Vietoj ilgo galiojimo produktų gaus socialines korteles

soc korteles nauja tvarka
Nuo 2024 m. sausio mėnesio baigiasi Europos pagalbos labiausiai skurstantiems asmenims fondo paramos maistu ir higienomis priemonėmis programa. Maisto ir higienos priemones pakeis socialinė kortelė, į kurią keturis kartus per metus bus pervedami pinigai maistui įsigyti.


Jei anksčiau asmuo gaudavo jau surinktą ilgo galiojimo produktų ir higienos priemonių davinį, tai nuo šiol jis gaus socialinę kortelę ir nuo kitų metų sausio galės pats spręsti, ką pirkti. Šios naujovės privalumai tokie, kad nereikės stovėti eilėse ir laukti pagal grafikus dalijamų produktų, o pačiam patogiu laiku pasirinktame prekybos centre nusipirkti reikalingus, jam patinkančius produktus.

Teisę gauti socialinę kortelę turės asmenys, kurių vidutinės mėnesinės pajamos vienam šeimos nariui neviršija 235,5 euro per mėnesį. Prašymai gauti kortelę bus priimami jau nuo šių metų gruodžio 1d. Tereikia užpildyti prašymo formą savivaldybės administracijoje, seniūnijoje arba socialinės paramos šeimai informacinėje sistemoje www.spis.lt.

Pildant prašymo formą, reikės pažymėti prekybos tinklą, kuriame bus apsiperkama. Asmuo galės rinktis tik vieną prekybos tinklą vieneriems kalendoriniams metams. Pinigai į socialines korteles bus pervedami keturis kartus per metus: kovo 15 d., birželio 15 d., rugsėjo 15 d. ir gruodžio 15 d. Asmenys šiais pinigais galės naudotis nuo gavimo momento iki ateinančių kalendorinių metų kovo 15 d.

Viena šeima gali turėti vieną socialinę kortelę, išduodamą prašymą pateikusiam pilnamečiam asmeniui. Jei šeimoje yra daugiau pilnamečių asmenų, besimokančių ar studijuojančių kituose miestuose, jiems gali būti išduota atskira socialinė kortelė.

Spalį parama skurstantiems buvo dalinama, ją rajone gavo 3 tūkst. 181 asmuo, 49 asmenimis daugiau nei 2023 m. rugpjūčio mėnesį.

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Kaip kovoti prieš žiaurų elgesį su gyvūnais?

klausimelis 04 26Mindaugas iš Zapyškio:

Nepriklausomai, kur laikomas šuo, ant grandinės ar voljere, reikia jam sudaryti sąlygas. Nelaikyčiau žiauriu elgesiu su gyvūnu, jei jis ant grandinės gali lakstyti po visą kiemą. Kartais grandinė gali suteikt šuniui daugiau laisvės nei gyvenimas voljere. Manau, ir dabar yra numatytos pakankamai griežtos bausmės kovai prieš žiaurų elgesį su gyvūnais, nes, kiek žinau, yra ir baudžiamoji atsakomybė – laisvės atėmimo bausmė.

klausimelis 04 26 2

Lina iš Šakių:

Manau, kad pririšti šunį prie grandinės nėra blogai, bet tokie įvykiai, kai norima jais atsikratyti itin žiauriais būdais, yra netoleruotini. Jei jau nėra galimybės ar noro laikyti šuns ar katės, galima kreiptis į gyvūnų globos įstaigas, bet ne kažkur išvežt ir atsikratyt. Manau, kad už žiaurų elgesį su gyvūnu bauda nuo 200 iki 1 tūkst. eurų jau būtų žmogui bausmė.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.