baneris leidinys

parodaLapkričio 16 dieną Zanavykų krašto muziejuje buvo atidaryta vilkaviškietės tautodailininkės Birutės Pavlovienės rankdarbių paroda „Margas raštas nerašytas“.

Nuotr. Parodos autorė B. Pavlovienė su netradicinių rankdarbių klubo „Linelis“moterimis.


Parodos autorė - 64-erių B. Pavlovienė užaugo 12 vaikų šeimoje, kurioje buvo įvairiausių meistrų: siuvėjų, audėjų, drožėjų. Taigi, kad Birutė, kaip ir dvi seserys pamėgo rankdarbius, nulėmė giminės genai. Pomėgio nepakeitė nė darbas pagal specialybę, keturiasdešimt dveji metai prabėgo dirbant korespondente spaudoje ir radijuje.

Kaip pripažino B. Pavlovienė, labiausiai ji mėgsta megzti raštuotas pirštines, kojines ir karoliukais puoštas riešines. Parodos autorė pasakojo, kad raštuoti mezginiai ją traukė nuo vaikystės, nes gražiai mezgė sesuo Albina. Be to, pirmąją raštuotų pirštinių iki alkūnių porą, kuri buvo atrinkta į Lietuvos vardo tūkstantmečio parodą Vilniuje, numezgė pagal 1957 metų nuotrauką, kurioje su savo pirštinėmis buvo įsiamžinusi jos sesuo.
Labai malonus Birutės užsiėmimas - siūti peles ant šluotos. Jai patinka velti bei dalyvauti netradicinių rankdarbių klubo „Lelija“ veiklos visuomeniniuose projektuose. Moteris noriai dalyvauja įvairiausiuose festivaliuose, tautodailininkų susiėjimuose, parodose.

Parodos autorę sveikino didelis būrys jos gerbėjų, draugų, bičiulių. Vieni dalijosi prisiminimais, kiti stebėjosi autorės darbų profesionalumu bei atsidavimu liaudies kūrybai, džiaugėsi, kad kiekviename darbe su raštų margumu, matomos autorės mintys, jaučiama rankų šiluma.

„Draugo“ inf.

Comments are now closed for this entry

Paieška

 

pazvelk1

sms

Klausimas - atsakymas

lt_ukis

f_drg

Videoreportažų archyvas

 

 
 
71

Reklama


188x376-ext

traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

 

 

 

 

 

 
 
 
futbolas
 
 
paluobiai
 
 
 gustainiskiu namai
 
festivalis
 
 
musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos

Reklama


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos