baneris leidinys

kaukiu_parodaBelaukiant Užgavėnių, praėjusį trečiadienį Zanavykų krašto muziejuje buvo atidaryta tradicinė kaukių paroda. Muziejaus ekspozicijų salėje eksponuojamos mokinių, muziejininkų ir Girėnų bendruomenės narių - iš molio, gipso, siūlų - gamintos kaukės.

Nuotr. Parodos lankytojus džiugino Agnės Mažeikaitės kūrinėliai.

Tradiciškai, kaip ir kasmet, Zanavykų krašto muziejuje prieš Užgavėnes vyko kaukių parodos atidarymas. „Užgavėnės yra viena žaismingiausių švenčių, kai galima išvyti visas negandas iš mūsų kiemų. Kadangi šiemet Užgavinės vėlyvos, tai ir žiema ilgai laikosi“,- sakė muziejaus etnologė Rima Vasaitienė. Parodoje eksponuojami rajono mokyklų moksleivių, Šakių meno mokyklos, Zanavykų krašto muziejaus darbuotojų bei Girėnų bendruomenės narių darbai. Apie kaukių gaminimo techniką parodos svečiams pasakojo patys jų gamintojai. Šakių „Aukuro“ pagrindinės mokyklos mokytoja Vilma Frančiakienė kalbėjo, kad jos mokinės nesiekė savo darbuose perteikti Užgavėnių personažus, bet tiesiog mokėsi nėrimo vašeliu. Nors septintokės tik mokėsi nerti, bet merginoms pavyko pagaminti įdomias, žaismingas kaukes, kurios puikiai tiks žiemiškais orais apsisaugoti nuo šaltuko.  
 
Šakių meno mokyklos mokytojas Kęstutis Dovydaitis, pristatydamas savo mokinių kūrinius, pasakojo: „Kaukes darėme iš molio, vinių, vielų ir kuo baisesnes, kad ta žiema greičiau pabėgtų. Yra įvairių personažų, giltinę turime, ir žydą turime“. Zanavykų krašto muziejaus darbuotojai ir dalis Girėnų bendruomenės narių kaukes gamino iš gipso. Kad pasitrauktų ilga ir atšiauri šiųmetė žiema, parodos eksponatų autoriai vieningai stengėsi pagaminti kuo baisesnes kaukes. Iki Užgavėnių likus dar gerai savaitei, suteikiama puiki proga parodoje pasisemti idėjų, kaip pasigaminti kuo baisesnę kaukę, kad į mūsų kiemus kuo greičiau ateitų taip visų laukiamas pavasaris.

„Draugo“ inf.

Comments are now closed for this entry

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos