Dainų šventėje - 13 rajono moksleivių meno kolektyvų

dainu_sventeAsta GVILDIENĖ

Liepos 6 – 8 dienomis Vilniuje vyks lietuvių liaudies dainas ir kultūros tradicijas puoselėjanti Dainų šventė, 2003 metais pripažinta šedevru, vertu įrašyti į UNESCO nematerialaus paveldo sąrašą. Į ją patenka tik patys geriausi meno kolektyvai ir ansambliai. Šiemet tarp laimingųjų net trylika gražiausiai dainuojančių, šokančių ir grojančių mūsų rajono meno kolektyvų.

Nuotr. Dainų šventė vyks tris dienas. Didingiausia – Dainų diena vyks liepos 6 dieną Vingio parke, Šokių diena vyks liepos 7 dieną „Siemens“ arenoje, o etnografiniai ir folkloriniai ansambliai savo muzika džiugins Kalnų parke liepos 8 – osios vakarą.

Pasak savivaldybės Švietimo ir sporto skyriaus vedėjos pavaduotojo Elvydo Pauliukėno, atrankose į Dainų šventę šiemet dalyvavo 16 rajono moksleivių ir jaunimo meno kolektyvų, iš kurių buvo atrinkta net 13. Septyni šokių kolektyvai: Plokščių vidurinės mokyklos jaunučių šokių grupė, vadovaujama Violetos Mikelaitytės; Šakių  „Varpo“ vidurinės mokyklos „Pynės“ jaunučių ir jaunuolių šokių grupės kolektyvo, kurioms vadovauja Vitalija Venienė; Gelgaudiškio vidurinės mokyklos jaunių šokių grupė ir Gelgaudiškio kultūros centro jaunuolių šokių grupė, vadovaujamos Editos Balčiūnienės, Lukšių Vinco Grybo gimnazijos jaunimo šokių grupė, su vadove Aušra Butkauskaite – Sederevičiene ir Griškabūdžio gimnazijos merginų šokių grupė, vadovaujama Vidos Čeplevičienės. Į šventę vyks ir trys chorai: Šakių „Žiburio“ gimnazijos merginų choras, vadovaujamas Daivos Martinaitienės, ir du Šakių meno mokyklos kolektyvai – jaunučių choras, kuriam taip pat vadovauja Daiva Martinaitienė ir jaunių choras „Aušrinė“, vadovaujamas  Ramunės Valaitienės. Be geriausiai dainuojančių ir šokančių kolektyvų į Dainų šventę atrinkti trys Šakių meno mokyklos instrumentiniai ansambliai – liaudiškos muzikos kapela „Zanavykų jaunimėlis“, vadovaujama Einaro Martinaičio; akordeonistų ansamblis, kuriam vadovauja Daiva Akelaitienė ir Birutė Duobienė bei kanklių ansamblis, vadovaujamas Audronės Adomaitienės.
 
Dainų šventė vyks tris dienas. Didingiausia – Dainų diena vyks liepos 6 dieną Vingio parke, Šokių diena vyks liepos 7 dieną „Siemens“ arenoje, o etnografiniai ir folkloriniai ansambliai savo muzika džiugins Kalnų parke liepos 8 – osios vakarą. E.Pauliukėno teigimu, mūsų rajono meno kolektyvai taip pat dalyvaus eisenoje, kuri vyks nuo Lietuvos edukologijos universiteto iki Simono Daukanto aikštės.

Pasak Šakių „Varpo“ vidurinės mokyklos tautinių šokių kolektyvo „Pynė“ vadovės Vitalijos Venienės, kuri nuo 1996 metų su savo šokėjais dalyvavo visose Dainų šventėse, – tai pats didžiausias stimulas, atperkantis juodą darbą ir prakaitą, išlietą repeticijų metu, tai galimybė pajausti ypatingą šventės dvasią ir džiaugsmą. „Tuo metu net sunku apsakyti, ką jauti – reikia ten pabūti, kad suprastum tą jausmą, kas yra vienybė, kas yra Lietuva“, - tikino ji.

Dainų švenčių tradicija į Baltijos šalis iš Vakarų Europos atėjo per Skandinaviją, - pirmiausiai į Estiją ir Latviją, o kiek vėliau ir į Lietuvą. Pirmąkart lietuviai iš visos šalies į Dainų dieną susirinko 1924 metais. Žmonių nacionalinė savimonė padėjo šiam unikaliam, neturinčiam atitikmenų visame pasaulyje ir itin vertingam kultūriniam reiškiniui prigyti mūsų šalyje. Tarpukariu respublikinės Dainų šventės buvo rengiamos kas dveji metai, o rajonuose ir gyvenvietėse vykdavo kasmet. Dainų švenčių tradicija buvo tęsiama net ir sovietmečiu, į jų repertuarą įjungiant liaudies ir patriotines dainas. Dabar į Dainų šventes, kurios vyksta kas ketveri metai, susirenka per  30 000 meno kolektyvų.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Kaip kovoti prieš žiaurų elgesį su gyvūnais?

klausimelis 04 26Mindaugas iš Zapyškio:

Nepriklausomai, kur laikomas šuo, ant grandinės ar voljere, reikia jam sudaryti sąlygas. Nelaikyčiau žiauriu elgesiu su gyvūnu, jei jis ant grandinės gali lakstyti po visą kiemą. Kartais grandinė gali suteikt šuniui daugiau laisvės nei gyvenimas voljere. Manau, ir dabar yra numatytos pakankamai griežtos bausmės kovai prieš žiaurų elgesį su gyvūnais, nes, kiek žinau, yra ir baudžiamoji atsakomybė – laisvės atėmimo bausmė.

klausimelis 04 26 2

Lina iš Šakių:

Manau, kad pririšti šunį prie grandinės nėra blogai, bet tokie įvykiai, kai norima jais atsikratyti itin žiauriais būdais, yra netoleruotini. Jei jau nėra galimybės ar noro laikyti šuns ar katės, galima kreiptis į gyvūnų globos įstaigas, bet ne kažkur išvežt ir atsikratyt. Manau, kad už žiaurų elgesį su gyvūnu bauda nuo 200 iki 1 tūkst. eurų jau būtų žmogui bausmė.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.