baneris leidinys

ramoniskiaiTrečiadienį į Kaliningrado sritį važiuojančių vairuotojų organizacinė grupė kreipėsi į Šakių rajono savivaldybės administracijos direktorių Juozą Puodžiukaitį su raštišku prašymu leisti pasienyje su Rusija surengti protesto akciją. Ja ketinama išreikšti pasipiktinimą nuo liepos 15 dienos įsigaliojusiu įsakymu, kuriuo sugriežtinta akcizais apmokestinamų prekių įvežimo į Lietuvą tvarka.

Ne paslaptis, jog į Kaliningrado sritį vairuotojai pradėjo važiuoti dėl didelės bedarbystės. Prasidėjus ekonominei krizei daug žmonių buvo atleista iš darbo ir jiems neliko kitos išeities, tik patiems ieškoti pragyvenimo šaltinio. Tuomet ir pradėjo driektis ilgos eilės prie muitinės. Žmonės iš Rusijos vežė pigesnius degalus, tabako gaminius ir alkoholinius gėrimus. Todėl nuo liepos vidurio įsigaliojęs Muitinės departamento direktoriaus įsakymas papiktino ne vieną. Jame įsigaliojo nauji Keleivių įvežamų prekių neapmokestinimo importo PVM ir akcizais taisyklių pakeitimai. Pagal juos šeštą kartą per mėnesį į Lietuvą įvažiavęs asmuo privalo pateikti muitinei keleivio deklaraciją, kurioje turi būti nurodytas įvežamų prekių kiekis, vertė, transporto priemonės duomenys ir joje esantis degalų kiekis. Šios prekės, tarp jų ir transporto priemonės bake esantys degalai, teisės aktų nustatyta tvarka apmokestinamos importo mokesčiais.

Trečiadienį J. Puodžiukaičiui buvo įteiktas prašymas surengti protesto akciją, kurioje norą dalyvauti pareiškė apie 300 žmonių. Pasak administracijos direktoriaus, susitikęs su Šakių rajono policijos komisariato viršininku M.Skruibiu ir Ramoniškių pasienio kontrolės posto vadovu A.Jašulaičiu nusprendė leisti surengti protesto akciją. Ji vyks rugpjūčio 12 dieną nuo 13 iki 15 valandos.
 
Protesto akcijos organizatoriai šį įsakymą apskundė ir finansų ministrei Ingridai Šimonytei. Taip pat skundus jie išsiuntė Europos Komisijai, prezidentei Daliai Grybauskaitei, Vyriausybei. Laiškus su beveik 300 žmonių parašų gavo ir kai kurie Seimo nariai, tarp jų ir Mindaugas Bastys.

„Draugo“ inf.

Comments are now closed for this entry

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos