu) pavyko pritaikyti devynis būstus suaugusiems žmonėms su negalia, vienas būstas pritaikytas negalią turinčiam vaikui, taip pat lėšos skirtos vienam vaikui sensorinėms priemonės įsigyti.

2019 m. šiems poreikiams buvo panaudota daugiau nei 35 tūkst. eurų. Šiems metams būsto pritaikymui Socialinės paramos skyrius planuoja gauti apie 60 tūkst. eurų, tačiau patirtis byloja, kad skiriama mažiau. Valstybės indėlis pritaikant būstą yra 60 proc., savivaldybė turi prisidėti 40 proc. sumos.

„Draugo“ inf.

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos