baneris leidinys

kanklesBirželio 29 - liepos 3 dienomis Patašinėje šurmuliavo penktosios „Jaunųjų kanklininkų“ stovyklos kanklininkai. Ši stovykla buvo skirta kalbininko Jono Jablonskio ir kanklininko Prano Puskunigio, garsių Griškabūdžio krašto žmonių, jubiliejinėms 150 - osioms gimimo metinėms paminėti.

Nuotr. Penkias dienas „Jaunųjų kanklininkų“ stovykloje vaikai susipažino su suvalkietiškomis kanklėmis ir bent truputį išmoko skambinti kanklėmis.

Suvalkietiškos kanklės lyrinėmis melodijomis vėl prabilo „Jaunųjų kanklininkų“ stovyklos vaikų rankose. Tai penktoji suvalkietiškų kanklių puoselėtojų Audronės Adomaitienės ir Nijolės Černevičienės inicijuota stovykla, pritraukusi 42 mokyklinio amžiaus vaikus. Stovykloje kaip visuomet didelis dėmesys buvo skiriamas vaikų mokymui skambinti suvalkietiškomis kanklėmis. Stovykloje dirbę pedagogai mokė vaikus kankliuoti pagal garsiojo Katilių kaimo kanklininko Prano Puskunigio parašytus ir lig šių dienų išlikusius raštus. Taip tikimasi jaunajai kartai perteikti žinias apie suvalkietiškas kankles bei jų puoselėtoją P. Puskunigį.
 
skulpturaKeletą metų ši stovykla vykdavo kalbininko Jono Jablonsko tėviškėje. Tik šiemet tam tikros aplinkybės lėmė, kad stovyklautojai turėjo glaustis Patašinės mokyklos patalpose. Stovyklos iniciatoriai su nostalgija kalbėjo apie pernai ir ankstesniais metais Jablonskynėje praleistas dienas. Tai prisimindamas, su jaunaisiais kanklininkais ne vienerius metus draugaujantis ir puikiai dienas stovykloje leidęs tautodailininkas Andrius Bieliukas ir jo padėjėjas Eirimas Martūnas iš ąžuolo išdrožė skulptūrą, skirtą kalbininkui Jonui Jablonskui. Skulptūra, priminsianti didį Griškabūdžio karšto kalbininką J. Jablonskį, buvo pastatyta Griškabūdžio vidurinės mokyklos kiemelyje.

Nuotr. „Jaunųjų kanklininkų“ stovykloje tautodailininkas Andrius Bieliukas ir jo padėjėjas Eirimas Martūnas iš ąžuolo išdrožė kalbininkui Jonui Jablonskiui skirtą skulptūrą. Ji stovi Griškabūdžio vidurinės mokyklos kiemelyje.

Penkias dienas „Jaunųjų kanklininkų“ stovykloje vaikai praleido išties turiningai. Svarbiausia tai, kad vaikai susipažino su suvalkietiškomis kanklėmis ir bent truputį išmoko skambinti kanklėmis. Stovyklos uždarymo dieną Griškabūdžio Kristaus Atsimainymo bažnyčioje po Šv. Mišių vyko jaunųjų kanklininkų koncertas.  

„Draugo“ inf.

 

Comments are now closed for this entry

06

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

gustainiskiu namai

 

   
musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos