Sudarė paramos laukiančiųjų sąrašą

Praėjusią savaitę komisija iš šešių sunkiai besiverčiančių rajono šeimų atrinko keturias, kurios įtrauktos į geradario, rajono garbės piliečio G. J. Karlo paramos laukiančių šeimų sąrašą.

Pasak komisijos pirmininko Elvydo Pauliukėno, tvarka, kuria atrinktas šeimas surašė į sąrašą iš esmės nieko nereiškia, nes G. J. Karlas gali jį koreguoti ir pasirinkti tą šeimą, kuri jam labiau patinka. „Mes galvojame vienaip, bet tai nereiškia, kad tikrai taip manys ir G. J. Karlas“, - teigė E. Pauliukėnas.

Į sąrašą įtraukta naumiestiečių Redos Kemežienės ir Kęstučio Naujokaičio šeima, auginanti 5 vaikus. Jie gyvena dviejų kambarių bute, kuris jiems nepriklauso. Be to, bute įsimetęs pelėsis, sienos peršąla, būtinas remontas. Esant galimybei šiai šeimai tikimasi surasti kitą būstą. Į sąrašą paramai gauti įtraukta ir Šakių seniūnijoje gyvenančių Ingridos Urnikaitės ir Gintaro Prapuolenio šeima, auginanti tris mažamečius vaikus. Šiuo metu moteris yra motinystės atostogose, augina dvynukus, o vyras be darbo. Socialinė situacija sudėtinga ir todėl, kad jie gyvena jiems nepriklausančiame name. Ne ką geresnė Sintautų seniūnijoje gyvenančios Jūratės Mozūraitienės situacija. Moteris augina penkis vaikus, yra išsiskyrusi, tačiau gyvena su vyru tame pačiame name. Būstas priklauso buvusio sutuoktinio giminaičiams, o pati moteris neturi galimybių išsikelti kitur. Pasak E. Pauliukėno, ji sutiktų gyventi ir kitoje seniūnijoje, kad tik pagerėtų gyvenimo sąlygos, nepersekiotų vyras. Paskutinioji į sąrašą įtraukta, netoli Paluobių gyvenanti, Irenos ir Vygaudo Kaušių šeima, auginanti septynis vaikus. Situacija panaši kaip ir kitų šeimų. Sutuoktiniai verčiasi sunkai, gyvena ne jiems priklausančiame name.

Su komisijos pirmininku E. Pauliukėnu kartu po šeimas važinėjo Socialinės paramos skyriaus vedėja Leonora Pocevičiūtė, Vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėja Bronė Valaitienė ir administracijos direktoriaus pavaduotojas Algimantas Damijonaitis. Pats VšĮ „Solidarity“ generalinis direktorius G. J. Karlas planuoja atvykti birželio pabaigoje – liepos pradžioje.

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Kaip kovoti prieš žiaurų elgesį su gyvūnais?

klausimelis 04 26Mindaugas iš Zapyškio:

Nepriklausomai, kur laikomas šuo, ant grandinės ar voljere, reikia jam sudaryti sąlygas. Nelaikyčiau žiauriu elgesiu su gyvūnu, jei jis ant grandinės gali lakstyti po visą kiemą. Kartais grandinė gali suteikt šuniui daugiau laisvės nei gyvenimas voljere. Manau, ir dabar yra numatytos pakankamai griežtos bausmės kovai prieš žiaurų elgesį su gyvūnais, nes, kiek žinau, yra ir baudžiamoji atsakomybė – laisvės atėmimo bausmė.

klausimelis 04 26 2

Lina iš Šakių:

Manau, kad pririšti šunį prie grandinės nėra blogai, bet tokie įvykiai, kai norima jais atsikratyti itin žiauriais būdais, yra netoleruotini. Jei jau nėra galimybės ar noro laikyti šuns ar katės, galima kreiptis į gyvūnų globos įstaigas, bet ne kažkur išvežt ir atsikratyt. Manau, kad už žiaurų elgesį su gyvūnu bauda nuo 200 iki 1 tūkst. eurų jau būtų žmogui bausmė.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.